Kas po velnių yra tas „Auto-Tune“?

autoTurbūt dauguma jūsų jau žino apie šią programą, be kurios, atrodo, nebeįmanoma sukurti jokio radijun leidžiamo kūrinio. Arba tiesiog nuolat visur girdite „nu tai su auto-tune bet kas tokį gabalą padarytų“ arba „va čia tai tikra muzika, o ne su**stas auto-tune“ (oh c’mon, interneto komentatoriai žymiai grubiau išsireiškia!). Tad aš pasišoviau šiandiena trumpai, aiškiai ir žmonių kalba jums išdėstyti tai, ką kiekvienas išsilavinęs melomanas turėtų apie šią programą žinoti.

Taigi, iš esmės tai tiesiog yra pagalbininkas hitų kūrėjams, sutvarkantis ir suderinantis vokalą bei instrumentus. Jau pats pavadinimas išduoda, jog programa tiesiog padaro taip, kad viskas būtų tinkamoje ir norimoje tonacijoje. Tiesa, galiu pateikti labai puikų pavyzdį. Saujelė dabar jau gana išgarsėjusių youtūbe aktyvistų pradėjo iš įvairių, didelio populiarumo susilaukusių vaizdo įrašų kurti dainas. Vienintelis kelias – auto-tune. Rezultatai labai aiškiai girdimi čia. Panašiu principu ši programa naudojama ir kuriant muziką – dažniausiai – popsą ar pop-repą (net nežinau, ar toks stilius iš viso egzistuoja, bet kaip kitaip pavadinti visus akonus, ty-peinus, dreikus ir panašius veikėjus?). Negi kartais už ausies neužkliūna kvailai uželektronintas vokalas? Tai žinokit – greičiausiai čia auto-tune dėka. Kažkada susimąsčiau, kodėl gi tie visi interneto veikėjai, kurie, naudodami, tarkime, kažkokius styginius instrumentus, puikiai atitaiko ir sugroja visokių pop gabalų vokalines melodijas. O gi todėl, kad ten pilna auto-tune, kuris vokalą pakelia/nuleidžia iki tam tikrų tikslių natų. Juk kaži ar kas smuiku atkartotų Al Green’o ar Arethos Franklin vokalus.

Ką čia dar pridūrus?.. Na, vis didėja skaičius garsių muzikos industrijos veikėjų, viešai pasisakančių prieš auto-tune naudojimą įrašinėjimo procesuose. Tuo tarpu jis (ar turėčiau sakyti „ji“? Pasimečiau.) vis labiau plinta ir dabar jau yra prieinamas kiekvienam paprastam mirtingajam. Nėra tiksliai žinoma, kas pirmasis panaudojo šį dalykėlį, tačiau manoma, jog pirmoji viešai tai pripažino pop industrijos legenda Cher. Ir gerai, nereikia slėpt, jei kartais nesusidainuoja viskas taip, kaip turėtų! Ech…

nuotrauka iš newyorker.com3 Komentarai šiam straipsniui

  1. Aivaras sako:

    informatyviai, bet ant Dr.Dre nereikėjo užstumt :)

  2. Klaudija Janužytė sako:

    aš neužstūmiau : D nu bet gerai, kad tau ramiau būtų, pakeisiu jį kokių Drake!

  3. Aivaras sako:

    nuoširdžiai dėkui :D

Palik komentarą

Panašūs Naujausi

Kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino kompaktinio disko pavidalu? (video)

Kompaktus jau baigia išstumti skaitmeniniu formatu leidžiama muzika, tad galbūt laikas pasidomėti, kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino disko pavidalu?.. [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas K-Pop? (video)

Lietuviškos „žvaigždės“ pajaučia besikalančius sparnus kai jų dainas ima sukti vietinės radijo stotys. Tuomet vienam iš šių dainorėlių, savaitgalį aplankiusiam tėviškės restoranėlį, rodosi, kad k [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas last.fm? (video)

Jeigu jūs skaitote šį rašinėlį, reiškia, jūs naudojatės shilta.lt paslaugomis. Jeigu naudojatės tokiomis paslaugomis, matyt, klausotės muzikos. O jeigu jūs ne tik klausotės, bet ir domitės tuo, k [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas drop’as? (video + audio)

Į terminologijas šįkart nesileisiu. Drop'as yra drop'as. Drop'as ramiai įvažiuoja ir tada kerta. Stovi prieš akis slow-motion'u į balą krentantis ir vandenį ištaškantis masyvus lašas. O kaip ten [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tie hipsteriai? (video)

Vis galvojau, kaip tinkamiau apibrėžti šį terminą, kuris, regis, jau gali būti vartojamas kalbant apie bet ką: žmones, rūbus, muziką, literatūrą, vizualinius menus, gyvenimo būdą. Galvojau galvoj [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tie iTunes? (video)

Pradėsiu nuo to, jog šis straipsnis turėjo būti ko gero pats pirmasis Wiki skiltyje. Gerai, ne ko gero, o iš tiesų turėjo. Prieš net nebepamenu kiek laiko, kai shilta.lt iš blogspoto transformavo [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Kilkim žaibu“? (video)

Tuzino ženklu pasipuošęs baltiškasis senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis „Kilkim Žaibu“ šiemet prie Lūksto ežero, Varniuose kviečia kartu sutikti vasaros saulėgrįžą, dar kitaip vadi [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Mėnuo Juodaragis“? (video)

Kasmet šylant orams ir artėjant vasaros sezonui puolame taupyti pinigus bei visaip kitaip ruoštis jau gegužės gale užpuolančiam festivalių maratonui. Tačiau ar niekad nesusimąstėte, kaip tinkamai [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Ont Grind’ų“? (video + foto)

Dažnas vasaros festivalių pradinukas savo mažame kalendorėlyje mato vos keletą kokybiškų atviro lauko muzikos renginių. Tuo tarpu įmitęs tokio tipo švenčių lankytojas, jam galėtų privardinti tuzi [...] Plačiau»