Kategorijoje | Pop Dieta, Visi

Žymos : , ,

Devinta diena: radijo stoties „Pūkas“ gniaužtuose (video)

Publikuota: 2010 Gruodžio 09

Dambrauskas.jpg Sveiki sveiki,

laikas bėga, o „Muzikinės Pop Dietos“ dainos darosi vis agresyvesnės. Šiandien be jokių išimčių ausinėse karaliauja „Pūko“ radijo stotis.

Kelinti metai bebūtų, jei kada nors televizijos ekranuose užtiksite kokį tai „Pūko“ geriausių dainų koncertą, pastebėkite dekoracijas. Taip, visos jos mažiausiai dešimties metų senumo, panašiai kaip atlikėjų kūriniai, idėjos ir net rūbų mados. Panašų vaizdą susidariau užsukęs į šios radijo stoties internetinį tinklapį. Stipriai atsiliekama su technologijomis. Puslapio dizainas geriausiu atveju 1995 metų stiliaus, tad net nėra ką kalbėti apie transliacijos internetu modernumą. Džiaugiuosi, kad išvis tokia funkcija egzistuoja, tik gaila, kad anei dainų pavadinimus sužinosi, anei į kompiuterį grotuvą parsisiųsi.

Taigi, ką gero išgirdau? Manau nereikia daug spėlioti – galybę antrosios pop muzikos lygos kūrinių. Bet ir peluose galima rasti aukso. Pradėsiu nuo nuoširdžių pagyrimų. Tarkim išgirdau kokį tai naują Ostapenko kūrinį. Ir ką jūs manote? Vyrukas tikrai pasistiebęs nuo „Dvyratuko“ laikų. Galbūt uždirbęs solidaus pinigo pakeitė savo musicmaker’į ir tekstų autorių. Jam tai tik į naudą, nes viskas skamba daug kokybiškiau. Aišku, tai vis tiek lieka pop’su, patepu puslenkiško akcento vokalu, bet, tarkim, užskaitom.

Kas dar patinka šiuose muzikantuose? Yra sauja tokių, kurių tekstai – gryniausia poezija. Aišku, tokia galbūt niekada neatsidurs „Poezijos pavasario“ scenoje, bet romantiškus klausytojus tikrai sužavės. Vienas geresnių pavyzdžių – Romo Dambrausko „Princesė“. „Mažoji mano saulėta princese, / Kaip gaila nesutapo mūs keliai./ Tavęs negundo senas mano nuoširdus pavėsis, / Vaidenasi tau per silpni sparnai“. Merginos, jei taip, brazdendamas gitara, po jūsų langais, užtrauktų žavus nepažįstamasis, argi nebūtų miela? „Mano saulėta princesė“ – juk gražu, taip? Arba paskutinė eilutė „Tavęs negundo senas mano nuoširdus pavėsis, / Vaidenasi tau per silpni sparnai“. Mintis banaliai paprasta, bet sudėliota gan meistriškai. Ir tokių kompozicijų „Pūko“ fonotekoje tikrai yra. Už tai +1 balas.

(1993) Romas Dambrauskas ir grupė ”Raktas” – ”Princesė”, ”Karnavalas”.mpg

Savaime aišku, apkalbėjau tik mažą procentą atlikėjų. Kita dalis bus labiau į neigiamą pusę. Tik užleidus šią radijo stotį mane pasitiko daina, padabinta įspūdingu priedainiu: „Mylėsiu tave, mylėsiu tave, mylėsiu tave aš visada“. Tiksliai nežinau, bet spėju, kad tai grupės „Dreams“ kūrinys. Tų pačių, kurie atlieka dainą „Aš Labai Prašau Mylėk Mane“ . Vaikinam akivaizdžiai sunkiai klostosi asmeniniai gyvenimai, jei šios temos negeba paleisti tiek metų.

Ai, geriau nebekankinsiu klaviatūros, o pateiksiu skanesnių perliukų jūsų ausims ir akims.

Laimutis Purvinis

Zentai – Tau dainuoju, Teve

Jonis – Bimbala

Eugenijus Ostapenko – Čigonėlė

V.Katunskyte ir Sidonija

Vytautas Šiškauskas – Su Gimtadieniu | BTT-Team

Plungėnų kaimo kapela – Ak, berželiai | BTT-Team

„Pop dietos“ kalendorius

1111111111

111111

nuotrauka iš tfile.ru

Šis straipsnis parašytas:

Aivaras Ventis - viso įrašų 384, publikuotų shilta.lt.


Susisiekti su autoriumi

Facebook komentarai:

Palik komentarą