Mesk į didžėjų gitarą

788.jpgJou jou, madafakaz. Kažkokia nuotaika išeiginė, tai ir pagalvojau sau – o kodėl gi prieš miegą nesurentus kokio džiugaus teksto apie kokį tais džiugų reikalą. Į darbą nereikia, alga dar nesibaigia, nors jau ir kita čia pat, sveikata nesiskundžiu ir esu visas jūsų paslaugoms. Hehe, norėtumėt. Vienu žodžiu, sugalvojau šiandien, kad bus taip: aš klausimus užduodu, jūs man atsakot, nes tokie protingi esat. Nebijokit, nesityčiosiu iš atsakymų, nebent jau visiškai bus wtf’kinis reikalas parašytas.

Tai va. Pažiūrėjau vakar šitą video gi, kur krenta per tėčio apdovanojimus tas metalistas-daivintojas nuo scenos. Yep yep, į fotografus šokti visada reikia ir būtina. Bet ok, ne čia esmė.  Aš taip sėdėjau ir pradėjau svarstyt, kokia gi padėtis Lietuvoj yra su roku. Žiūriu į tėčio nugalėtojų sąrašą (žinau, kad nieko nereiškia jis, bet nacionalinio lygio apdovanojimų laureatai vis viena yra tai, kas labiausiai atspindi tautos nuomonę (arba bent jau turėtų atspindėti)), pamačiau ir savo meiles kolorsus, ir fun clokus, viskas čia labai gerai su tuo. Bet tipo ką, thats that? Apie fun clokus ir žinojęs nebūčiau, jei etatiniu fluxus ministerijos svečiu vieną rudenį nebūčiau patapęs. Kai vasarą buvau grįžęs gimtinėn, susidarė toks įspūdis, jog alternatyvios gitarinės muzikos kultūra čia miršta ir yra nebereikalinga. Grupės, ko gero, yra žinomos trys – Colors of Bubbles, Freaks on Floor ir ReedNoBrass, nors pastarieji, kaip spėjau suprasti, irgi savo super performansais bei muzika dar nespėjo užsikariauti tvirtos vietos po saule. Gaila.

Tai klausimas daugmaž būtų toks: kodėl niekam nebereikia berniukų prie gitarų, kodėl visiems reikia berniukų prie kompų? Eilinis trendas? Bet, kiek matau, darosi pasaulinio masto problema.

Jeigu dar prie Lietuvos grįžtant. Colorsai niekad nesurinktų tokio pilno klubo, kokį, sakykim, surinktų Fingalickas su Miša. Paklausos nebėra gitarinei muzikai? Ta prasme, tai gerai gitarinei muzikai. Nes skaidersų, makejevo ar rebelhartų aš nelaikau world-class gitarine muzika. Čia yra muzika studentams, į didmiesčius iš kaimų suvažiavusiems ir nelabai dar spėjusiems skonį išsilavinti, todėl klausantiems to, ko kaime televizorius išmokė klausytis. Ei, ir aš net nesakau, kad tai yra blogai. Visko yra, visko reikia.

Bet kodėl o kodėl mes nevertinam tų tikrai gerų dalykų, kuriuos dar turim. Aš čia vėl su kolorsais išlįsiu, bet esu už juos labai piktas ant Lietuvos, kad nevertina ir nemyli ir neperka ir dar kreivai nužiūri ir nemaldauja koncertų. Tai ir varo chebra į latvijas/estijas, kur ir telikan papuola, ir normaliuose koncuose grot pakviesti būna. Jeigu du bybiai kolorsams klipo darę nebūtų, tai nieks čia ir apie jų naują tobulai suvestą phoenix gabalą nežinotų. Nors pasikark iš nevilties. Dar ir metalistai aplinkui bujoja taip stipriai… Varge.

O lietuvaičiai tuo tarpu kiauras naktis tuo pačiu bytu tose pačiose skylėse trypia iki kol nutrypia – o tada atsiranda naujos skylės, į kurias visi perbėga ir vėl trypia lyg nieko nebūtų buvę (neužpiso dar skankint kiauras naktis? nesinori parėkaut ir pašokinėt?).  Po to namuose prie kompų susėdę saundklaudina ir čekina, ką  jų trypimo vedliai naujo uploadino. Arba dar čekina, ką čia naujo iš prie pulto stovėjusių asmenų į draugus feisbuke pasikviest. Kodėl to paties su indie rokeliu nėra? Praėjo jau jo laikas ir mes eilinį kartą į traukinį nesuspėjom, tad dabar bandom kitur vytis? Tikėtina. Tik gaila, kad ir čia jau atsiliekam.

