-->

Išskirtinis interviu su šokių muzikos legenda, kuriam lenkiasi pati Madonna (video)

Jau šį penktadienį, spalio 19 d., menų fabrike „Loftas“ prasideda naują renginių serija skirta šokiam iki paryčių, šokių muzikai ir smarkiausiem didžėjam bei naktinėtojam „Reivoo Reivas“. Didžėjai prie pulto keisis kone kas valandą, arba dažniau.

O vakaro laukiamiausias – dar viena legenda „Lofto“ istorijoje – Robas Birchas iš vienos įsimintiniausių grupių populiarios muzikos istorijoje „Stereo MCs“.

Simpatijų Robertui Birchui ir jo įtakai šokių muzikoje neslepia ir tokios muzikos žvaigždės kaip „U2“ lyderis Bono, Davidas Bowie, Madonna bei daugelis kitų.

Kaip ši grupė pakeitė muzikos pasaulį ir pateko į istoriją kalbamės su pačiu Robu Birchu, vos kelios dienos prieš jam atvykstant į Vilnių.

Kokie gyvenimo momentai tave suformavo tokį, su kokiu šiandien kalbuosi?

Be loginės sekos: tėvystė, pirmasis singlas, faktas, kad esu iškritęs iš medžio ir anksti netekau tėvo. Taip pat dainos: David Bowie „Ashes to Ashes“, „Public Enemy” –„Rebel Without a Pause“ ir „Sex Pistols” – „Pretty Vacant“.

Daug dalykų galvoje susidėliojo, kai 1985 m. išmokau plaukti ir 1992 m. Glazge gyvai atlikome singlą „Connected“.

Kaip manai, kodėl Didžiojoje Britanijoje yra didžiausia koncentracija gerai visame pasaulyje žinomų grupių ir atlikėjų?

Didžioji Britanija yra marga ir multikultūrinė sala. Kadangi tai sala, čia kaupiasi daug energijos, kuri į užsienį lengvai nenuteka. Ta energija gamina muziką. Ji užverda ir nori nenori burbuliuoja šioje intensyvioje britiškoje aplinkoje.

Tavo ryškiausias prisiminimas iš Stereo MCs koncertų?

Visi prisiminimai jau seniai pasimetė pačioje muzikoje, todėl nieko nebeprisimenu, tik jaučiu, kad viskas buvo ir yra gerai.

Ar dar planuojate kokį nors albumą?

Taip, tačiau vėliau. Neseniai baigėme turą po Europą su naujuoju mūsų kūdikiu „Emperors Nightingale“. Reikia laiko atsigauti.

Jūs pradėjote groti ypatingu istoriniu periodu šokių muzikoje – viskas tada dar buvo šviežia. Papasakok apie tą laiką, juk tai istorija ir tu esi jos dalis.

9-asis dešimtmetis Didžiojoje Britanijoje – neramus laikotarpis. Ypatingai klestėjo rasinė diskriminacija, neteisėti ir netgi brutalūs policininkų veiksmai. Dėl to kildavo daugybė riaušių. Panašiu metu Margaret Thatcher įvedė komunalinį mokestį. Nepasiturinčioms šeimoms jis smarkiai kirto per kišenę.

Ar pats dalyvaudavai to laikotarpio riaušėse už geresnį gyvenimą?

Esu dalyvavęs – nebegalėjome tverti to ekonominio ir bet kokio kito nesaugumo. Iš tikrųjų viena iš priežasčių, kodėl suklestėjo repo ir šokių muzikos kultūra ir yra ta, kad žmonės norėjo jaustis laimingi.

Tai taip jūs ir pradėjote linksminti tautą, o paskui ir visą pasaulį?

Iš dalies taip. Tai buvo laikas, kai Didžiojoje Britanijoje vyko daugybė eksperimentų muzikoje. Repas ir house muzika tuo metu dar buvo naujiena ir neturėjo jokių standartų ar taisyklių. Muzikos kūrėjai be baimės peržengdavo visas įmanomas ribas. Taip vėliau atsirado naujesni muzikos žanrai: drum&bass, dubstep, techno, electro indie, rave ir netgi pop muzika.

Kokia tavo nuomonė apie dabartinę situaciją muzikoje?

Žinoma, kad ir dabar yra sukuriama daug puikios muzikos. Gerbiu muzikantus, kurie sugeba konkuruoti šioje kur kas aršesnėje ir išsiplėtusioje rinkoje. Dabartinę situaciją galėčiau sulyginti su autostrada: jei stovi šalikelėje – matai viską pagreitintai ir neryškiai. Kad pajaustum ir suprastum, reikia varyti kartu.

Kada ir kaip susitikai Afrika Baby Bam iš Jungle Brothers. Jis su Tavimi atvyksta net į Vilnių?

Oi, susipažinome labai seniai – 1987 m. Rytiniame Londone. Jis atėjo pas mus į studiją.

Kieno rankos paspaudimas tau įsiminė labiausiai?

Manau, kad tokio vyruko, kuriam mūsų muzika padėjo pereiti per labai sudėtingą gyvenimo etapą. Tada supratau, kad „Stereo MCs“ savy turi galios.

Anksčiau tavo gyvenimas išties buvo audringas ir nenuspėjamas, koks jis dabar?

