„Nemoki-nerašyk“ arba „Kaip nereikėtų formuoti pranešimo spaudai“

Kasdien gaunu šūsnis pranešimų spaudai, kuriuos formuoja žmonės, vėliau verkšlenantys, kad visi yra gaidžiai, neva tai ignoruojantys jų mega‘super‘osom žinutes. Gal derėtų jiems suformuoti taisyklių rinkinį, pavadintą „Kaip nereikėtų rašyti pranešimo spaudai“?

Ok, kam yra įdomus tekstas „rokenkrolo dievai nusileido į žemę, kad pripildytų jūsų širdis savo tobulų garsų“? Pacanai į band‘ą susibūrė prieš kokius tris mėnesius, neiškepė nei vieno albumo, anei singlo, internete neprasuko dešimtis tūkstančių peržiūrų sulaukusių vaizdelių ir dar galbūt net savo web‘o bei socialkės neturi. Muzika? Tiesiog dar viena sauja angliakalbių gitarinių garsų. Tai kokie gi jie „ronkenrolo dievai“?

Ok, kokį svorį turi laiškas, kuriame drąsiai teigiama: „siunčiu jums pirmąjį virusinį vaizdelį“? Paspaudi ant jojo, o ten akis bado pora šimtų peržiūrų ir abejotina kokybe sugadinta gan nebloga kertinė idėja. Ką mes vadiname viral video? Čia tipo tada, kai agentūrai parašo klientas su užklausa „būtinai reikia viral video“. Agentūra paskaičiuoja kiek gi kainuos jis ir parduoda kaip būsimą topą. Panašu būtų jei pirktume motociklą, pavadintą „Sėkme“, reklamuojamą tekstu: „su šiuo metaliniu žirgu būsite be galo sėkmingas“. Tuomet žioplys kaimynas nusiperka tokį agregatą ir kasryt paklaustas kaip besilaiko, giriasi esąs uber sėkmingas. Kodėl? Nes jis nusipirko sėkmę. Chebryte, viral yra efektas, kurį gali įgauti jūsų kuriamas / siunčiamas vaizdelis. Ar jis bus sėkmingas ar ne, parodys laikas. Išduokite žmogų kuris neklysdamas žino kaip gaminti tokius daikčiukus. Rodykite pirštais ir pasamdau jau šiandien, o po metų apie mus išgirs visas pasaulis!

Ok, kokius tipelius žavi apgaulingos antraštės? „„Tallinn Music Week” skelbia gausią programą, kurioje tarp 183 atlikėjų – ir lietuvis Markas Palubenka“. Skenuoji tekstą, o ten pasirodo ir Alina Orlova gros. Tai kodėl čia jis taip išskirtas? Gal bent citatą reikėjo įterpt, kurioje atlikėjas pasidžiaugia, kad pagaliau gavo progą užlipt ant scenos. Bent šioks toks ryšys būtų, ane?

Ok, kas skaito wikipedinio stiliaus straipsnius? Trys pastraipos lankstantis diskografijai, viena apie tai kokius „mega žvaigždūnus apšildėm“ ir vienas sakinys „išleidome naują gabalą“. Kokio tai rakto / užuominos reikia (visgi gal jus dar nesate „rokenrolo dievai“), bet neišsitaškykite, nes nebeturėsite nieko naujo antram pranešimui spaudai.

Ok, kiek žinučių turi būti viename pranešime spaudai? Kai provincijos autošaltkalvis savo garažui užsako reklaminę skrajutę, jis nori papasakoti visko daug daug: „dešimt metų taisau karbiuratorius; pas mane garažas po remonto; studentam taikau nuolaidas; darbo dienomis kuisiuosi iki dešimtos, o savaitgaliais iki šeštos; konkurentas Valodia – neatsakingai remontuoja ir plešia nežmoniškus pinigus; tik šią savaitę tepalus keičiu nemokamai…“ Internetas vartojamas greit, neparinkit savo skaitytojo.

Ok, gerbiamieji pranešimų siuntėjai, ar išmanote mano puslapio turinio valdymo sistemą? Tai kokio velnio vietoj nuorodos į video medžiagą siunčiate embed kodą?

