Kas po velnių yra tas K-Pop? (video)

Lietuviškos „žvaigždės“ pajaučia besikalančius sparnus kai jų dainas ima sukti vietinės radijo stotys. Tuomet vienam iš šių dainorėlių, savaitgalį aplankiusiam tėviškės restoranėlį, rodosi, kad kiekvienas šaltibarščius ir cepelinus kapojantis lankytojas varsto žvilgsniais norėdamas iškaulyti autografą. Visgi iš to dažnu atveju kylantis susireikšminimas mažų mažiausiai juokingas. Mūsų žemes geriausiu atveju mindo tik 3 milijonai žmonių, tuo tarpu kad ir Vokietijos sostinėje Berlyne bazuojasi kone 3,5 milijono. Kai pradedi skaičiuoti supranti ne tik tai, kad čia ne ta erdvė kurioje galėtum jaustis pasauline žvaigžde, bet ir tai, kad privalai domėtis kas vyksta visame pasaulyje. Būtent todėl šiandien ieškojau ir radau tai ko ankščiau nepažinau – muzikos žanrą K-Pop (가요).

Pats pavadinimas nekelia uber įspūdžio, nes tai tiesiog Pietų Korėjos pop muzika, į kurią dažnu atveju įeina dance, electronic, electropop, hip hop ar r&b garsų. Valstybėje, iš kur šakojasi šis žanras, gyvena per 50 milijonų žmonių, bet muzikos tyrinėtojai nurodo pastebimą plitimą Rytų Azijoje, Artimuosiuose Rytuose, na ir sklaidą vakarų pasaulio šalyse.

Nepraleidau su K-Pop galybės dienų, bet jau dabar galiu įvardinti, kad jame jaučiama stipri vakarų muzikos įtaka, live pasirodymuose grupės stengiasi surengti masinius performansus arba nustebinti sinchroniškais šokio judesiai, na ir prie to aišku prisideda nestandartinė sceninė išvaizda.

K-Pop turi ir lėtų bei jausmingų dainų. Kiekviena jų taptų daugiau mažiau populiari ir mūsuose jei būtų perdainuota angliškai ir bent savaitę pasisuktų radijo stotyse.

허각 (HuhGak) – 아프다 (It Hurts)

어반자카파(URBAN ZAKAPA) – 니가 싫어(I hate you)

Korėjoje ant bangos ne tik moteris drėkinančios kompozicijos, bet ir vyrų erotines fantazijas audrinančios amerikietiško blizgumo mergaičiukės.

시크릿 (SECRET) – POISON M/V

KARA(카라) – PANDORA(판도라)

Kol vyrai slapsto erekcijos požymius nuo „Secret“ ar „Kara“ vaizdo klipų, paaugliukės smaginasi niūniuodamos „Teen Top“.

TEEN TOP(틴탑) _ Be ma girl(나랑 사귈래?) MV

Kas čia dar? Kaip ir vakariniuose topuose, taip ir čia į klyną vis dar kala hip-hop‘as. Aišku jis modifikuotas, klausant tarkim G-Dragon, jaučiasi stipri JAV muzikos įtaka. Koks tai mutavusio hip-hop‘o ir šokinės muzikos mashup‘as. Tiesa, vietomis primena „Die Antwoord“

G-DRAGON – CRAYON (크레용) M/V

Ir dar kartą tas pats madingas vaikis, bet čia jau viskas lyg iš kokio pirmos klasės Eropietiško kaboko, kuriame skamba lengva muzika ir dylančius sąnarius judina vietiniai senukai.

Missing You – G-Dragon(지드래곤) ft. Kim Yuna(김윤아) of Jaurim(자우림)

Žodžiu viskas taip pat kaip ir mūsuose. Ši pažintis turėtų būti naudinga nebent pop muzikos gerbėjams. Jei nerandate nieko naujo mūsų topuose, žvalgykitės aplink. Nebūtinai Pietų Korėja – kaimynės turi kone identiškos muzikos kurią klausote savo mašinose.

