Kas po velnių yra tas „Mėnuo Juodaragis“? (video)

mjrKasmet šylant orams ir artėjant vasaros sezonui puolame taupyti pinigus bei visaip kitaip ruoštis jau gegužės gale užpuolančiam festivalių maratonui. Tačiau ar niekad nesusimąstėte, kaip tinkamai šį maratoną užbaigti? Norintiems „tvarkingai“ pasitikti rudenį ir deramai išlydėti vasarą, turiu puikų pasiūlymą – paskutinį šiltojo sezono savaitgalį vykstantį nepriklausomą post-folkloro ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalį „Mėnuo Juodaragis“ (MJR).

Kodėl turėtumėte ten vykti? Manau, joks festivalis keturioliką metų negyvuoja šiaip sau! Kaskart vis didesnė įvairovė grupių tiek iš Lietuvos, tiek ir iš visos Europos, kaskart vis kita tematika, kaskart vis platesnis spektras užsiėmimų bei paskaitų Amatų kieme, kaskart vis jaukesnė publika. Tiesa, organizatoriai jau paskelbė ir šių metų temą: „SUTARTINĖS, unikalus tautinės muzikos paveldas, magiškai jungiantis pasaulius ir laiką. MJR žada surinkti geriausius sutartinių tyrinėtojus, mokytojus, muzikantus ir kolektyvus.“

Pagirtina ir tai, jog „Mėnuo Juodaragis“ neapsiriboja jokiu tam tikru muzikiniu stiliumi. Atlikėjai čia tokie, kurie „yra nepriklausomi, kurie išreiškia tam tikrą idėją, o tai yra daugiau ir giliau nei muzikos stilius.“ Dar galiu paminėti, jog bilietus įsigyti galėsite jau kovo pabaigoje – patarčiau ilgai nelaukti, nes pastarieji dažniausiai išgraibstomi akimirksniu.

Turbūt keista, jog aprašydama tokį renginį beveik neišsiplečiu. O kam? „Mėnuo Juodaragis“ pats viską apie save papasakos šiame trumpo metražo filme „Kur Pateka MJR.“ O tuo tarpu spaudžiu dešinę festivalio organizatoriams ir linkiu neapleisti šios gražios tradicijos!

Daugiau informacijos visada galite rasti oficialiame festivalio puslapyje.

Kur Pateka MJR

nuotrauka iš http://foto.bunkeris.netPalik komentarą

Panašūs Naujausi

Kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino kompaktinio disko pavidalu? (video)

Kompaktus jau baigia išstumti skaitmeniniu formatu leidžiama muzika, tad galbūt laikas pasidomėti, kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino disko pavidalu?.. [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas K-Pop? (video)

Lietuviškos „žvaigždės“ pajaučia besikalančius sparnus kai jų dainas ima sukti vietinės radijo stotys. Tuomet vienam iš šių dainorėlių, savaitgalį aplankiusiam tėviškės restoranėlį, rodosi, kad k [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas last.fm? (video)

Jeigu jūs skaitote šį rašinėlį, reiškia, jūs naudojatės shilta.lt paslaugomis. Jeigu naudojatės tokiomis paslaugomis, matyt, klausotės muzikos. O jeigu jūs ne tik klausotės, bet ir domitės tuo, k [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas drop’as? (video + audio)

Į terminologijas šįkart nesileisiu. Drop'as yra drop'as. Drop'as ramiai įvažiuoja ir tada kerta. Stovi prieš akis slow-motion'u į balą krentantis ir vandenį ištaškantis masyvus lašas. O kaip ten [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tie hipsteriai? (video)

Vis galvojau, kaip tinkamiau apibrėžti šį terminą, kuris, regis, jau gali būti vartojamas kalbant apie bet ką: žmones, rūbus, muziką, literatūrą, vizualinius menus, gyvenimo būdą. Galvojau galvoj [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tie iTunes? (video)

Pradėsiu nuo to, jog šis straipsnis turėjo būti ko gero pats pirmasis Wiki skiltyje. Gerai, ne ko gero, o iš tiesų turėjo. Prieš net nebepamenu kiek laiko, kai shilta.lt iš blogspoto transformavo [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Auto-Tune“?

Turbūt dauguma jūsų jau žino apie šią programą, be kurios, atrodo, nebeįmanoma sukurti jokio radijun leidžiamo kūrinio. Arba tiesiog nuolat visur girdite „nu tai su auto-tune bet kas tokį gabalą [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Kilkim žaibu“? (video)

Tuzino ženklu pasipuošęs baltiškasis senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis „Kilkim Žaibu“ šiemet prie Lūksto ežero, Varniuose kviečia kartu sutikti vasaros saulėgrįžą, dar kitaip vadi [...] Plačiau»

Kas po velnių yra tas „Ont Grind’ų“? (video + foto)

Dažnas vasaros festivalių pradinukas savo mažame kalendorėlyje mato vos keletą kokybiškų atviro lauko muzikos renginių. Tuo tarpu įmitęs tokio tipo švenčių lankytojas, jam galėtų privardinti tuzi [...] Plačiau»