Kas po velnių yra tas drop’as? (video + audio)

DropMusicĮ terminologijas šįkart nesileisiu. Drop’as yra drop’as. Drop’as ramiai įvažiuoja ir tada kerta. Stovi prieš akis slow-motion’u į balą krentantis ir vandenį ištaškantis masyvus lašas. O kaip ten tiksliai yra su muzika?

Drop’as nėra gabalo kulminacija. Drop’as yra vieta, nuo kurios pradedama sparčiau judėti minėtosios kulminacijos link. Dažniausiai seka po intro ir radikaliai pakeičia garsų tėkmę: įneša naują ritmą ar/ir prijungia stiprią boso liniją. Ypač drop’ai jaučiami (ir laukiami) elektroninės muzikos kūriniuose – mat dažniausiai drop’ui dėjus vaizdų, išryškėja visas kompozicijos grožis.

Na, aš jums geriau konkrečiais pavyzdžiais kalbėsiu:

Jet – Are You Gonna Be My Girl? Keista (nors tikrai neturėtų būti) postinti rokelį, kai kalba sukasi apie drop’us. Čia kerta ties 0:22 min.

1uP – Aura. Ypač daug dėmesio drop’ams dubstepperiai skiria. Nors, nemanau, kad tik jie. Visur visi skiria daug dėmesio šiam reikalaui, tačiau dubstepe su drop‘u dažniausiai įeina ir wobblai. Yummy. Kerta ties 0:54 min.

Netsky – Secret Agent. Ir drum’n'bass’e jų sutiksi. Kerta į 1:06 min.

Pink – Just Like a Pill. Na, o pop muzikoj drop’ai ateina su priedainiu. Truputis klasikos. 0:47 min.

nuotrauka iš soundclick.comPalik komentarą

Panašūs Naujausi

Kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino kompaktinio disko pavidalu? (video)

Kompaktus jau baigia išstumti skaitmeniniu formatu leidžiama muzika, tad galbūt laikas pasidomėti, kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino disko pavidalu?.. [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas K-Pop? (video)

Lietuviškos „žvaigždės“ pajaučia besikalančius sparnus kai jų dainas ima sukti vietinės radijo stotys. Tuomet vienam iš šių dainorėlių, savaitgalį aplankiusiam tėviškės restoranėlį, rodosi, kad k [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas last.fm? (video)

Jeigu jūs skaitote šį rašinėlį, reiškia, jūs naudojatės shilta.lt paslaugomis. Jeigu naudojatės tokiomis paslaugomis, matyt, klausotės muzikos. O jeigu jūs ne tik klausotės, bet ir domitės tuo, k [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tie hipsteriai? (video)

Vis galvojau, kaip tinkamiau apibrėžti šį terminą, kuris, regis, jau gali būti vartojamas kalbant apie bet ką: žmones, rūbus, muziką, literatūrą, vizualinius menus, gyvenimo būdą. Galvojau galvoj [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tie iTunes? (video)

Pradėsiu nuo to, jog šis straipsnis turėjo būti ko gero pats pirmasis Wiki skiltyje. Gerai, ne ko gero, o iš tiesų turėjo. Prieš net nebepamenu kiek laiko, kai shilta.lt iš blogspoto transformavo [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Auto-Tune“?

Turbūt dauguma jūsų jau žino apie šią programą, be kurios, atrodo, nebeįmanoma sukurti jokio radijun leidžiamo kūrinio. Arba tiesiog nuolat visur girdite „nu tai su auto-tune bet kas tokį gabalą [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Kilkim žaibu“? (video)

Tuzino ženklu pasipuošęs baltiškasis senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis „Kilkim Žaibu“ šiemet prie Lūksto ežero, Varniuose kviečia kartu sutikti vasaros saulėgrįžą, dar kitaip vadi [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Mėnuo Juodaragis“? (video)

Kasmet šylant orams ir artėjant vasaros sezonui puolame taupyti pinigus bei visaip kitaip ruoštis jau gegužės gale užpuolančiam festivalių maratonui. Tačiau ar niekad nesusimąstėte, kaip tinkamai [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Ont Grind’ų“? (video + foto)

Dažnas vasaros festivalių pradinukas savo mažame kalendorėlyje mato vos keletą kokybiškų atviro lauko muzikos renginių. Tuo tarpu įmitęs tokio tipo švenčių lankytojas, jam galėtų privardinti tuzi [...] Plačiau»