-->

„GaDi 2012“ – prisvilęs vasaros festivalių sezono atidarymas (foto reportažas)

DSC_0010 copy.jpg Kiekvienas festivalis randa savo nišą. Vieno, lyg antro gimtadienio laukia metalinės muzikos mėgėjai, kitas puiki vieta hipsterių saviraiškai, trečias atveža pasaulines pop žvaigždes. Per ilgus metus, krūvoje vasaros renginių, „GaDi“  užsitarnavo vasaros festivalių šauklio, pirmojo vyturio, vardą. Sezoną atidaryti suskubome ir mes. Gegužės 19-osios rytą susipakavome po žiemos apdulkėjusius miegmaišius ir palapines, iš pamirštų stalčių išsitraukėme saulės akinius ir traukiniu išjudėjome į Kaišiadoris.

Pliusai (+):

+ Nauja vieta. Šalčininkų „Aukštupio“ turizmo sodyba jau buvo išmaišyta skersai išilgai, tad pakeisti vietą buvo ganėtinai neblogas sprendimas. Ne, ne dėl to, kad ankstesnė turėjo minusų, tiesiog vasaros festivaliai žavūs ir dėl to, kad turi keliavimo nepažintomis vietomėvis malonumą.

+ Stiprus atlikėjų sąrašas. „GaDi“ niekada nerėkavo garsiais vardais ir užsienio „zviozdom“. Mano atminty festivalis užsifiksavo kaip punk‘ų ir kitų alternatyvščikų raiškos vieta. Šiais metais senoms geroms tradicijoms nenusižengta, bet šalia mažiau žinomų grupių vietą rado „BIX“, Messiah projektas, „I.V.T.K.Y.G.Y.G.“, „Tie Geresni“.

Minusai (-):

- Pramogos. Visos galimos pramogos – muzikos klausymas ir futbolas. Taip, dar laužas ir saulės vonios. Tai žodžiu, jei grupė nepatinka, o dėl išsuktos kojos gali tik lengvai šliaužioti po festivalio teritoriją, belieka kaitintis saulėje ir gurkšnoti laipsniuotus gėrimus.

- Mažas festivalininkų skaičius. Tiesiog ypatingai mažas, kartkartėmis priversdavęs pasijusti lyg klasiokų „načiovkėje“. Tikriausiai dėl šios priežasties nebuvo net tų, kurie visą naktį girtais balsais dainuoja balades ir trukdo miegoti. Toks „privalumas“ patiktų nebent piktai močiutei, gyvenančiai „Soul Box“ kieme ir dėl neva nepakeliamo triukšmo Vilniaus savivaldybei rašančiai grasinančius laiškus.

- Elektroninės muzikos scena. Suprantu, vietos buvo ne prūdai, bet muzikinė scena mašinų stovėjimo aikštelėje lygio nepakelia.

- Viena diena. Pasirodo per daug drąsu organizuoti vienos dienos festivalį. Nespėjai apšilti, o žiūrėk jau ir daiktus reikia krautis. Iš aplinkinių girdėjau, kad tai buvo kone pagrindinė priežastis, kodėl renginys nepateko į jų kalendorius.

Vaizdas toks: sekmadienio rytas. Ką tik prabudęs po vakarykščio vakarėlio. Naujos grupės lipa ant scenos, o tuo metu techninis personalas išrinkinėja metalines tvoras, juosiančias festivalio teritoriją. Čia lyg situacija kaip grupė lipa ant scenos, o tuo metu jau atjunginėjami neva nereikalingi mikrofonai.

Jei festivalyje lankyčiausi pirmąsyk, būčiau uber skeptiškas. Kadangi jau trečius metus iš eilės tenka šokti po „GaDi“ vėliava, žinau, jog yra buvę gerai ir net labai gerai. Šiais metais festivalis buvo šiaip sau, tikiuosi kitais metais viskas bus stipriai kitaip. Na bent taip, kaip buvo pernai ar užpernai.