Rytais pažadinu vaikus, kartu valgome pusryčius, nuvežu juos į mokyklą, einu paplaukioti, išgeriu arbatos, surūkau cigaretę, keliauju į studiją, po to vakarieniauju, skiriu valandą elektroniniams laiškams atsakyti, paskaitau knygą ir einu miegoti.

Stereo MCs remiksavo daug puikių atlikėjų – ar yra tekę su jais pabendrauti asmeniškai?

Taip. Kai remiksavome Madonnos kūrinį, ji pati mums paskambino ir noriai dalyvavo visame kūrybiniame procese – už tai ją turėčiau pagirti. Pamenu, kai visi studijoje sėdėjome ir laukėme Madonnos skambučio. Kai pradėjo skambėti telefonas, niekas nenorėjo jo pakelti (gal bijojo), taigi tai teko padaryti man.

Pasakyk pabaigai ką nors įdomaus, ko dar nesakei žurnalistams.

„Stereo MCs“ su Nicku sukūrėme 1987 m. tačiau daugelis nežino fakto, kad jį pažįstu nuo šešerių, mes gyvenome toje pačioje gatvėje ir kad mūsų gimtadieniai tą pačią dieną – birželio 11-ąją.

Reivoo Reivas vol. 1 verčia šokti

nuotrauka ir informacija – menufabrikas.lt

Facebook komentarai:

Palik komentarą

Rekomenduok muzikos:

Name:
Email:
For:  
Mail will not be published
(but it's required)
Saulius
(09. 11 - 09:32)
skandinaviskas hiphopas http://youtu.be/CzZpC6Epzs4
Aivaras Ventis
(09. 10 - 14:46)
Aivaras Ventis
(08. 28 - 00:08)
labų naktų su The Dø: http://youtu.be/5QK_RZRi0xQ
Saulius
(08. 22 - 00:11)
maniškis naktinis ramiax – http://youtu.be/8F_-JIa8FUs

1 · 2 · 3

Panašūs Naujausi

E. Jennings šiuo metu gyvena senojo Holivudo nuotaikomis

Jau kitą trečiadienį „The Ball & Chain“ – Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings – surengs didžiausią Helovyno vakarėlį Vilniaus mieste ir pristatys savo papildytą programą su mini orkestru. Plačiau»

U.Skonsmanaitę su „likimo seserimis“ už pulto suvedė meilė nakčiai

Susipažinkite, ji – Ugnė Šantažas. Nuo šiol naktimis Ugnė Skonsmanaitė į save kreiptis prašo būtent taip. Su dar dviejų efektingų pseudonimų savininkėmis – Aušrine Deficitu ir Ugne Indėne – ji so [...] Plačiau»

Broliai Vinnie ir Carmine Appice įpūs naują gyvybę legendiniams roko kūriniams (video)

Ieškantys teisingo roko iškrovos, spalio 18 dieną rinksis Vilniaus klube „New York“. Scena tą vakarą dalinsis itališko kraujo turintys, bet jau seniai šaknis Amerikoje suleidę muzikantai Vinnie i [...] Plačiau»

„Problemos“ – šokių vakarėlis, lavinantis protą (audio)

Į antrą aukštą iškeliavęs Vilniaus klubas „Opium“ iš studijinio miego pažadino tris dydžėjus, kurie nieko neveikia, bet vis tiek rečiausiai groja kartu visame mieste. Tai - nuolatiniams pirmos ei [...] Plačiau»

Jau šį šeštadienį – vienintelis Lietuvoje „Tvin Pykso“ autoriaus mūzos Chrystos Bell koncertas (video)

Jau šį šeštadienį didžiojoje kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ kino salėje – išskirtinis koncertas „Davidas Lynčas pristato. Plačiau»

Garsiausi pasaulio broliai-būgnininkai Vinnie ir Carmine Appice Vilniuje surengs ritmo dvikovą (video)

Kultūros, savyje jungiančios judesio meną, organizuoja šokio dvikovas. Muzikinių stilių, kuriuose kūrinių turinys yra kone išrėkiamas, gerbėjai, siekia decibelinių rekordų. Tuo tarpu ritminę lini [...] Plačiau»

Hip-hop’o legendos DJ Premier ir Bumpy Knuckles pasirodymas Vilniuje jau šį šeštadienį (video)

Hip-hop'o muzikos mylėtojams ypatingo renginio laukti liko nedaug. Kultinio visų laikų prodiuserio ir kompozitoriaus DJ Premier pasirodymas jau visai čia pat – šį šeštadienį, spalio 13 d., muziko [...] Plačiau»

Pushaz kviečia į albumo „Knyga be pavadinimo“ koncertinį turą (video)

7-eri metai solinės tylos, tačiau netrukus prekybos lentynose pasirodys trečiasis rap'erio Pusho solinis albumas „Knyga be pavadinimo“. Jame – 15 naujausių kūrinių nestandartinėje cd dėžutėje pri [...] Plačiau»

Deep Shoq su EP „Life of Swing“ primena apie savo egzistavimą (audio)

Deep Shoq kadaise blykstelėjo debiutiniu EP „Have Yourself a Flight“ ir serija „Ritmo Kovose“ šmėžavusių kūrinių. Šiandien atlikėjas vėlei primena apie savo egzistavimą, pristatydamas melodingų b [...] Plačiau»