Lankytojai, klausytojai

01.jpgBūdamas mėgėju entuziastu, nusprendžiau apsilankyti „Baltijos elektronikoje“. Rašydamas būsiu perdiem atviras ir šališkas, tačiau nepagalvokite, jog noriu įkasti renginiui. Kalbėsiu apie tai, kaip jaučiasi ne menininkas ir asmuo be finansinių ambicijų muzikinei veiklai tame renginyje. Be finansinių ambicijų ne todėl, kad pinigai nepatinka arba netikiu, kad muzika gali išlaikyti gyvenimą, o todėl, kad hobis ir papildomas „skillsas“ niekada netrukdo, o ir be muzikavimo yra kas veikt vardan išgyvenimo. Manau, tokių kaip aš ten buvo daugiau nei reikia. Dėka visiem prieinamų pažangių muzikos apdirbimo technologijų, mėgėjų/didžėjų, kaip tame įžymiajame paveiksliuke, yra keturis kartus daugiau nei reikia.

Šaltis kandžiojo pirštus, bet nuotaikos nesugadino einant. Nusprendęs pavėluoti, nes darbo reikalais ne vieną dešimtį simpoziumų aplankęs ir jie niekada neprasideda laiku – niekur nepavėlavau. Gražios ir sultingos merginos pasitiko registracijoje, kas buvo labai faina. Salė pilna, šilta kava ant stalo, viskas atrodė kaip vakarėlis. Pranešėjas skaitė lapus ir kas parašyta projekcijoje, daugiau nei pusvalandį viršijo jam skirtą laiką, po to jį išvarė. Tada buvo diskusija dėl „ACTA“, kurios metu nesupratau dviejų diskusijos dalyvių pozicijos ir ką kalba „AGATA“. Čia, ko gero, mano problema dėl supratimo ir ne tai yra svarbiausia.

Svarbiausia yra tai, jog eilinį kartą gaunasi pažįstamu „tusofkė“. Su kuo nors pakalbėti apie temą – muzikos gamybą ir apdorojimą galbūt ir įmanoma, bet visi užimti savais draugais. Vienos diskusijos metu (ne mano, o renginio pranešėjų) kalbėjo, jog didžiuojasi esą Lietuvoje visi elektronikos festivaliai alternatyvūs. Visi festivaliai prasidėjo nuo draugų rato, nes rinka maža. Tas tą ir paaiškina. Kalbėjo ir apie eksportą mūsų pasiūlos muzikinės ir festivalių, bet atsirėmė į pinigus ir kainų problemas tokios veiklos. Viskas teisingai, dėsningai ir aišku.

Sakyčiau emigruoti dar labiau užsinorėjo – žinot tą jausmą, kada sisiuką jau pradėjai daryt ir sustabdai – po to beveik neįmanoma jo išlaikyti. Užsinorėjo ne todėl, kad renginys buvo blogas ar dar kas nors. Todėl, kad mūsų tiek mažai, jog net nėra su kuo apie pomėgius kalbėti ne tam, kad vien kalbėti, o tam, kad tave jie išgirstų ir kiti būtų išgirsti. Visi būriuojasi į formacijas. Nėra to amžino atradimo jausmo ir laimės – kad kaip diena, taip naujiena. Tave palaikyti ir klausyti gali tik klasiokai, draugai ir kaimynai.

Jeigu sunku pagauti mintį, tai ji tokia – savam krašte pranašu nebusi.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg


Palik komentarą

Panašūs Naujausi

Ar seksualinėms mažumoms yra vietos lietuviškuose festivaliuose?

Kol kritinė masė tautiečių oro špagomis vaikė pseudoslibinus, įvardinamus seksualinių mažumų vardu, sąmoningi piliečiai savyje ugdė toleranciją. Visgi iki visuotinės empatijos lietuviams dar tolo [...] Plačiau»

M.A.M.A. apdovanojimų pokštuose Alekna ir M.Palubenka

Pranešimai spaudai trimituoja, neva tai muzikos apdovanojimų „M.A.M.A“ organizatoriai į trylika nominacijų jau surinko po šešis kandidatus, dabar užsidaro tamsiuose kambariuose ir kankinančiai sp [...] Plačiau»

„Nemoki-nerašyk“ arba „Kaip nereikėtų formuoti pranešimo spaudai“

Kasdien gaunu šūsnis pranešimų spaudai, kuriuos formuoja žmonės, vėliau verkšlenantys, kad visi yra gaidžiai, neva tai ignoruojantys jų mega‘super‘osom žinutes. Gal derėtų. Plačiau»

Shilta.lt žengia penkis žingsnius atgal

Na tai ką, nutraukiame ilgai trukusią tylą ir vėl pagarsinam muzikos grotuvus. Shilta.lt toli gražu dar ne laikas anapilin, tad troliai, užuodę sumažėjusį post‘ų kiekį, o vėliau išjungtą puslapį, [...] Plačiau»

Muzikos kritikų sapalionės apie tarptautinius vandenis (audio)

Nori pradėti tarptautinę karjerą? Muzikos rinkos guru tau patars laikytis griežtų „elementarių“ gairių: Pseudonimui rinkis lengvai ištariamą (dar geriau anglicizmais dvelkiančią) frazę [...] Plačiau»

Neprotingas promo yra neprotingas

Kone visi internetiniai kanalai rėkauja apie olimpinį auksą iškovojusią plaukikę Rūtą Meilutytę. Šalia sėdintis bendradarbis, lyg sugedusi blėšinė, savo erzinančiu balsu, lyg koks kaimietis žiopl [...] Plačiau»

„AGATA“: ar tu nejuokauji?

Senokai besklaidžiau rss feed‘ą, tad nieko keisto, jog susikaupė galybė dėmesio vertų postų, tarp kurių šviečia krūva Lietuvos gretutinių teisių asociacijos „AGATA“ blevyzgų [...] Plačiau»

Ką reiškia būti netalentingu muzikantu XXI amžiuje?

Vieną kartą pažįstamas man pasakė, kad nežino nei vienos iš mano klausomų grupių, todėl galvoja, kad aš – muzikos guru. Iš tiesų, keletą valandų per savaitę praleidžiu naršydama pulapiuose, kurių [...] Plačiau»

Tūkstantuoju numeriu pažymėtas post‘as (foto)

Vieni šauna šampaną kaskart kai jų lankomumo rodikliai kilstėli pora šimtų lankytoju. Antri, kai gauna savųjų autoritetų pagyrimą. Tuo tarpu treti, tokie kaip mes, džiūgauja, kai simboliškai suka [...] Plačiau»