DSC_0002 copy.jpgDSC_0010 copy.jpgDSC_0015 copy.jpgDSC_0028 copy.jpgDSC_0033 copy.jpgDSC_0050 copy.jpgDSC_0053 copy.jpgDSC_0062 copy.jpgDSC_0063 copy.jpgDSC_0072 copy.jpgDSC_0085 copy.jpgDSC_0109 copy.jpgDSC_0112 copy.jpgDSC_0122 copy.jpgDSC_0129 copy.jpgDSC_0134 copy.jpgDSC_0138 copy.jpgDSC_0142 copy.jpgDSC_0154 copy.jpgDSC_0156 copy.jpgDSC_0182 copy.jpgDSC_0191 copy.jpgDSC_0197 copy.jpgDSC_0203 copy.jpgDSC_0205 copy.jpgDSC_0217 copy.jpgDSC_0221 copy.jpgDSC_0222 copy.jpgDSC_0259 copy.jpgDSC_0288 copy.jpgDSC_0321 copy.jpgDSC_0323 copy.jpgDSC_0336 copy.jpgDSC_0375 copy.jpgDSC_0389 copy.jpgDSC_0434 copy.jpgDSC_0463 copy.jpgDSC_0483 copy.jpg

nuotraukos – Ingrida StaškauskaitėPalik komentarą

Panašūs Naujausi

„Loftas Fest `12“ – labiau gerai nei šiaip sau (foto reportažas + video)

Po „Loftas Fest `12” jau spėjo atsigauti net patys neramiausi. Visgi praėjo viena savaitė. Tuo tarpu mes žeriame savo įspūdžius. Foto, video ir teksto pavidalu. Kas buvo ok?.. [...] Plačiau»

„Luumm“ pasirodymas „Indie Kirtimuose“ (video)

Gerokai už Vilniaus centro, mitais ir legendomis apipintame sostinės mikrorajone - Kirtimuose, jau pusę metų vyksta gyvų koncertų ciklas, skirtas alternatyviosios muzikos melomanams. Plačiau»

Įkvėpimas per prievartą (video)

Žinote tą jausmą, kada nueini į renginį ir publika tau atrodo kaip dienos veiklos centro neįgalieji stebintys keliaujančio lėlių teatro pasirodymą. Visi tau atrodo per jauni, nežinantys, kaip rei [...] Plačiau»

Jamie Woon: „Tikiuosi čia grįžti“

Neeilinių renginių serijoje „Tuborg Loftas Live“ vakar pasirodė pasaulinio lygio žvaigždė Jamie Woon. Tik įžengęs į „Loftą“ jis ištarė: „Labai gerai jaučiu šią vietą, labai patinka“. Po koncerto [...] Plačiau»

Avangardo veteranų „I.V.T.K.Y.G.Y.G.“ jubiliejinis koncertas abejingų nepaliko

Grupei „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ šis mėnuo buvo tikrai įtemptas. Spaudos dėmesys, kasdienės repeticijos ir viską sekančios gerbėjų akys. Visgi dabar kompanija gali atsipūsti – jubilie [...] Plačiau»

„Kick“ (fotoreportažas)

„Kick“ organizatoriai skelbė: tai didžiausias ir purviniausias visų laikų dubstepo bangeris Lietuvoje Shilta.lt komanda ten buvo ir parnešė fotoreportažą: nuotraukos Karle Dru [...] Plačiau»

Redakcija atidaryta, loftai liko savo vietoj (fotoreportažas)

Prabėgo bemaž savaitė nuo pagiringo šeštadienio ryto, kai sušoktos kojos nelabai norėjo atlikti savo funkcijas, o organizmas prašėsi picos ir alaus. Nieko stebėtino, kad tądien vieni kitiems kart [...] Plačiau»

Lapkričio Slam’as – tiems, kurie nebuvo (video)

Paskutini lapkričio ketvirtadienį (24 d.) „BIX“ bare (Vilniuje) į orą kilo devynetai, dešimtys ir aštuonetai. Tai atsitiktine tvarka iš publikos išrinkta komisija beveik tris valandas šėlo klausy [...] Plačiau»

„Biplanų“ koncertas „Muzikinio Rūsio“ scenoje (foto)

Lapkričio 4 d. mūsų negalėjai sutikti Elton John koncerte. Taip pat mes nešmirinėjome po suomių rokerių „Amorphis“ užkulisius. Tądien pasirinkome tai, kas arčiau širdies – „Biplanų“ koncertą „Muz [...] Plačiau»