Kas tas Lukulia, kam norėtų vožti į snukį ir ką ruošia savo klausytojams (interviu + audio)

Ar pastebėjote? Gyvename kokiame tai rap‘o renesanse. Pakito atlikėjų flow, rečitatyvas kalamas ant modernaus skambesio instrumentalų, į rinką atplūdo tonos šviežio kraujo. Visgi pacanai, besislepiantys už naujų vardų, gyvena tomis pačiomis vertybėmis kaip ir šios kultūros vėliavą nešę jų pirmtakai.

Šiandien arbatos puodeliui pasikvietėme kartu su Justicious vienoje studijoje besidarbuojantį Lukulia ir tardėme jį visais dominančiais klausimais. Internetuose apie jį info nulis, tad klausimų nepristigome.

Iš kur po velnių atsiradai? Kodėl tave išgirdome tik dabar ir ką veikei iki šiol?

Rap‘uoti pradėjau sąlyginai neseniai – vos prieš keturis metus. Būtent tada susipažinau su Lazdynų rap‘ukais, kurie mane ir paskatino įžvalgas bei fantazijas pradėti rimuoti ir užrašinėti.

Įvardinti žmones, kuriems esu dėkingas už pradžią? Tai būtų LT ir Boostas, bet negaliu nepaminėti ir Ciunės bei Wing‘o.

Žinau, kodėl daugumai mano veidas neįsiminė, nes prieš pat rap‘o bangą, 2010-aisiais, išvykau studijuoti į užsienį, kur esu iki šiol. Dėl šios priežasties sutikti mane hip-hop‘o festivaliuose yra gan sudėtinga.

lukulia x justicious- o, ginkle (kartu su ba.) [NUGIBLIA album]

 

Apie ką tavo muzika?

Tai yra klausimas į kurį atsakymo ieškau ir aš pats. Bet peržvelgus keturių metų kūrybą galima kažką atsakyti. Ankstesniuose gabaluose yra tiek storytelling‘o, tiek ištraukų iš dienoraščio, tiek tam tikrų išpažinties formų. Visgi dabar pastebiu, kad temos ir patys tekstai gerokai surimtėjo, jais bandau pasakyti tai kas seniai subrandinta viduje, bet neištarta žodžiais. Trumpai kalbant – dainose yra labai daug manęs.

Kodėl tai darai?

Mano tikslas? Noriu, kad žmonės klausytų gero rap‘o, o ne „amaciorų“. Noriu, kad bent jau bandytų įsigilinti kas yra sakoma, kad gerbtų ir vertintų įdėtas pastangas.

Tai kas turi nutikti, kad viską mestum velniop?

Mano nata pozityvi, rimta, patrakusi, gudri, bet jokiu būdu ne minorinė. Nežinau, galbūt iš šono atrodo kitaip, bet jaučiuosi būtent taip, tad kaip ir visi madafakin‘ Lazdynų kaubojai, rap‘uoti nustosiu tik tuomet, kai manęs neliks ant žemės paviršiaus.

lukulia x justicious- ilgam čia [NUGIBLIA album]

 

Netiesiogiai užsiminei apie minorinę hip-hop‘o pusę. Nepatinka verkšlenantys raper‘iai?

Kalbėti atvirai? Tikrai nejaučiu simpatijos, bet per daug visko noriu patirti gyvenime, kad skirčiau laiko pokalbiams apie juos. Aš ir pats kartais turiu velniškai sunkių akimirkų, bet stengiuosi visapusiškai išlikti gyvas. Jei kažkas suteikė galimybę gyventi, vadinasi privalau iš gyvenimo pasiimti viską ką galiu.

 Ok, tuomet paklausiu kitaip – kuriam raper‘iui norėtum gerai vožtelėti į snukį?

Klausimas priverčiantis pagalvoti. Jei būtum paklausęs prieš gerą savaitę, būčiau išvardinęs kelis Lietuvos hip-hop‘o scenos atstovus, bet šiandien suprantu, kad šiame nuotykių kupiname pasaulyje jie per menki sutvėrimai, kad išvis apie juos galvočiau ir kalbėčiau.

Visgi vieną atlikėją galiu išskirti. Tai tikrai būtų Lil Wayne‘as. Kodėl? Nes jis niekada ir nebandė rap‘uoti.

