-->

„Muzikanto Ausinukas“ apnuogina ba. playlist’ą #1 (audio)

Šiandien galvon šovė „išganinga“, turbūt šimtus kartų reuse‘inta, bet šiuo metu niekur Lietuvos muzikinėje padangėje nenaudojama idėja – „Muzikanto Ausinukas“. Žodžiu puodeliui arbatos pasikviečiam atlikėją ir prašom muzikinės rekomendacijos. Juk smalsu kokie garsai įtakoja kūrybą?

Savo ausines pirmasis apnuogino elektroninius traškesius prisijaukinęs 16-metis atlikėjas Benas, geriau žinomas ba. pseudonimu. Tad įdėmiai klausom:

Paruošiau dvidešimt stipriausių paskutinių dienų atradimų, prisiminimų ir naujienų. Tai tik dalis to, kuo norėčiau pasidalinti, bet būtent šie kūriniai per trumpą laiką patapo mano dalimi.

1. Collarbones – Teenage Dream

Pačiu netikėčiausiu šių metų atradimu tapo dviejų Australijos bičų kompanija „Collarbones“. Keista, bet niekaip negaliu atgaminti aplinkybių, atvedusių į jų soundcloud‘o profilį. Gabalai nėra ypatingai skirtingi ar išdirbti iki negalėjimo, tobulėti tikrai yra kur, bet still.

Collarbones – Teenage Dream

2. Egyptian Hip Hop – SYH

Iki kaulų smegenų hipsteriai. Britai indie rokeriai, debiutinio albumo privertė laukti labiau nei savo gimtadienio. Buvo verta. Kaip bebūtų keista iš šio darbo gimęs singlas „SYH“ nepabodo ir po keleto mėnesių intensyvaus klausymo. Magija?

Egyptian Hip Hop – SYH

3. Yuna – Lullabies (Jim-E Stack Remix)

Apie šį kūrinį daug nepapasakosiu. Žinau tik tiek, kad originali versija įdainuota Malaizijos dainininkės Yuna, na, o kažkoks pacanėlis sugalvojo padaryti jai remiksą. Ir jam tikrai neblogai pavyko. Dažnai šio track‘o neklausau, bet kai reikia vakarinio atpalaidavimo – pats tas.

Yuna, “Lullabies (Jim-E Stack Remix)”

4. Atoms For Peace – Default

Pirma reakcija, išgirdus apie šią grupę buvo kažkas panašaus į „nigga what?“.

Internetai kalba, kad čia kone super grupė, tame gal ir yra tiesos, juk sudėtyje Thom Yorke („Radiohead“) ir Flea („RHCP“). Tiesa, projektas įrašų gausa negali pasipuikuoti, bet matyti gyvi pasirodymai tiesiog pribloškia. Atlikėjai visai neseniai prabilo apie albumą, tai vienu žodžiu „pzdc“.

Atoms For Peace – Default

5. Teengirl Fantasy – Dancing In Slow Motion

Kiti grupės kūriniai didelio įspūdžio nepaliko, bet šis yra kažkas tokio. Nežinau ar verta apie jį daug kalbėti, bet tokia muzika tinka kone visur: ryte, vakare, važiuojant riedlente, stebint saulėlydį, vaikščiojant… Muzikinė bomba!

Teengirl Fantasy – Dancing In Slow Motion Feat Shannon Funchess

6. The Internet – Give It Time

Gabalas kurį priskirčiau kategorijai „putyčių magnetas“. Jį atlieka chebra iš kitos visiems gerai žinomos grupės „Odd Future“. Tik nauja koloboracija ne tokia agresyvi ir nerėkauja visokių „uždek šūdą, pisk mokyklą, žudyk žmones“. Čia labai ramu ir gražu. Viskas taip kaip turi būti. Žodžiu gabalas ramiam vakarui ar tiesiog fonui.

The Internet – Give It Time

7. King Krule – Octopus

Vienas mėgstamiausių atlikėjų, kurio negaliu nepaminėti. Apie jį galėčiau išūžti ausis, nes tikrai myliu jo kūrybą. Klausyti galima bet kur ir bet kada. Smagiausia, kad jam tik 18 metų.

King Krule – Octopus

8. Paskalev

Šį atlikėją parodė klasiokas ir užkabino nuo pirmų akimirkų. Pradžioje gali pasirodyti „ai čia kažkoks gaidys, nežinau, nežinau“, bet iš tiesų jo muzika nuteika labai gerai. Atrodo jai netrūksta nieko, tad net nepajėgiau išsirinkti vieno kūrinio ir duodu du.

Tiesa, atlikėjas kadaise susuko neblogą vaizdo klipą dainai „I Spy“.

Mikhael Paskalev – I Remember You (Feat. Mickey Dripping)

Mikhael Paskalev – Jive Babe

9. Flume – Holdin On

Neilgas, bet stiprus. Toks labiau albumo promo kūrinys. Prisipažinsiu, kad jau spėjau nusiripinti „Flume“ diską, kurį drąsiai galiu vadinti vienu geriausių šių metų darbų. Daugumai tai tikrai nebus atradimas.

Flume – Holdin On

10. Mac DeMarco – My Kind of Woman

Tiesiog gražus kūrinys. Irgi toks prie ramesnių. Tinka kokiai panai nusiųsti. Atlikėjas savo paskutinius įrašus išleido per „CapturedTracks“ leiblą, kurį siūlau pacheckinti rokelio mėgėjams.

Mac DeMarco // “My Kind of Woman”

Kiti dešimt ba. favoritų, jau kitą savaitę, rubrikoje „Muzikanto Ausinukas“.

nuotrauka – Miglė AdžgauskaitėPalik komentarą

Panašūs Naujausi

Audrius ir jo mergaitiška muzika (audio)

Audrių žino kone kiekvienas nors šiek tiek besidomintis muzika. Vieni linksniuoja jo indėlį į lietuviškų garsų promo​ ir „Miesto Muzikos“ projektą, kiti apie jį kalba kaip dj‘ų ar dėstytoją. Audr [...] Plačiau»

Shidlas a.k.a. Šventinis Bankuchenas dalinasi klausoma muzika (video)

Shidlas – kadaise užpumpavęs lietuvišką underground‘o sceną saulėtais reggae ritmais ir iki šių dienų geriausiai atpažįstamas kaip hito „Rasta Farai“ autorius, šiandien aktyviai veikia su „Šventi [...] Plačiau»

Šniukštinėjame biplan‘o Olego muzikinį grotuvą (video)

Po dviejų galingų ba. rekomendacijų, „Muzikanto Ausinuką“ tęsiam su Olegu Aleksejevu iš grupės „Biplan“. 1995-ais metais su band'u pradėjęs rokavą kūrybinį kelią, gitaristas turi kuo pasidalinti. [...] Plačiau»

„Muzikanto Ausinukas“ apnuogina ba. playlist’ą #2 (audio)

„Muzikanto Ausinuke“ antras dublis skiriamas ba. (taip, tam pačiam, kurį draugai vadina tiesiog Benu). Vaikinas pasistengė iš peties ir naujai skilčiai pasiūlė net dvidešimt kūrinių, kaitinančių [...] Plačiau»