-->

Kaip klasiko P. Širvio eilutės skambėtų XXI a.? (video)

Grupė „Avaspo“, savo tinklapyje pristatytė naujausias vaizdo klipą „Šachmatų karalienė“.

Neseniai penktąjį gimtadienį atšventusi ir pavasarį trečiąjį savo albumą išleisianti „AVaspo“ toliau stebina netikėtais užmojais. Prieš metus perfrazavusi lietuvių pokario poeto P. Širvio eilėraštį „Niekados, niekados, niekados“ grupės lyderė Gabrielė Labanauskaitė sukūrė naują tekstą, pavadintą „Šachmatų karalienė“, kuriame atsispiriama nuo pagrindinių P. Širvio eilučių, tačiau vystoma kita tema. Anot autorės, „širviškas“ svajingų ir humoristinių motyvų jungimas „Avaspo“ klipe įgauna šiuolaikiškai siurrealistinę formą.

Paprašyta daugiau papasakoti apie klipo idėją ir atsiradimą, Gabrielė atsako: „Klipą filmavome 2012 m. pavasarį, paskutinį vakarą man prieš grįžtant į Lietuvą po 3 mėn.  stažuotės Londone. Galbūt tai, kad didžiąją dalį to laiko praleidau „British Library“ tarp karališkų jos relikvijų, rinkdama medžiagą savo disertacijai, inspiravo klipą sukti būtent eilėraščiui „Šachmatų karalienė“.“

Menininkė prasitaria, kad klipo idėja kilo iš Londone gyvenčios fotografės Miglės Bačkovaitės pasiūlytos fotosesijos: „Nors pačią fotosesiją teko nukelti neribotam laikui, tačiau Miglės atrasti mistiški šio megapolio kampeliai bei pasiūlyta į komandą video menininkė Solveiga Serova pranoko pirminę idėją ir suteikė naują iššūkį per tokį trumpą laiką sukurti vaizdinę eilėraščio interpretaciją.“

Prie galutinės garso takelio versijos sukūrimo prisidėjo ne tik grupės muzikantas Vladas Dieninis, bet ir buvęs „AVaspo“ bendražygis, dabartinis grupės „mmpsuf“ narys Aivaras Ruzgas. „Pirmasis mano albumas „Apelsinai aikštėj apgriuvusioj“ buvo kurtas tik su Aivaru, todėl gerai vienas kitą suprantame, tad kūrybinės, kad ir trumpalaikės, sąjungos išlieka, ir manau, išliks ateityje.“ – teigia Gabrielė Labanauskaitė.

AVaspo: šachmatų karalienė (Chess Queen)

AVaspo: šachmatų karalienė (Chess Queen) from AVaspo on Vimeo.

nuotrauka ir informacija – „Avaspo“Palik komentarą

Panašūs Naujausi

Grupių „Rasabasa“ ir „The Dominoes“ lyderiai pradėjo dirbti kartu (audio)

Pasivadinę „Factory Chase“ Snorre Bergerudas („Rasabasa“ prodiuseris, dainų autorius ir gitaristas) ir Mindaugas Juknys (grupių „The Dominoes“ ir „Spooky Campfire Stories“ vokalistas ir gitarista [...] Plačiau»

„Saint Oil Sand“ rimtai susirūpino Lietuvos piliečių sveikata (video)

Grupė „Saint Oil Sand“ rimtai susirūpino Lietuvos piliečių sveikata. Atlikėjai nagrinėja visas galimas negalavimo formas ir viešina kūrinį „Hepatitas C“, kurį lydi įžvalgos. Plačiau»

„The Perfect Pill“ pristato naują radijo singlą „The Wake“ (video)

Duetas „The Perfect Pill“ pristato radijo singlą iš spalio mėnesi išleisto albumo – titulinę dainą „The Wake“. Kaip ir anksčiau išleistuose kūriniuose muzikantai nesiliauja eksperimentavę su skir [...] Plačiau»

Muzikinis „Barzdų Klubo“ vaizdo klipas gauruočius sveikina su šventėmis (video)

Kol kelioms dienoms pamiršę darbus glėbesčiavotės su giminaičiais, dorojote mamų gausiai nukrautus stalus ar tingiai ilsėjotės švenčių sūkuryje, „Barzdų Klubo“ nariai ruošė šventinę staigmeną. Pa [...] Plačiau»

„Colours of Bubbles“ Vilnius music week 2012 koncerto įrašas (video)

Grupė „Colours of Bubbles“ oficialiame „YouTube“ profilyje savo gerbėjams paskelbė pilną koncerto, vykusio rudenį Vilniaus centre, įrašą. Plačiau»

„Deeper Upper“ dovana gerbėjams – „gyvas“ vaizdo klipas (video)

Indie roko grupė „Deeper Upper“ savo gerbėjams pristato kitokį muzikinio klipo formatą ir siūlo ne tik pamatyti, bet ir išgirsti gyvą kūrinio „The Eden doors“ atlikimą. Garsas skambantis vaizdo k [...] Plačiau»

Saulius Prūsaitis visiems lietuviams, ten ir čia, dovanoja šventinę dainą (audio)

„Happyendless“ dainininkas ir vienas iš muzikinio televizijos projekto „X Faktorius“ komisijos narių Saulius Prūsaitis kurį laiką nemažai dėmesio skiria savo soliniam projektui. Jau pristatęs kel [...] Plačiau»

Alkoholiką melancholiką apdainuojanti „Saint Oil Sand“ ir Filia daina (audio)

Ska energetika vibruojantys Vilniaus rūsių sienas, „Saint Oil Sand“, kartu su Filia, iškepė naują gabalą. Pavadino jį „Alkoholikas-Melancholikas“ ir kviečia garsinti kolonėles linksmai sukantis r [...] Plačiau»

„Diversus“ pristato vaizdo klipą dainai „Užkratas“ (video)

Meshqs ir Guminis, kadaise Šiaulių underground‘inio rap‘o rūsiuose surinkdavo nemenkas plačiakelnių publikas. „Diversus“ pavadinimą sukantis duetas, kurį laiką ilsėjosi šalia scenos, kol suprato, [...] Plačiau»