• lebron 12
 • Jordan 11 gamma kobe 9

  Kas po velnių yra tie hipsteriai? (video)

  hipsterVis galvojau, kaip tinkamiau apibrėžti šį terminą, kuris, regis, jau gali būti vartojamas kalbant apie bet ką: žmones, rūbus, muziką, literatūrą, vizualinius menus, gyvenimo būdą. Galvojau galvojau, tačiau nieko paprasto ir aiškaus nesugalvojau, tad pradėsiu nuo pradžių.

  Hipsteriai – paprasčiausia subkultūra. Na žinote, kaip pankai, reperiai, metalistai ir visoks kitoks biesas. Tik pastarieji pasaulyje gyvuoja jau ne vieną dešimtmetį, o hipsterizmas (tikriausiai tokio žodžio nėra, bet nieko baisaus) – modernus reikalas, nors kaip terminas ir atsiradęs prieš pusę amžiaus, tačiau dabartine reikšme pradėtas naudoti vos prieš keletą metų.

  Hipsteriai patys ant tiek nenori būti hipsteriais, kad apibūdinti ir supaisyti juos kasdien vis sunkiau. Išvaizda? Pirmas į galvą šaunantis atributas – hipsteriški akiniai. Po to seka ilgi šalikai arba didelės skaros – kuo mažiau kaklo matosi, tuo geriau. Rūbai? Pagrinde vintažiniai. Second-hand’ai. Tokie, kokių niekas neturi, niekas kitas nedėvi ar tiesiog nenori dėvėti.

  Muzika? Tokia, kurios beveik niekas nežino. Jokio mainstream’o (išverskit man tinkamai į lietuvių kalbą, būsiu labai dėkinga) hipsteriškame iPod’e nerasi! Dažniausiai kažkas, ką galima kišti po indie ženklu.

  Tipiškas hipsteris taip pat turėtų gana nemažai skaityti ir apskritai domėtis kultūra. Mažieji nieko neišmanantys meno kritikai. Nežinau, tiesiog nejaučiu jiems simpatijos. Tiksliau sakant, nejaučiu simpatijos niekam, kas sąmoningai ir tiesiog iš idėjos žemina pop kultūrą – taip taip, be jos iš viso nieko nebūtų. Ir tie visi mėginimai būti kitokiais (?). Šiandiena jau niekuo nieko nebenustebinsi. Gerai, nebent jei… Ne, nebenustebinsi.

  Kas dar?.. Veganas, būtinai geriantis kavą ir gyvenantis dideliame mieste. Naudojantis Mac’ą, iPhone’ą.  Tiesa, žodį „hipsteris“ žmonės jau įpratę vartoti kaip įžeidimą… Nesistebiu.

  Hipster Olympics

  Being a Dickhead’s Cool

  nuotrauka iš stylecrave.com  15 Komentarai šiam straipsniui

  1. reanimated sako:

   Iš esmės yra sunkoka apibūdinti tokią subkultūrą, kuri yra nuolatos kintanti. Hipsteriams patinka tai kas mažai žinoma, ne populiaru. Didžiosios kompanijos labai mėgsta paskutiniu metu stebėti hipsterius ir smarkiai kopijuoti. Akiniai yra geras to pavyzdys. Kaip ir Kanye Westo akiniai by the way. Tačiau kai mados kompanijos tia sumasina, tai tampa nebeįdomu hipsteriams ir jie gaudo kitas sroves. Toks ratas be pabaigos.
   Taipogi tikras hipsteris niekada nepasakys, kad jis yra hipsteris, tačiau labai nesunku pamatyti, jei pažįstamų rate yra nors vienas toks.

