-->

Lietuviškoji trip hop alternatyva: UMIKO – „WAVE“ (audio)

umiko.jpgNežinau, kiek teisės turiu „Šviežienos“ skilčiai priskirti nekuklia scenine patirtimi pasigirti jau galinčią Eleną (a.k.a. UMIKO), tačiau vos išgirdus jos solinį elektroninių garsų pilną rinkinį „WAVE“ žinojau, kad neparašyti ir su ja nepasikalbėti būtų didelė klaida. O ir šiaip, patinka man, kai merginos sukuria kažką top-notch’inio (aiii, kaip čia išsireiškiau mandriai). Ypač elektronikoje, kuri, teoriškai yra vyrų daržas. Klausau ir maloniai stebiuosi, tad tuščiažodžiauti darosi vis sunkiau.

Paklausta, kodėl ir kaip pasigamino „WAVE“, UMIKO labai neišsiplėtė. O kam ir reikia, kai darbai kalba už save. Nepaisant to, „išėjo dėl to, kad jau seniai turėjo išeiti. Kaip ir bet kuris kelias, tai užėmė laiko. „WAVE“ – mano solinis darbas, kurį papildysiu dar vienu albumu ir vaizdo klipu. Po to ketinu kuriam laikui kompiuterį palikti ramybėje. Juk labai gera groti gyvai kartu su draugais, dalintis jausmu ir energija. O įkvepia visas gyvenimas ir tai, kaip jį dabar jaučiu bei suprantu. Visa tai buvo daroma dar ir iš aistros bei meiles ritmui, šokiui, elektronikai visame tame. Dainuoju tik dėl to, kad kitaip neišeina – nieko negliu sau padaryti, bandžiau stabdyt, bet nepavyksta! Dabar noriu profesionaliai išmokti labiau valdyti save, o ne kompiuterį. Tiesa, Burnt Friedmanas mane itin įkvepia, t.y., jo būgnininkas Jaki Liebezeit. Klausau ir skraidau, norisi taip išmokti groti būgnais… Po truputį link ten, manau, kada nors ir nueisiu, jei nepasuksiu kokia kita linkme. Žinai, viską gyvenime iš tiesų įkvepia meilė, tos dvi spalvos – liūdna linksma – yra ta pati meilė. Liūdi, nes myli tai, ko nėra; džiaugiesi, nes myli tai, kas yra. Ir tokia ta graži matematika!“

UMIKO – WAVE by Umiko (little bird)

nuotrauka iš asmeninio albumo

Facebook komentarai:

Palik komentarą

Panašūs Naujausi

„Fitz.“: akustišką formą įgaunantys alternetyvaus folk‘o garsai (video)

Naujieji „Mumford and Sons“, būtent šia fraze pamėgo švaistytis kiekvienas „muzikos kritikas“, turintis apgailėtiną išklausytos muzikos ir pažintų grupių bagažą. Lygintinas objektas yra stiprus a [...] Plačiau»

Kris Mars – jaunas, dosnus ir perspektyvus (video)

Yra toks Kris Mars – kuklus 1992-ų gimimo bernelis iš už Atlanto, pradėjęs savo menišką Odisėją kaip poetas, o šiandien – muzikos pasaulio atstovas. Tolimesnius biografinius faktus aptarti galėsi [...] Plačiau»

Andrius Pojavis – pankroko užaugintas patriotas (video)

Nubraukiam dulkes nuo kerpėt pradėjusios „Šviežienos“ skilties. Neapleidome, visa tai tik dėl to, kad kurį laiką po ranka nepasitaikė joks naujas vardas, vertas nors truputėlio jūsų dėmesio. Tad [...] Plačiau»

„Them Swoops“ iš šiaurės Kanberos (audio)

Visada šioje skiltyje rašome apie mūsų, lietuviškas grupes. Tačiau nežinia kieno pasiūlyti - mums parašė australai „Them Swoops“. Australai nebūtų savimi. Plačiau»

„Revelation“: norim groti, po galais! (video)

Naujas apsireiškimas kukliame lietuviškos muzikos pasaulyje - lengvai rokuojanti „Revelation“ chebra, jau puikiai pažįstama Panevėžyje. Alternatyvios muzikos koncertuose šaknis įleidusi. Plačiau»

Congorock (audio)

Visiškai tikėtina kad apie jį girdėjote, arba net dalyvavote jo vakarėliuose. Mes tikime kad jam priklauso vieta šioje skiltyje taip pat ilgai kaip ir prieš tai buvusiem geriem atlikėjams nes gal [...] Plačiau»

Sunkiasvoris reivas iš Kopenhagos – Mc Black Daniels (audio)

Jau gan ilgokai pas mus užsisvečiavo kauniečiai „Attitude“, tačiau per daug neliūdėkit atsisveikindami su jais. Šiandien shilta.lt objektyvai krypsta į Kopenhagietį, drum‘n‘bass‘erį - Mc Black Da [...] Plačiau»

„Attitude“ – kostiumuoti kauniečiai, grojantys hard rock‘ą (video)

Jie gyvena Kaune, scenoje pasirodo tik su kostiumais ir groja hard rock‘ą. Spėkite kas? Tikriausiai sudėtinga, nes jų kol kas nepamatysi ant kultūrinių žurnalų viršelių, o cd nenusipirksi muzikos [...] Plačiau»

Mörötki: „Kuriu viską nuo beats iki 4×4 bumčiko“ (audio)

Šiam kartui į dienos šviesą išlįsti ir ant shilta pjedės stalo užlipti kviečiame – emigrantą Mörötki. Kažkada senai senai vaikinas pagrodavo įvairiuose muzikiniuose projektuose ir. Plačiau»