Ir pabaigai pora gabalų:

[BG Team] [Vietsub] [MV] Seo In Young – ANYMORE

Baek Ji Young (백지영) – Love and Love [Arang and The Magistrate OST]

nuotrauka – hornbillart.blogspot.com1 Komentarai šiam straipsniui

 1. Gintarė sako:

  Klausau KPOP jau daugiau nei 4 metus. Dabartinės kuriamos K-pop dainos beveik niekuo nesiskiria nuo vakarietiškos, tačiau dar prieš keletą metų muzika buvo visai kitokia. Tokios kaip šios grupės:
  BIGBANG (“Haru haru”, “Lies”)
  BoM(“Like fireworks”)
  SISTAR (“Alone”)
  SS501 (“Love ya”,”Love Like This”)
  buvo visai kitokios ir jų muzika buvo tokia kitoniška. Netgi tas pats PSY kuris dabar karaliauja topuose anksčiau dainuodavo tokias dainas, kurių buvo tikrai malonu klausyti, pavyzdžiui kaip “We are the one”, “Right now”, “It’s art”,”Like crazy”.
  Tačiau yra ir daugiau ar mažiau išlikusių muzikantų kurie vis dar palaiko savo išskirtinumą, tokių kaip:
  CNBLUE
  Urban zakapa
  JYJ
  Norint pažinti K-pop muziką neužtenka žinoti kelių pasaulinių hitų. K-pop nėra tik muzika, tai – šeima. :)

Palik komentarą

Panašūs Naujausi

Kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino kompaktinio disko pavidalu? (video)

Kompaktus jau baigia išstumti skaitmeniniu formatu leidžiama muzika, tad galbūt laikas pasidomėti, kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino disko pavidalu?.. [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas last.fm? (video)

Jeigu jūs skaitote šį rašinėlį, reiškia, jūs naudojatės shilta.lt paslaugomis. Jeigu naudojatės tokiomis paslaugomis, matyt, klausotės muzikos. O jeigu jūs ne tik klausotės, bet ir domitės tuo, k [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas drop’as? (video + audio)

Į terminologijas šįkart nesileisiu. Drop'as yra drop'as. Drop'as ramiai įvažiuoja ir tada kerta. Stovi prieš akis slow-motion'u į balą krentantis ir vandenį ištaškantis masyvus lašas. O kaip ten [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tie hipsteriai? (video)

Vis galvojau, kaip tinkamiau apibrėžti šį terminą, kuris, regis, jau gali būti vartojamas kalbant apie bet ką: žmones, rūbus, muziką, literatūrą, vizualinius menus, gyvenimo būdą. Galvojau galvoj [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tie iTunes? (video)

Pradėsiu nuo to, jog šis straipsnis turėjo būti ko gero pats pirmasis Wiki skiltyje. Gerai, ne ko gero, o iš tiesų turėjo. Prieš net nebepamenu kiek laiko, kai shilta.lt iš blogspoto transformavo [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Auto-Tune“?

Turbūt dauguma jūsų jau žino apie šią programą, be kurios, atrodo, nebeįmanoma sukurti jokio radijun leidžiamo kūrinio. Arba tiesiog nuolat visur girdite „nu tai su auto-tune bet kas tokį gabalą [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Kilkim žaibu“? (video)

Tuzino ženklu pasipuošęs baltiškasis senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis „Kilkim Žaibu“ šiemet prie Lūksto ežero, Varniuose kviečia kartu sutikti vasaros saulėgrįžą, dar kitaip vadi [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Mėnuo Juodaragis“? (video)

Kasmet šylant orams ir artėjant vasaros sezonui puolame taupyti pinigus bei visaip kitaip ruoštis jau gegužės gale užpuolančiam festivalių maratonui. Tačiau ar niekad nesusimąstėte, kaip tinkamai [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Ont Grind’ų“? (video + foto)

Dažnas vasaros festivalių pradinukas savo mažame kalendorėlyje mato vos keletą kokybiškų atviro lauko muzikos renginių. Tuo tarpu įmitęs tokio tipo švenčių lankytojas, jam galėtų privardinti tuzi [...] Plačiau»