Oficialios „Metal muzikos dietos“ pabaigtuvės ir krūva išvadų. Visos likusios trys dienos. (video)

Publikuota: 2011 Rugsėjo 05

deividui.jpgGerai, gal šiek tiek ir perspaudžiu. Išvadų ne krūva, o keletas. Tiesa, kitaip ir būti neturėtų, nes kiek čia labai daug per dvi savaites prigalvosi. Nei techniškai, nei emociškai, nei dar kaip per tokį trumpą laiką tiek daug apimančios muzikos neišnagrinėsi net kilniausių tikslų vedamas. Bet, kiek pavyko, tiek pasiėmiau, galvon įsidėjau ir saugiai užrakinau.

Neoficialioms pabaigtuvėms skirtame vienuoliktosios dienos įraše dėsčiau mintis apie pasikeitusį požiūrį, atsiradusią pagarbą ir įgyvendintus dietos tikslus. Dvyliktą dieną ėjau su Ignu ir pora jo draugų prie alaus bokalo gyvai dar kartą aptarti metalizmo ypatumų. Jei su šiais žmonėmis susipažinusi būčiau dar iki dietos pradžios, dabar iš viso nerašyčiau šio įrašo, nes ir pačio eksperimento-projekto nebūtų buvę. O kas mane supdavo iki tol? Vieni poser’iai, iš viso nepripažįstantys muzikos. Taip, būtent taip. Nu nes jų klausomas metalas tolygus šūdo krūvai (kaip Simas išsireiškė, „klausai ir prieš akis iškyla vėmalų upė, tekanti gatve žemyn“), o nieko kito jie nepripažįsta. Metalas, kurį išgirdau dietos metu – tvarkinga, kas be ko, itin chaotiška, tačiau labai sudėtingai atliekama muzika.

Nesipaišau į metal-fanų gretas. Ir tubūt niekad į jas nesipaišysiu. Kad ir kaip bebūtų, tai nelabai yra ta muzika, kuriai saulėtą rytą keliaujant į darbą ausinuke skirčiau vietos. Tačiau ir vėl, visokie doomtechnical ir progressive dalykai ten savo kamputį tikriausiai rastų.

Aivaras po savosios dietos buvo pavargęs, piktas ir dar beje iš veido išėjęs. Maniškė dieta kažkaip kitaip pasikreipė. Gal todėl, jog ir konceptas jos labiau pažintinis, o ne pažiūrėsiu-kaip-mane-paveiks-tokia-muzika buvo. Labai džiaugiuosi naujomis pažintimis su labai puikiais žmonėmis, labai džiaugiuosi pasikeitusiu ir paatvirėjusiu (yep, tokio žodžio tikriausiai nėra) požiūriu, labai džiaugiuosi naujais atradimais ir tuo, jog vis dar sugebu save nustebinti.

Muzika yra muzika, mielieji. Visokios yra, visokios ir reikia. Kokybė turėtų būti vienintelis globalus matas šiam klausimui vertinti objektyviai. Visa kita – patinka, nepatinka, gražu, negražu, melodinga, chaotiška – tik šalutiniai ir labai individualūs rodikliai, kurių viens kitam prikaišioti tikrai neturėtume.

Rekomenduoju tokią dietą kartoti namie kiekvienam iš jūsų. Nebūtinai metalo – bet ko, kas niekaip nesusiklauso. Rekomenduoju domėtis ir gilintis. Rekomenduoju neuždaryt savo galvyčių vos šiek tiek kažko nepavyksta suprasti. Ne tam gyvenimas ir ne tam muzika, kad nesuprasta liktų. Peace out!

Florence + The Machine – You’ve Got the Love unplugged

nuotrauka iš theo-gosselin.blogspot.com

„Metal dietos“ kalendorius

1111111111

11111

Šis straipsnis parašytas:

Klaudija Janužytė - viso įrašų 121, publikuotų shilta.lt.


Susisiekti su autoriumi

Facebook komentarai:

1 Komentarai šiam straipsniui

  1. 666 sako:

    Pabandyk susirasti ir paklausyti Haggard jei dar neteko ypač gyvus jų pasirodymus tik čia bus ne dieta o gurmanams skirta

Palik komentarą