Justicious x Lukulia- Čiulbavaibalos

 

Ką šiuo metu ruoši savo klausytojams?

Darbai vyksta ganėtinai įvairūs. Paskutinėmis dienomis randu laiko tiek side‘iniams feat‘ams, tiek albuminiams tekstams, tiek šiaip rašliavai. Galbūt ne visi žino, bet šių metų rudenį / žiemą kartu su Justicious į dienos šviesą paleisime albumą „Nugiblia“.

Ko galime tikėtis iš albumo?

Padažu, kad tai nebus EP dydžio darbas, planuojame apie 15 kūrinių. Žodžiu, daug gerų feat‘ų, kitokio bpm‘o, mažai sample‘ų, daug bang‘o ir išlaikyta tekstų bei instrumentalų harmonija. Išgirsit tiek chorą, tiek vokalistus, tiek dj‘us.

Ko palinkėtum tiems, kurie nekantriai laukia naujų darbų?

Raskite kuo daugiau priežasčių klausyti gero, kokybiško, lietuviško ir ne tik, rap‘o.

Lukulia – Zig Sekmadienio Zag (Justicious Remix)

nuotrauka – iš atlikėjo asmeninio archyvoPalik komentarą

Panašūs Naujausi

Degančio dangaus pažadai (audio)

Kuomet internetas verda metų topais, geriausių ir šūdiniausių personų rinkimais. Kuomet visi baugiai pozityvūs ir apkvaitę jei ne nuo alkoholio, tai nuo vidinio haipo. Plačiau»

Muzika, valdanti grafinio dizainerio Pauliaus ranką (audio)

Jo vardas Paulius. Internete prisistato Fanke. Bičas žino kaip valdyti pelę, tad šis gebėjimas virsta į dėmesio vertus kompiuterinės grafikos darbus. Be viso šito, jis dar ir klauso geros muzikos [...] Plačiau»

Svečiuojamės „Pantonecast“ ir grojam apie seksą (audio)

Kolega Mindaugas Blekdog mixcloud'e pakūrė naują teisingų set'ų seriją „Pantonecast“. Kai ausinės duos velnių dėl šimtmečius sukamų tų pačių gabalų, užsukit, gal rasit šviežienos. Plačiau»

Dienos kai twerk‘inu subinę pagal Miley Cyrus (video)

Po Miley Cyrus pusnuogio nepraustaburniško pasirodymo „MTV“ apdovanojimuose, net lietuviškosios muzikos slaugytojai drėbtelėjo savo neigiamas nuomones. Neva tai nekokybiška, neva tai mokyklinio ž [...] Plačiau»

Aš jums nepatiksiu

Gražiai kalbėti manęs neišmokė nei tėvų pastangos, nei filologijos studijos, nei kolegų lūkesčiai. Kuomet reikia, galiu būti politkorektiškas, diplomatiškas ar net nutylintis faktą, kad visa galv [...] Plačiau»

Du nauji lietuviški skanėstai: Gerai Gerai vs. Ieva (video)

Šiandieniniai pasišlaistymai internetuose ir taip gausius bookmark‘us papildė du naujais egzemplioriais. Nėra tai tokie įspūdingi šedevrai, kad jų įrašus talpinčiau po neperšaunamu stiklu. Plačiau»

Kaip per vieną vakarą tapti žvaigžde? (video)

Žodžiu, pacanui keturiolika metų, turi mergiotišką balsą, byberišką pričioskę ir gyvena kažkur Australijoje. Gali suabejoti – argi tiek užtenka, kad per vieną vakarą taptum žvaigžde. Plačiau»

„Positivus‘as“ buvo nekoks tai negativus‘as (foto)

Liepos antrąjį savaitgalį sėdėjome namuose ir skaičiavome aplinkui vykstančius renginius. Viso jų buvo bene šeši. Nesame kokie tai tinginiai ar artrito kamuojami seniokai, tiesiog pumpavome. Plačiau»

Mes irgi buvome „Loftas Fest 2013“ (video + foto)

Mes irgi buvome „Loftas Fest 2013“. Nuolatos gurkšnojome alų. Nevalgėme vietos maisto, nes ėjome submarinų į „Lukoil‘ą“. Miegojome namie, o popiet trenkdavomės į Vilniaus pramoninį rajoną. Plačiau»