Didžiausias trendas pasauly yra nuolatinis keitimąsis ir pastovus atsinaujinimas. To Lietuva niekad nesupras. Dabar sakysi, kad trendų neseki? Papasakok savo mamai. O aš noriu lietuviškų gitarų!

Colours of Bubbles – Phoenix

nuotrauka iš music-whiz.com2 Komentarai šiam straipsniui

  1. zzz sako:

    mano subjektyvia nuomone, neaktualus jie su savo anglishkais gabalais. muzika exportui, kurios kiekvienas gali internetuose susirast milliona. jei nori savam krashte pranashu buti, prashom lietuvishkai bent viena kita gabaliuka. o shiaip tai grazhu

  2. ag sako:

    Gal net ne dėl kalbos pačios, kiek pats garsas toks labai sterilus. 
    Aš tai mėgstu, kai būna kliurkų kokių muzikoj, tada kažkaip jaučiasi gyvumas ir atrodo muzikantai arčiau tavęs, o ne kažkur tobulybės padangėse :D Nemoku paaiškinti racionaliau.

Palik komentarą

Panašūs Naujausi

Lietuviškam mentalitetui – lietuviškas repas

Eilinį kartą įrašą pradedu atgailaudamas už ilgas tylos savaites, palikusias jus nežinioje. Kur Tomas? Primušė gal kas? Nain. Sveikas gyvas Tomas, tik labiau realiu gyvenimu užsiėmęs, o ne pro-tr [...] Plačiau»

Tik gaidys gali išduoti, kad karalius nuogas?

Žodžiu keista, bet paskutiniu metu pas jus stebiu juokingą tendenciją. Uber madinga ir protinga save laikanti andergroundo chebrytė išsikelia pseudo stabus ir šoka aplink juos ritualinius šokius. [...] Plačiau»

Tai yra neteisingai

Jūs pažiūrėkite į tai. Jūs tik pažiūrėkite. A-trak ir Diplo almighty. Plačiau» su Skrillex. Čia kas per bajeriai? "EDM executives" visai autent [...] Plačiau»

Mano metai, Tomo metai

Kadangi hipsterių era baigėsi 2010 ir dabar teliko „pouzeriai“ neišmanantys interneto subtilybių ir paskirties, koreliuojantys „dubstepą“ su ateitimi (nors jis užtikrintai blunka) - esame pasmerk [...] Plačiau»

Pravdos bybiokų apdovanojimai ’11

Labai atsiprašau, kad pastaruoju metu buvau kažkoks pasivedęs ir visai užmiršau paliesti hipsteriams opias problemas. Matot, kaip ironiška - aš pats būdamas širdy hipsteris, hipsteriams protpisau [...] Plačiau»

Erotiška pamokėlė vienišiems namų tyloje (video)

What's wrong with you people? Po kambarį slankioja koks tai forever alone lietuviškas atitikmuo - Mantas. Blevyzgoja, kad turi dahuja draugų, bet grįžęs namo jaučiasi vienišas. Plačiau»

Tautos pajacai, snargliukės kaimietukės ir retoriniai klausimai

Hell yeah, net užjūry žmogus randi būdą šaukštui Lietuvos srėbtelti. Na žinot, vienam poreikis iš „knygnešio“ skverno lašinių užkapot, kitam namus užsmardinti žarniniais vėdarais. Plačiau»

Vilniaus klubai čiulpia

O gi nepatikėsit, kas vyksta. Satta gimtadienį savo chatoj atšventė ir myžčioja visi Vilniaus hipsteriai dabar. Ei, prieš Sattą nieko neturiu. Jau minėjau kažkada. Gerai visai ten. Gerai, jei lyg [...] Plačiau»

Jaunimo pasaulyje

Chėbra, susiimkit. Dubsteb, swag, illest, hellaflush/stellaflush, stanceworks ir canibeat lifestailai jau visiem nusibodo ir oficialiai mirė. Plačiau [...] Plačiau»