Muzikos kritikų sapalionės apie tarptautinius vandenis (audio)

Nori pradėti tarptautinę karjerą? Muzikos rinkos guru tau patars laikytis griežtų „elementarių“ gairių:

  • Pseudonimui rinkis lengvai ištariamą (dar geriau anglicizmais dvelkiančią) frazę;
  • Dainuok kalba, kurią suprastų visas pasaulis;
  • Susikurk stulbinantį sceninį įvaizdį;

Sąrašas tęsiasi iki begalybės, visgi jame tik beverčiai patarimai. Juos visus peiliu į kepenis parklupdytų tikras patarimas – kurk dėmesio vertą muziką.

Reikia pavyzdžių? Kone geriausias jų, moldavų one hit song grupė „O-Zone“. Pop muzikos gražuoliukų trio rumunų kalba sukalė įkyroko skambesio kompoziciją „Dragostea Din Tei“ (juk pamenat)  „Paukščių kalba“ atliekamas darbas 2003-2004 metais pirmąją topų poziciją išsikovojo Austrijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Airijoje, Olandijoje, Norvegijoje… žodžiu kone visoje Europoje. Gabalas buvo sukonstruotas pagal visus populiarumo standartus, tad jo melodinę liniją pasiskolino netgi užjūrio „zvezdos“. Amerikietis reperis T.I., kartu su Rihanna, pakartojo kūrinio sėkmę kompozicijoje „Live Your Life“. Dešimtys milijonų peržiūrų, širdį glostantys koveriai, o vaikinukai sunkokai pataiko į protingų dėdžių konstruojamas klišes.

Tokių grupių ir atlikėjų apstu. Sakot norvegai elektrončikai „Röyksopp“, vardan populiarumo turėjo atsisakyti mums tokios neįprastos „o“ su umliautu ir dviejų „p“ pavadinimo gale? Björk tikriausiai taip pat turėjo pasekti jų pavyzdžiu? O legendinis r&b atlikėjas Xavier Naidoo, įsiklausęs šių patarimų pseudonimu būtų mieliau pasirinkęs savo antrąjį vardą Kurt ir pamynęs vokiečių kalbos grožį? Sakote vokiečių kalba ne kažką? O kada nors klausėtės visumos, kurią kuria Xavier? 8,5 mln. peržiūrų sugeneruojantys gerbėjai nemano, kad jis savo muzikinėje karjeroje turėtų ką nors keisti:

Xavier Naidoo – Dieser Weg

nuotrauka (Johnny Cash’as siunčiantis riebų faką) iš myandmyiphone.blogspot.comPalik komentarą

Panašūs Naujausi

Ar seksualinėms mažumoms yra vietos lietuviškuose festivaliuose?

Kol kritinė masė tautiečių oro špagomis vaikė pseudoslibinus, įvardinamus seksualinių mažumų vardu, sąmoningi piliečiai savyje ugdė toleranciją. Visgi iki visuotinės empatijos lietuviams dar tolo [...] Plačiau»

M.A.M.A. apdovanojimų pokštuose Alekna ir M.Palubenka

Pranešimai spaudai trimituoja, neva tai muzikos apdovanojimų „M.A.M.A“ organizatoriai į trylika nominacijų jau surinko po šešis kandidatus, dabar užsidaro tamsiuose kambariuose ir kankinančiai sp [...] Plačiau»

„Nemoki-nerašyk“ arba „Kaip nereikėtų formuoti pranešimo spaudai“

Kasdien gaunu šūsnis pranešimų spaudai, kuriuos formuoja žmonės, vėliau verkšlenantys, kad visi yra gaidžiai, neva tai ignoruojantys jų mega‘super‘osom žinutes. Gal derėtų. Plačiau»

Shilta.lt žengia penkis žingsnius atgal

Na tai ką, nutraukiame ilgai trukusią tylą ir vėl pagarsinam muzikos grotuvus. Shilta.lt toli gražu dar ne laikas anapilin, tad troliai, užuodę sumažėjusį post‘ų kiekį, o vėliau išjungtą puslapį, [...] Plačiau»

Neprotingas promo yra neprotingas

Kone visi internetiniai kanalai rėkauja apie olimpinį auksą iškovojusią plaukikę Rūtą Meilutytę. Šalia sėdintis bendradarbis, lyg sugedusi blėšinė, savo erzinančiu balsu, lyg koks kaimietis žiopl [...] Plačiau»

„AGATA“: ar tu nejuokauji?

Senokai besklaidžiau rss feed‘ą, tad nieko keisto, jog susikaupė galybė dėmesio vertų postų, tarp kurių šviečia krūva Lietuvos gretutinių teisių asociacijos „AGATA“ blevyzgų [...] Plačiau»

Lankytojai, klausytojai

Būdamas mėgėju entuziastu, nusprendžiau apsilankyti Baltijos elektronikoje. Rašydamas būsiu perdiem atviras ir šališkas, tačiau nepagalvokite, jog noriu įkasti renginiui. Plačiau»

Ką reiškia būti netalentingu muzikantu XXI amžiuje?

Vieną kartą pažįstamas man pasakė, kad nežino nei vienos iš mano klausomų grupių, todėl galvoja, kad aš – muzikos guru. Iš tiesų, keletą valandų per savaitę praleidžiu naršydama pulapiuose, kurių [...] Plačiau»

Tūkstantuoju numeriu pažymėtas post‘as (foto)

Vieni šauna šampaną kaskart kai jų lankomumo rodikliai kilstėli pora šimtų lankytoju. Antri, kai gauna savųjų autoritetų pagyrimą. Tuo tarpu treti, tokie kaip mes, džiūgauja, kai simboliškai suka [...] Plačiau»