Grupė „Testament“: „Mes niekada nesiekėme būti madingais“ (video)

Šiemet trisdešimties metų jubiliejų švenčianti thrash metalo grupė „Testament“ nuo pat metų pradžios leidosi į pasaulinį koncertinį turą. Aplankę tokias egzotiškas šalis kaip Kosta Rika, Peru, Čilė bei Argentina, sunkiosios muzikos veteranai persikels per Atlanto vandenyną ir iki rugsėjo vidurio svečiuosis Europoje. Skelbdami koncertų sąrašą atlikėjai nepamiršo ir Lietuvos – čia jie svečiuosis birželio 27 dieną ir galingais gitarų rifais drebins Vilniaus „Forum Palace“ sienas.

„Tuomet kai pradėjau eksperimentuoti su muzika, mano pažįstamų ratas rengėsi kaip „Iron Maiden“ ir „Judas Priest“. Kūrėsi begalė naujų grupių ir jos visos darė tą pačią klaidą – ne tik norėjo atrodyti kaip jų dievukai, bet ir skambėti identiškai jiems. Tuo tarpu aš niekada nesiekiau kažkam įtikti ar būti madingu“, – atsiminimais dalinasi vienas iš „Testament“ įkūrėjų, gitaristas Erikas Petersonas.

Testament – Souls of black (1990) HD

„Mano draugai savo grupę pavadino kvailu pavadinimu „Red-Hot“ ar kažkaip panašiai, ir juos pakvietė groti koncerte „Imported from L.A.“. Jiems reikėjo pagalbos ant scenos, tad sutikau vienam vakarui prisijungti prie jų [rojekto. Į tą renginį atvyko keletas grupių iš Los Andželo ir, kaip dabar pamenu, viena jų vadinosi „Lääz Rockit“, o kita – „Metallica“, – pasakoja E. Petersonas. „Buvome ką tik pabaigę savo pasirodymą ir aš telefonu kalbėjau su savo mergina. Vos tik išgirdau grojant „Mettalica“, numečiau ragelį ir nubėgau prie scenos. Tuomet supratau, kad tai yra ta energija, kurios aš tiek laiko ieškojau muzikoje.“

„Testament“ įkūrėjas tikina, kad po šio koncerto jautėsi supratęs, kaip turi skambėti jo grupė ir pradėjo rinkti komandą. E. Petersonas šypsosi prisiminęs, kad po pirmųjų darbų Europos muzikiniai žurnalai mirgėjo pasisakymais, kad „Metallica“ turėtų imti pavyzdį iš „Testament“: „Niekas negalėjo net įtarti, kad būtent ši grupė stipriausiai ir įtakojo mano kūrybą.“

Per trisdešimt gyvavimo metų „Testament“ išleido 10 studijinių albumų, ne vieną koncertinį įrašą, keliolika singlų, nufilamvo ne vieną video klipą savo kūriniams. Pasaulyje yra parduota virš 12 milijonų grupės įrašų egzempliorių, o kolektyvas patenka į populiariausių ir įtakingiausių pasaulio thrash metalo grupių sąrašą, šalia tokių pripažintų grandų kaip „Megadeth“, „Slayer“, „Metallica“ bei „Anthrax“.

Gitaristo Eriko Petersono ir jo kolegų pirmyn vedami „Testament“ Lietuvą aplankys birželio 27 dieną. Norintys patekti į Vilniuje „Forum Palace“ vyksiančią sunkiosios muzikos fiestą bilietus jau dabar gali įsigyti „Bilietai LT“ kasose arba internetiniame puslapyje http://bilietai.lt.

TESTAMENT – True American Hate

nuotrauka ir informacija – RELAX Live!Palik komentarą

Panašūs Naujausi

Lietuvoje koncertuosiančio Joe Satriani naujausias albumas užkariavo gerbėjų širdis (video)

Gitaristas Joe Satriani įgauna pagreitį. Muzikantas skersai išilgai keliauja po pasaulį – Europoje jo koncertinis turas baigsis tik liepos viduryje, po to jis tęsis JAV. Plačiau»

Savo ambasadą festivalyje „Satta Outside“ vienai nakčiai įkurs Los Andželo „Low End Theory“

Prieš dvejus metus Šventosios vasaros estradą nušlavęs amerikietis The Gaslamp Killer ir vėl ruošiasi į festivalį „Satta Outside“, šiemet kurorte vyksiantį rugpjūčio 8-11 dienomis. Plačiau»

„The Rasmus” Karklėje nusiteikę „paošti” su vietiniais

Stipriai sugroti, stipriai įdegti ir rytą atsibusti nežinia kieno palapinėje - šiaurietišku santūrumu nepasižymintys „The Rasmus” nekantriai laukia susitikimo. Plačiau»

Naujausiame „Airbourne“ albume – seksas, alus ir rokenrolas liejasi laisvai (video)

Melodingo roko gerbėjai simpatiją Australijai jaučia dėl dviejų ten gimusių ir šios šalies muziką garsinančių grupių. Viena jų – prieš 40 metų susibūrę „AC/DC“, kita – jaunesnės kartos atstovai „ [...] Plačiau»

„Loftas Fest“ 2013 pre-party vyks gatvėje šį ketvirtadienį (video)

Miesto festivalis „Loftas Fest“ artėja, paruošiamieji darbai įpusėjo, visame pasaulyje žinomi atlikėjai jau turi po aviabilietą į Lietuvą – kas iš kur, dienos programa ir konferencija „What’s Nex [...] Plačiau»

„Velnio akmenyje“ – death metalo veteranai „Vomitory“ (video)

Šių metų festivalio „Velnio akmuo“ lankytojai turės neeilinę galimybę gyvai pamatyti ekstremaliosios muzikos sunkiasvorius „Vomitory“. Tai – viena iš paskutinių progų pasimėgauti ant scenos atlie [...] Plačiau»

Karklės festivalyje – spalvinga klubinių erdvių rikiuotė (video)

Galvoti apie patogią avalynę šokiams ant smėlio po vaiskiu vasaros dangumi ar ryškiomis rugpjūčio žvaigždėmis – jau pats metas. Tarptautinio muzikos, kitų menų ir vasariškų pramogų festivalio „Ka [...] Plačiau»

Madingieji italai „Tale Of Us“ po ilgų derybų „Loftas Fest 2013“ festivalio programoje (video)

„Loftas Fest“ pristato dar vienus svarbius ir Lietuvoje jau kurį laiką labai lauktus svečius – italus „Tale Of Us“. Jie pasirodys pirmąją festivalio naktį kartu su amerikiečiu Toro Y Moi, pasauli [...] Plačiau»

Toliau pildomas festivalio „Bliuzo naktys 2013“ atlikėjų sąrašas (video)

Dvidešimtąjį jubiliejų atšventęs festivalis „Bliuzo naktys“ ir toliau intensyviai ruošiasi šiųmečiam lietuviškajam Vudstokui. Ta proga, liepos 5-6 dienomis Lūksto ežero pakrantę Varniuose okupuos [...] Plačiau»