  2. Klaudija Janužytė sako:

   Na, tiesiog pakartojai tai, ką aš parašiau šitame straipsnyje : )

  3. a sako:

   http://www.wikinoticia.com/images/alt1040/cdn.alt1040.com.files.2011.03.hipster_kitty0.jpg
    
   <quote>Muzika? Tokia, kurios beveik niekas nežino. Jokio mainstream’o (išverskit man tinkamai į lietuvių kalbą, būsiu labai dėkinga) hipsteriškame iPod’e nerasi!</quote>
   hahahahahaha :´D

  4. Digital Pimp sako:

   Durne tu kuri rase sita straipsny , visu pirma hipsteriai ir yra pop kultura ir seip matos jog nieko nesupranti apie ka rasai lygiai taip kad kaip minejaj <quote> Tipiškas hipsteris taip pat turėtų gana nemažai skaityti ir apskritai domėtis kultūra. Mažieji nieko neišmanantys meno kritikai

  5. Klaudija Janužytė sako:

   : D made my day! pop kultūra? : D kaip tu tai įsivaizduoji? hipsteriai yra pop kultūra? ta prasme, aš galiu sakyt, kad tarkim Lady Gaga yra ne šiandieninės pop kultūros ikona, o šiandieninių hipsterių ikona? : D arba ne kad rokenrolas pradėjo visą pop kultūrą, o rokenrolas pradėjo visus hipsterius ? : D man atrodo, tau derėtų skaityt daugiau knygų/straipsnių/kažko, nes labai sunkiai sekasi dėlioti mintis ir jas apskritai išreikšti žodžiais : ) anyways, ačiū už komentarą, pakėlei nuotaiką stipriai :*

  6. Megre sako:

   “hipsteriai ir yra pop kultura”
   Taip, bent jau kas liecia tai, tai Digital Pimp yra teisus.

  7. carmilla sako:

   “: D made my day! pop kultūra? : D kaip tu tai įsivaizduoji? hipsteriai yra pop kultūra?”
   uuhm, šiaip tai jo. popsui galima priskaityti ne tik lady gagą, o VISKĄ kas ant bangos (captain obvious says, that pop is everything popular). nori pasakyti, kad hipsteriai dabar nėra populiaru? deja, yra.

  8. Klaudija Janužytė sako:

   Ok, pabandysiu čia nesikeikt ir civilizuotai kalbėt, kad ir kaip jūsų bukumas mane erzintų šiuo metu. Taip, hipsteriai yra pop. Kaip ir reiveriai yra pop. Ir dar krūva dalykų yra pop, captain obvious. Bet hipsteriai yra pop KULTŪRA? Vienas nelogiškiausių teiginių, kokius gyvenime yra tekę girdėti. O jūs dar ir ginat tokį teiginį. :> Čia tipo ai px, kam tos logikos pasisakymuose reikia, papulkim kaip lopeliai marozai ir užteks.

   Ir moko mane susėdę visi, lyg ginčyčiaus nebūdama tikra ir rašyčiau, negalėdama už savo žodžius pastovėt. Šūdus šnekat, vaikai, net neįsigilinę ir normaliai neperskaitę mano komentarų. Hipsteriai nėra pop kultūra, hipsteriai yra pop. Kas dar ką pasakys? Tikriausiai dabar prasidės “pop ir pop kultūra yra vienas ir tas paaaats” myžčiojimai. Nu, laukiu.

  9. Ernis sako:

   jie pop, nes jie populerus, ant bangos. Tiksliau sakant, tai, kaip jie atrodo, elgesi dabar yra populeru ir daugkas tai kopijuoja, bet vos tai ispopulereja tikri hipsteriai privalo keistis nes jie negali but kaip dauguma. Tad patys hipsteriai nera pop kultura.

  10. Linas sako:

   Šiaip truputį ne į temą, bet kaip gali tokia emocionali ir visiškai subjektyvi autorė kelt savo straipsnius kaip normali žurnalistė. Nei kritikos priimt moka, nei diskutuot padoriai

  11. Klaudija Janužytė sako:

   Ale tikrai ne į temą. : )

  12. Laura sako:

   O man patiko. Ir straipsnis ir autorės komentarai. :D
   Tai kas, kad emocioli? Kokia yra tokia, ir nieko nevaidina. Svarbiausia tiesą kalba. :)

  13. Sahahiro Sull sako:

   mainstream yra tai ka daugelis turi, na jei pavydziui daug kas kazka daro ar rengiasi tu priesingai darai ir tai nera mainstream.

