Tik gaidys gali išduoti, kad karalius nuogas?

markas palubenka.jpgŽodžiu keista, bet paskutiniu metu pas jus stebiu juokingą tendenciją. Uber madinga ir protinga save laikanti andergroundo chebrytė išsikelia pseudo stabus ir šoka aplink juos ritualinius šokius. Po aukų, pagirų ir pliaukštėjimų per petį, naujai išrinktam vedliui, visi apkvaitę juda namo vienas kito teiraudamiesi „wtf, ką čia tokį garbinam“?

Atsiminkime šypsnį keliantį pacaniuką vardu Markas Palubenka (kadaise kaime turėjom šunį Marką, kurį užmigdėm kai pasikėsino į kaimynų vaikio koją). Šis asmuo save promina kaip „saviaką“ – nuotraukoje stovi ant šiukšlių krūvos su tėvo „paletu“ ir šaliku, o nusmurgę džinsiukai koreliuoja su į vieną šoną subraukta šukuosena. Tas pats „saviakas“ netikėtai gauna metų debiutą „T.Ė.T.Ė.“ apdovanojimuose, o internetinė media kaišoma perspaustais panegiriniais pranešimais spaudai. Šypsnį kelia išvydus headline’ą – „Tallinn Music Week“ gausioje programoje – ir Markas Palubenka. O skaitydamas straipsnį supranti, kad ten atvaro 183 grupių iš 13 šalių, o pseudo genijus, tik kokio tai užkampės kabako apšildantis sraigtelis.

Viskas būtų gal ir nieko, jei bent kažkam tas Markas būtų tikrai žavus. Ar daug kas paniūniuotų nors vieną šio mesijo „hitą“? Net mano buki draugai nesharina jo gabalų ant facebooko sienos. Panašu, kad veiksmas vyksta tokia seka:

1. minia perskaito panegirikos
2. gauna impulsą neva tai madinga ir ant bangos
3. paklauso
4. nihuja nesupranta arba sau patiems įvardina tai nieko neišsiskiriančia muzika
5. pakrapšto galvą ir pasijaučia esantys nemadingais ir kvailais
6. su visa minia loja, koks jis afigienas, nes tik gaidys gali išduoti, kad karalius nuogas

Ar ne taip mano bičiuliai?

nuotrauka – mano7 Komentarai šiam straipsniui

 1. =G= sako:

  Straipsnio autoriui “tos”dienos. Bent pats supratai, apie ką parašei?

 2. crazyvoveriukas sako:

  Aš tai puikiai žinau, ką klausau ir kodėl klausau (juolab, kai mane supa muzikantai ir muzikos kritikai). Taip, galiu paniūniuoti bent vieną jo dainą, man jis klausosi maloniai ir tikrai profesionaliai. Tikrai išgirdus nustebino, kad LT dar yra kuriama tokia muzika. O jį klausyti pradėjau dar tikrai iki straipsnyje minimų liaupsių or smth. Taip kad gal ne visai teisinga taip suvartyti, kyla klausimas, ar straipsnio autorius pats klausė? Tai tiek.

 3. dom sako:

  nemegstu kaip tokiu straipsniu. zodziu, iseina taip, Markui pasiseke – jo muzikos klauso. straipsnio rasytojas – liudi, nes nesuprantu kodel . atsipalaiduok ir eik pasidziaugsi gi bent kuo nors

 4. ag sako:

  Bet juk kritika ne pačiam muzikantui, o tam dirbtiniam “hypui” sukeltam aplink jį. Ir nemąstančiai bandai žmonių, kurie seka kaip avelės ten, kur joms parodo sekti. 
  Muzika yra gerai visada :) Esmė tik kad atsirinkt ją reikia, o ne madų vaikytis.

 5. zzz sako:

  skiltis vadinasi pagaidos lenta ir visi piktinasi autorium komentaruose :) nu krc

 6. zdrv sako:

  oi bleeet, ko tu loji?

 7. Tomas TJ sako:

  labai taikliai straipsnio autorius isdeste viska, nes neperseniausiai ir paciam iskiles klausimas buvo apie Marko Palubenkos SOLO muzika po Grim City… :)

Palik komentarą

Panašūs Naujausi

Lietuviškam mentalitetui – lietuviškas repas

Eilinį kartą įrašą pradedu atgailaudamas už ilgas tylos savaites, palikusias jus nežinioje. Kur Tomas? Primušė gal kas? Nain. Sveikas gyvas Tomas, tik labiau realiu gyvenimu užsiėmęs, o ne pro-tr [...] Plačiau»

Mesk į didžėjų gitarą

Jou jou, madafakaz. Kažkokia nuotaika išeiginė, tai ir pagalvojau sau - o kodėl gi prieš miegą nesurentus kokio džiugaus teksto apie kokį tais džiugų reikalą. Plačiau»

Tai yra neteisingai

Jūs pažiūrėkite į tai. Jūs tik pažiūrėkite. A-trak ir Diplo almighty. Plačiau» su Skrillex. Čia kas per bajeriai? "EDM executives" visai autent [...] Plačiau»

Mano metai, Tomo metai

Kadangi hipsterių era baigėsi 2010 ir dabar teliko „pouzeriai“ neišmanantys interneto subtilybių ir paskirties, koreliuojantys „dubstepą“ su ateitimi (nors jis užtikrintai blunka) - esame pasmerk [...] Plačiau»

Pravdos bybiokų apdovanojimai ’11

Labai atsiprašau, kad pastaruoju metu buvau kažkoks pasivedęs ir visai užmiršau paliesti hipsteriams opias problemas. Matot, kaip ironiška - aš pats būdamas širdy hipsteris, hipsteriams protpisau [...] Plačiau»

Erotiška pamokėlė vienišiems namų tyloje (video)

What's wrong with you people? Po kambarį slankioja koks tai forever alone lietuviškas atitikmuo - Mantas. Blevyzgoja, kad turi dahuja draugų, bet grįžęs namo jaučiasi vienišas. Plačiau»

Tautos pajacai, snargliukės kaimietukės ir retoriniai klausimai

Hell yeah, net užjūry žmogus randi būdą šaukštui Lietuvos srėbtelti. Na žinot, vienam poreikis iš „knygnešio“ skverno lašinių užkapot, kitam namus užsmardinti žarniniais vėdarais. Plačiau»

Vilniaus klubai čiulpia

O gi nepatikėsit, kas vyksta. Satta gimtadienį savo chatoj atšventė ir myžčioja visi Vilniaus hipsteriai dabar. Ei, prieš Sattą nieko neturiu. Jau minėjau kažkada. Gerai visai ten. Gerai, jei lyg [...] Plačiau»

Jaunimo pasaulyje

Chėbra, susiimkit. Dubsteb, swag, illest, hellaflush/stellaflush, stanceworks ir canibeat lifestailai jau visiem nusibodo ir oficialiai mirė. Plačiau [...] Plačiau»