Septinta diena: gal žinote kiek kainuoja „Kelias į Žvaigždes“ lygio tekstai? (video)

Publikuota: 2010 Gruodžio 07

kelias i zvaigzdes.jpg Gerą dieną,

šiandien teisėtai galiu švęsti akcijos mediumą. Liko lygiai pusė laiko iki jos pabaigos ir tikrai neslėpsiu, be galo laukiu finišo.

Nuo labo ryto klausau „Kelias į Žvaigždes“ kūrinių ir pradedu suprasti, kad tada, kai jaunystėje sekėme kiekvieną pirmųjų realybės šou dalyvių žingsnį, mums rūpėjo visai ne jų kuriami produktai. Svarbiausia tuomet buvo asmenybės. Jei koks tai Tomas ar Audrius ūmaus būdo, tai jį pamėgs ale maištauti linkęs jaunimėlis. Jei Petras ar Linas perdėtai galantiški, jie taps senjorų favoritais ir prie puodelio kavos bus įvardinami „geidžiamiausiais žentais“. O ką jie groja, nelabai svarbu. Pardavimams padės maksimaliai priartintas snukelis ant albumo viršelio.

Tokie realybės šou turi ir daugiau įmantrybių. Įdomu kiek žmonių ten jau yra sudalyvavę? Apytiksliai – daug. O ar visus juos pamenate? Na, tarkim, kaip atrodo ir ką dainuoja Anatolijus, Dūmas, Deividas, Skaistė, Audrius, Gintarė, Valdas, Eglė, Aušrinė, Neringa, Alicija, Laisva… Žvaigždės kurių net veidų nepamenam. Tiesa, ir kas čia per mada vadintis pirmuoju savo vardu? Tarkim Aušrinė? Į paieškos sistemą įvedu šį „pseudonimą“ ir ką gaunu? Nieko.

Šalia jau išvardintų keistumų, šypsnį keldavo atlikėjų pristatymai. Vienas visada būdavo rokeris, kitas džentelmenas, trečia palaida mergaitė… Visi ateina su savo rolėm, tik įdomu kodėl jų laikomasi tik vizualiai? Tarkim į vieną eilę pastatai „rokerį“ Grūdą ir „rap’erį“ Baggy B, ir matai, kad muzika nelabai kuo skiriasi. Viskas ant to pačio kurpalio.

Kai kurie atlikėjai, pamatę, kad jų publika kaprizingas jaunimas, savo tekstuose specialiai įvelia „kietą“ kalbėseną. Tarkim Anatolijaus, Dūmo ir Grūdo darbas „Rūkymas Žudo“ ir jo tekstas: „Daktarai, Antoškė, Grūdas ir Dūmas / Jus visus įspėja: / Širdys plyšta, plaučiai griūna – / Gyvenimas trumpėja!!!“. „Jėėė, Antoškė“ ir būrys 12-mečių, pasąmonėje „keliukus“ priima į savo chebrą.

rukymas zudo

Vaikams smagu, o man skauda galvą. Nuoširdžiai. Ypač kai po šio kūrinio, laužyta lietuvių kalba užgieda Berneen. Nepeikiu jos vokalinių sugebėjimų ar seksualaus stiliaus, bet niekas nepaneigs, kad klausyti neaiškaus kniaukimo nėra didelis malonumas. Rodos lyg būtų negana Berneen, po jos išlenda Skaistė, su „mega hitu“ – „Lietsargis“. Suprantu, jei tokio turinio dainą atliktų pradinukų pop choras. Mažos mergaitės, su rožinėmis suknelėmis ir nesinchroniškais sceniniais judesiais. Bet kai ją atlieka suaugusi moteris, tai mažų mažiausiai juokinga. Tiesa, gal žinote kiek muzikos užkulisiuose kainuoja tokie tekstai? Įdomu ar toks pigiau nei, tarkim, kokybiškesne poezija dvelkiantis Ryčio Cicino „Meilės Laivas“?

Skaiste

Tikrai neteigiu, jog visi, šiame realybės šou apsilankę jaunuoliai, neturi muzikinio suvokimo ar yra bebalsiai. Akivaizdu, kad dauguma tvarkingai prižiūrimi prodiuserių, geriausiai žinančių, ko reikia duonos ir žaidimų laukiančiai tautai. Klausiau galybės tų, tautos sotintojų, ir tai akivaizdžiai atsiliepė mano savijautai. Tad baigsiu šį dienoraščio įrašą, paminėdamas, kad vienu geriausiu projekto darbų iki šiol laikau apsvaigusiems vakarėliams idealiai tinkančią Deivido dainą „Leisk Pasveikint Tave“, o blogiausiu – Vilijos „Spjaudai Sau ir Gaudau“. Na koks žioplys sugebėjo sugretinti anglišką tekstą „Should I call you Jesus? / Or should I call you Buddha“, lietuviškam „Spjaudau sau ir gaudau, / Toks jau mano būdas… “?

Vilija – Spjaudau Ir Gaudau (po pralaimėjimo prieš Andrių)

Billie Myers – Should i call you Jesus [no video]

„Pop dietos“ kalendorius

1111111111

111111

nuotraukos iš zvaigzde.lt

Šis straipsnis parašytas:

Aivaras Ventis - viso įrašų 313, publikuotų shilta.lt.


Susisiekti su autoriumi

Facebook komentarai:

Palik komentarą