Ok, ar nemokate naudotis e-mailu? Tai kokio velnio šimtą elektroninių adresų sukalate į „to“ laukelį? Pavargęs redaktorius tokį laišką trina lauk, o trolis darbuotojas nusikopijuoja sąrašą ir metų gale visiems persiunčia tėvo dujinių katilų įmonės spam’ą.

Ok, kam patinka akis gadinti tokiomis formatavimo smulkmenomis?

  • grupės pavadinimas didžiosiomis raidėmis
  • pamirštos jį įrėminančios kabutės
  • naudojamos angliškos kabutės (štai kaip turėtu būti – „“)

Įsibėgėjau ir iš minčių virtinės pradedu suprasti, kad visko kone neįmanoma išsakyti tekstu. Tad nebus ir išvadų. Bus paskata kada nors pratęsti. Visgi jei bus įdomu ką darote blogai ar kaip tai ištaisyti, rašykit.

nuotrauka iš theworstmother.wordpress.comPalik komentarą

Panašūs Naujausi

Ar seksualinėms mažumoms yra vietos lietuviškuose festivaliuose?

Kol kritinė masė tautiečių oro špagomis vaikė pseudoslibinus, įvardinamus seksualinių mažumų vardu, sąmoningi piliečiai savyje ugdė toleranciją. Visgi iki visuotinės empatijos lietuviams dar tolo [...] Plačiau»

M.A.M.A. apdovanojimų pokštuose Alekna ir M.Palubenka

Pranešimai spaudai trimituoja, neva tai muzikos apdovanojimų „M.A.M.A“ organizatoriai į trylika nominacijų jau surinko po šešis kandidatus, dabar užsidaro tamsiuose kambariuose ir kankinančiai sp [...] Plačiau»

Shilta.lt žengia penkis žingsnius atgal

Na tai ką, nutraukiame ilgai trukusią tylą ir vėl pagarsinam muzikos grotuvus. Shilta.lt toli gražu dar ne laikas anapilin, tad troliai, užuodę sumažėjusį post‘ų kiekį, o vėliau išjungtą puslapį, [...] Plačiau»

Muzikos kritikų sapalionės apie tarptautinius vandenis (audio)

Nori pradėti tarptautinę karjerą? Muzikos rinkos guru tau patars laikytis griežtų „elementarių“ gairių: Pseudonimui rinkis lengvai ištariamą (dar geriau anglicizmais dvelkiančią) frazę [...] Plačiau»

Neprotingas promo yra neprotingas

Kone visi internetiniai kanalai rėkauja apie olimpinį auksą iškovojusią plaukikę Rūtą Meilutytę. Šalia sėdintis bendradarbis, lyg sugedusi blėšinė, savo erzinančiu balsu, lyg koks kaimietis žiopl [...] Plačiau»

„AGATA“: ar tu nejuokauji?

Senokai besklaidžiau rss feed‘ą, tad nieko keisto, jog susikaupė galybė dėmesio vertų postų, tarp kurių šviečia krūva Lietuvos gretutinių teisių asociacijos „AGATA“ blevyzgų [...] Plačiau»

Lankytojai, klausytojai

Būdamas mėgėju entuziastu, nusprendžiau apsilankyti Baltijos elektronikoje. Rašydamas būsiu perdiem atviras ir šališkas, tačiau nepagalvokite, jog noriu įkasti renginiui. Plačiau»

Ką reiškia būti netalentingu muzikantu XXI amžiuje?

Vieną kartą pažįstamas man pasakė, kad nežino nei vienos iš mano klausomų grupių, todėl galvoja, kad aš – muzikos guru. Iš tiesų, keletą valandų per savaitę praleidžiu naršydama pulapiuose, kurių [...] Plačiau»

Tūkstantuoju numeriu pažymėtas post‘as (foto)

Vieni šauna šampaną kaskart kai jų lankomumo rodikliai kilstėli pora šimtų lankytoju. Antri, kai gauna savųjų autoritetų pagyrimą. Tuo tarpu treti, tokie kaip mes, džiūgauja, kai simboliškai suka [...] Plačiau»