Kas po velnių yra tas last.fm? (video)

lastfm.jpgJeigu jūs skaitote šį rašinėlį, reiškia, jūs naudojatės shilta.lt paslaugomis. Jeigu naudojatės tokiomis paslaugomis, matyt, klausotės muzikos. O jeigu jūs ne tik klausotės, bet ir domitės tuo, ko klausote, visai normalu, kad puikiai žinote, kas yra last.fm. Tai kokio velnio dar apie jį reikia pasakoti? Bet vis dėlto – tai daryti reikia, nes mano didžiam nusivylimui, labai dažnai sutinku žmonių, kurie negali ištraukti ausinių sau iš ausų, bet net neįsivaizduoja, kur ir ką veikia didžiausia pasaulyje muzikos bazė last.fm. Ir apskritai, Kalėdos – dalijimosi metas.

Penki pagrindiniai dalykai, ką paprastas nūdienos klausytojas gali rasti užsiregistravęs last.fm:

1. Šaunų muzikos skaitytuvą, pasakytų kalbininkai. Kadangi aš ne kalbininkė, tai pavadinsime šį, netrukus vienu svarbiausių dalykų jūsų kompiuteryje tampantį dalyką – The Scrobbler. Programa, kuri labai operatyviai fiksuoja visą muziką, kurią perklausote, keldama duomenis į tamstos asmeninį profilį.

2. Asmeninį profilį, kuriame turėsite netgi forumiuką! Ir profilio nuotrauką! Bet visi šie dalykai – tik hipsteriovas apvalkalas, kurio viduje – jūsų paties muzikos biblioteka.

3. Stulpelinių diagramų rojų, kuris parodys plačiai interneto vartotojų visuomenei viską, ko klausėte paskutinę minutę, kas yra jūsų muzikos favoritai ir kokios dainos dažniausiai sukasi jūsų grotuvuose. Net jeigu ir kitiems neįdomu, kokią muziką mėgstate, tai pačiam akimis pamatyti savo klausomą muziką neprošal.

4. Rekomendacijų. Tai tikriausiai pagrindinis dalykas, dėl kurio last.fm skrobleris jau yra apsisukęs 43 b i l i jo n u s kartų. Nuskanavęs viską, ką gero pumpuojate sau į lakatorius, last.fm rasite išskirtinai jums sudarytą rekomendacijų sąrašą. Nors iš patirties galiu pasakyti, kad aklai tomis rekomendacijomis pasikliauti negalima, nes rekomenduojamų grupių ir atlikėjų sąraše dažniausiai išlenda daugiausiai perklausų turintys muzikontai, ir aš, klausydama Arethos Franklin ar Ellos Fitzgerald, matydavau, kaip last.fm chebra nori, kad aš paklausyčiau Kristinos Aquileros. Anyway, į pagalbą pasikviečiam savo širdies ir smegenų filtrus, ir tada galima atrasti tikrų nešlifuotų deimantų.

5. Ekskliuzyvinę informaciją apie mylimus (ir nebūtinai) atlikėjus ir grupes, jų koncertinius turus, diskografijas, sąrašus tų, kurie atlieka „kažką panašaus“, ir dažnai netgi labai detalias ir išsamias biografijas.

Išvardinau tik 5 dalykus, nes penki – gražus skaičius. Last.fm‘e visokį gėrį galima vežimais vežti, pradedant nuo internetinių radijų ir baigiant spoksojimu į atlikėjų nuotraukas. Žodžiu, tapkite šios nuostabios muzikos mylėtojų šeimos dalimi ir naudokite savo ausų būgnelius teisingiems tikslams.

Introducing Last.fm Visual Radio

nuotrauka iš iconfinder.com1 Komentarai šiam straipsniui

  1. Mantas Andriekus sako:

    The Scrobbler, senai ieskojau kazka panasaus, esu begalo dekingas uz sita strapsni :)

Palik komentarą

Panašūs Naujausi

Kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino kompaktinio disko pavidalu? (video)

Kompaktus jau baigia išstumti skaitmeniniu formatu leidžiama muzika, tad galbūt laikas pasidomėti, kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino disko pavidalu?.. [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas K-Pop? (video)

Lietuviškos „žvaigždės“ pajaučia besikalančius sparnus kai jų dainas ima sukti vietinės radijo stotys. Tuomet vienam iš šių dainorėlių, savaitgalį aplankiusiam tėviškės restoranėlį, rodosi, kad k [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas drop’as? (video + audio)

Į terminologijas šįkart nesileisiu. Drop'as yra drop'as. Drop'as ramiai įvažiuoja ir tada kerta. Stovi prieš akis slow-motion'u į balą krentantis ir vandenį ištaškantis masyvus lašas. O kaip ten [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tie hipsteriai? (video)

Vis galvojau, kaip tinkamiau apibrėžti šį terminą, kuris, regis, jau gali būti vartojamas kalbant apie bet ką: žmones, rūbus, muziką, literatūrą, vizualinius menus, gyvenimo būdą. Galvojau galvoj [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tie iTunes? (video)

Pradėsiu nuo to, jog šis straipsnis turėjo būti ko gero pats pirmasis Wiki skiltyje. Gerai, ne ko gero, o iš tiesų turėjo. Prieš net nebepamenu kiek laiko, kai shilta.lt iš blogspoto transformavo [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Auto-Tune“?

Turbūt dauguma jūsų jau žino apie šią programą, be kurios, atrodo, nebeįmanoma sukurti jokio radijun leidžiamo kūrinio. Arba tiesiog nuolat visur girdite „nu tai su auto-tune bet kas tokį gabalą [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Kilkim žaibu“? (video)

Tuzino ženklu pasipuošęs baltiškasis senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis „Kilkim Žaibu“ šiemet prie Lūksto ežero, Varniuose kviečia kartu sutikti vasaros saulėgrįžą, dar kitaip vadi [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Mėnuo Juodaragis“? (video)

Kasmet šylant orams ir artėjant vasaros sezonui puolame taupyti pinigus bei visaip kitaip ruoštis jau gegužės gale užpuolančiam festivalių maratonui. Tačiau ar niekad nesusimąstėte, kaip tinkamai [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Ont Grind’ų“? (video + foto)

Dažnas vasaros festivalių pradinukas savo mažame kalendorėlyje mato vos keletą kokybiškų atviro lauko muzikos renginių. Tuo tarpu įmitęs tokio tipo švenčių lankytojas, jam galėtų privardinti tuzi [...] Plačiau»