  14. Jolanta sako:

   Geras straipsnis, ir pasisakymai teisingi. Tik nereikia parintis, nes visada yra ne iki galo susipratusiu, nemoksu (“populerus” rasyba viska pasako). Paprastai tokie pradeda komentarus nuo asmeniskumu.. durnas autorius…neismanelis ir t.t.

  15. Edgaras sako:

   Žinoma, kad hipsteriai yra pop kultūra, tik kita srovė.

   Šiandien pilna pižonų, kopijuojančių hipsterius. Šiuo metu hipsterių rūbai mada – mada pop kultūros dalykas. Taigi, žmogus nesuklydo pasakydamas, kad hipsteriai – tai popsas, o joks ne undergroundas.

  Palik komentarą

  Panašūs Naujausi

  Kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino kompaktinio disko pavidalu? (video)

  Kompaktus jau baigia išstumti skaitmeniniu formatu leidžiama muzika, tad galbūt laikas pasidomėti, kas po velnių pirmas savo kūrybą paviešino disko pavidalu?.. [...] Plačiau»

  Kas po velnių yra tas K-Pop? (video)

  Lietuviškos „žvaigždės“ pajaučia besikalančius sparnus kai jų dainas ima sukti vietinės radijo stotys. Tuomet vienam iš šių dainorėlių, savaitgalį aplankiusiam tėviškės restoranėlį, rodosi, kad k [...] Plačiau»

  Kas po velnių yra tas last.fm? (video)

  Jeigu jūs skaitote šį rašinėlį, reiškia, jūs naudojatės shilta.lt paslaugomis. Jeigu naudojatės tokiomis paslaugomis, matyt, klausotės muzikos. O jeigu jūs ne tik klausotės, bet ir domitės tuo, k [...] Plačiau»

  Kas po velnių yra tas drop’as? (video + audio)

  Į terminologijas šįkart nesileisiu. Drop'as yra drop'as. Drop'as ramiai įvažiuoja ir tada kerta. Stovi prieš akis slow-motion'u į balą krentantis ir vandenį ištaškantis masyvus lašas. O kaip ten [...] Plačiau»

  Kas po velnių yra tie iTunes? (video)

  Pradėsiu nuo to, jog šis straipsnis turėjo būti ko gero pats pirmasis Wiki skiltyje. Gerai, ne ko gero, o iš tiesų turėjo. Prieš net nebepamenu kiek laiko, kai shilta.lt iš blogspoto transformavo [...] Plačiau»

  Kas po velnių yra tas „Auto-Tune“?

  Turbūt dauguma jūsų jau žino apie šią programą, be kurios, atrodo, nebeįmanoma sukurti jokio radijun leidžiamo kūrinio. Arba tiesiog nuolat visur girdite „nu tai su auto-tune bet kas tokį gabalą [...] Plačiau»

  Kas po velnių yra tas „Kilkim žaibu“? (video)

  Tuzino ženklu pasipuošęs baltiškasis senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis „Kilkim Žaibu“ šiemet prie Lūksto ežero, Varniuose kviečia kartu sutikti vasaros saulėgrįžą, dar kitaip vadi [...] Plačiau»

  Kas po velnių yra tas „Mėnuo Juodaragis“? (video)

  Kasmet šylant orams ir artėjant vasaros sezonui puolame taupyti pinigus bei visaip kitaip ruoštis jau gegužės gale užpuolančiam festivalių maratonui. Tačiau ar niekad nesusimąstėte, kaip tinkamai [...] Plačiau»

  Kas po velnių yra tas „Ont Grind’ų“? (video + foto)

  Dažnas vasaros festivalių pradinukas savo mažame kalendorėlyje mato vos keletą kokybiškų atviro lauko muzikos renginių. Tuo tarpu įmitęs tokio tipo švenčių lankytojas, jam galėtų privardinti tuzi [...] Plačiau»