Kategorijoje | Pop Dieta, Visi

Žymos : , ,

Šešta diena: lietuviškas jaunimo pop’selis ir muzikiniai nuopoliai (video + foto)

Publikuota: 2010 Gruodžio 06

Skripas.jpg Sveiki gyvi,

šiandien mano taikinys – prasta lietuviška jaunimėlio muzika. Nors kas ten žino, nenustebčiau, kad ir tėvukai pasislėpę tokios paklauso, nes dauguma kūrinių sukirpti taip, kad linguotų ir senas, ir jaunas.

Pirmas, ausinuke prasisukęs cd, 2005 metais išleistas „Olialia Hits 2“. Čia berods tais pačiais metais, kai pirmąkart „Radiocentro“ apdovanojimai į šoną stumtelėjo pop muziką ir bandė įnešti rokavo prieskonio bei suvaidint alternatyvą. Tuomet atrodė gerai. Galbūt pastovūs šių apdovanojimų žiūrovai papyko, bet man buvo skanu. Tiesa, visai ne apie tai. Bene geriausiai Lietuvoje išsuktu prekiniu ženklu „Olialia“ papuoštas albumas iš šono atrodo kaip buitinis kombainas. Albumo viduje randamoje knygelėje tiek dainų tekstai, picerijos reklama, trumpieji kodai, su kuriais galima užsisakyti melodijų ar wallpaper’ių tiesiai į savo telefoną, tiek pusnuogių gražuolių mini plakatai. Šalia dainų randame ir vaizdo klipą, ir erotika dvelkiančias užsklandas kompiuteriui. Žodžiu tarsi pyragas su krienais, pomidoru padažu ir saldžia grietinėle. Dar reikėtų paminėti ir tai, kad be gilaus pop’so, cd savo vietą rado keletas kokybiškos muzikos kūrinių. Nustebau albume radęs po „Saulės Kliošo“ ir „G&G Sindikato“ kūrinį. Suprantu, kad šis žingsnis buvo šimtąkart pasvertas ir pamatuotas, bet dėl tokios iniciatyvos spaudžiu dešinę. Galbūt 13-metis šalia savo dievinamų „Delfinų“, netikėtai susidomės konceptualesniais garsais.

Cover Back.jpgCover Booklet 01 02.jpgCover Booklet 05 06.jpgCover Booklet 09 10.jpg

Gana sausos beletristikos. Pakalbėkim ką gi mes ten gero radom. Grupė „Mango“, o čia tai virtuaziškumas. Tarkim daina „Raskila“. Nekalbu apie poezijos bukumą, bet keletą kartų perklausęs kompoziciją niekaip nesuprantu, kam reikia kiekvieną žodžių junginį kartoti po du kartus? Čia tarsi „Teletabių“ laida, kai mažam vaikui pakartojama, kad geriau įsikaltų į galvą?

Mango – Raskila

O kaip jums „Bavarijos“ dainos? Kūrinys „Lietuvaite Nuodėminga“ man sukelia vienintelę emociją, išreikštą surauktais antakiais ir fraze „kas čia dabar?“. Nuoširdžiai kalbant, nesupratau kam tas teksto sudarkymas neaiškios kilmės tarimu? Pritrūko rimavimo įgūdžiu, draivo ar kaip čia? Tiesa, beklausydamas šios dainos atsiminiau ir Juozo Liesio liežuvio vingrybes, kurios koncertų metu tikriausiai sušaldydavo ar net papiktindavo publiką.

B’Avarija – Lietuvaite Nuodeminga

Turbūt kiekvieną dainą galima būtų imti ir nagrinėti po kaulelį. Bet ar yra tame racijos? Visgi baigiant apkalbinėti „Olialia“ hitų albumą, norėčiau pridurti, kad visi pop kūriniai galėtų būti akimirksniu reabilituotu paklausius bonuse prisegtų trijų „Vakaro Žinių“ mergaičių dainų. Suprantu, kad daugumai tai vadina šou akims, bet klausant audio cd, girdi tik iki paskutinio siulelio primityvią muziką ir „Auto-Tune“ pagalba išgražintą bebalsį vokalą.

Klausiau ir „69 Danguje“, „Yva“, „Atlanta“, „Kastaneda“, „Širdelės“, „N.E.O.“ ir t.t. Viso lietuviško paauglių pop žvaigždyno. Prie tų grupių sustoti galima, bet ar verta? Gal geriau išduosiu, jog ausys ant manęs ne juokais pyksta.

Tiesa, niekada nesuprasiu tokių grupių, kaip, tarkim, „Žas“. Rodos rimta chebrytė, kadaise plaukus kratyti privertusi metaliūgų minias, pokšt, pradeda kepti cukraus vatos prifarširuotus hitus. Tada praeina kiek laiko, vėl alternatyvus koncertas ir, vėl gitaros bei šūkčiovimai „mes grįžom“. O sukonfuzintas klausytojas nebesupranta, nekęsti tos grupės ar mylėti. Panašus pavyzdys ir su rap’eriu Skrip. Rusakalbis kadaise darė rimtą muziką, o geriausiai žinomas kūrinys, tikriausiai, su Svaru įrašytas, „Kaip galima savęs nekesti“. Vėliau pacanėlis kirto savo gerbėjam ir su muzikinių blevyzgų meistru Dj Dalgiu stojo vienon greton grupėje „Gezai“. Dar po kiek laiko atgailavo ir bandė matuotis sutryptą hip-hop’erio karūną.

Pateikiu žmogaus nuopolius. Pirmas gabalas – senasis kelias, antras – muzikinės paplavos.

Skripas & Svaras “Kaip galima saves nekesti?”

Gezai- Grazi Panele Uz Vairo

„Pop dietos“ kalendorius

1111111111

111111

nuotrauka iš lietuvele.com

Šis straipsnis parašytas:

Aivaras Ventis - viso įrašų 384, publikuotų shilta.lt.


Susisiekti su autoriumi

Facebook komentarai:

2 Komentarai šiam straipsniui

  1. Danius sako:

    Labai blogai su Skrip’u, gaila, kad taip. O gal čia ironija.

  2. Aivaras Ventis sako:

    tikrai ne ironija. sena naujiena. http://djdalgis.supermuzika.lt/foto/67373

    vat dar įdedu kaip foto atrodo realybei, kad nereikėtų registruotis http://img137.imageshack.us/img137/7937/gezai.jpg

Palik komentarą