Toliau pildomas festivalio „Bliuzo naktys 2013“ atlikėjų sąrašas (video)

Dvidešimtąjį jubiliejų atšventęs festivalis „Bliuzo naktys“ ir toliau intensyviai ruošiasi šiųmečiam lietuviškajam Vudstokui. Ta proga, liepos 5-6 dienomis Lūksto ežero pakrantę Varniuose okupuosianti muzikos ir pramogų šventė toliau pildo savo atlikėjų sąrašą.

„Man belieka tik kartotis, kad svarbiausia – nepamiršti piniginės ir palapinės“, – sako festivalio prodiuseris Algirdas Barniškis Blėka. Taigi, prie amerikiečių dainininkės Danos Fuchs, grupių „Hard Times“, „Mirramaze“, „Hilda Blues Band“, „Alvon Johnson Blues Band“, Pete Brown, Krissy Matthews, „Double Harp Attack“ bei „Latvian Blues Band“ jungiasi ir dar keletas bliuzo žvaigždžių.

Pirmoji iš jų – garsus britų bliuzo gitaristas Olis Brownas. Prieš penkerius metus su debiutiniu albumu „Open Road“ ir puikiomis jo recenzijomis debiutavęs muzikantas kaipmat užsikabarojo į tokių festivalių kaip „Glastonbury“ sceną, o taip pat pelnė geriausio vokalisto ir jaunojo atlikėjo titulus Didžiosios Britanijos bliuzo apdovanojimuose. Galų gale, užlipti kartu ant scenos Oliui pasiūlė ir tokios žvaigždės kaip Johnas Mayallas. Tad belieka laukti kuo Olis Brownas stebins „Bliuzo naktų“ svečius.

Jau tradicija tampa akimirka, kuomet ant festivalio scenos pasirodo lietuviškoji bliuzo legenda Arina. Šie metai – ne išimtis.  Muzikos kritikai Ariną praminė „Kiplingo Bagira, turinčią jauno Micke Jagger plastiką“. Pati Arina sako, kad taip ji elgiasi tik scenoje. „Arina scenoje – tai prabangus neišmatuojamas vokalas ir visaapimantis magnetizmas. Kai ji atsisėda prieš mikrofoną, užmerkia akis, jūs iškart pasijuntate tarsi „primagnetinti“ prie jos. Jūs daugiau nieko nepastebite, nors ji ir nedaro nieko ypatingo – tiesiog dainuoja. Bet koks tai dainavimas! Jame telpa visas gyvenimas: meilė, išsiskyrimas, viltys, praradimai ir atradimai, vakarinė malda… Nuoširdumas jos dainavimą padaro įspūdingu, jis giliai jaudina, nuo jos balso natūraliai apima drebulys”, – taip įspūdingai apie Ariną rašo garsi rusų žurnalistė S.Kukina. Ar įmanoma jos žodžiais abejoti?

Bliuzo gerbėjams puikiai pažįstamas ir „Blues Makers“ vardas. Šįkart bliuzo grandai tęs gero muzikinio skonio tradicijas ir pagarbą atiduos „ZZ TOP“. Su didžiuliu malonumu „Blues Makers“ ir jų projektas „ZZ TOP tribute.lt“ pristatys hitus, kuriuose pinasi tokios didžiulės srovės kaip blues ir rock.

Jaunosios kartos vietą ant „Bliuzo naktų“ scenos užims mylimi ir labai perspektyvūs vaikėzai iš „Garbanoto bosisto“.

Vilniuje gimusi grupė susideda iš įvairų muzikinį skonį puoselėjančių bičiulių, kurie tarp senų ir naujų skambesių mėgina komponuoti savitą garsą roko, bliuzo ir rokenrolo pasaulyje. Per beveik penkerius kūrybos metus kone visus sostinės klubus ir roko barus šokdinusi kompanija – vieni tų, kurie primins XXI a. pradžios Lietuvos indie sceną. 2012-aisiais grupė išleido minialbumą „Venera“, gavo metų roko grupės apdovanojimą alternatyvios muzikos apdovanojimuose „T.Ė.T.Ė“, surengė du turus po Lietuvą, Latviją, koncertavo Lenkijoje.

Oli Brown- Speechless

nuotrauka ir informacija – „Bliuzo Naktys“Palik komentarą

Panašūs Naujausi

Lietuvoje koncertuosiančio Joe Satriani naujausias albumas užkariavo gerbėjų širdis (video)

Gitaristas Joe Satriani įgauna pagreitį. Muzikantas skersai išilgai keliauja po pasaulį – Europoje jo koncertinis turas baigsis tik liepos viduryje, po to jis tęsis JAV. Plačiau»

Savo ambasadą festivalyje „Satta Outside“ vienai nakčiai įkurs Los Andželo „Low End Theory“

Prieš dvejus metus Šventosios vasaros estradą nušlavęs amerikietis The Gaslamp Killer ir vėl ruošiasi į festivalį „Satta Outside“, šiemet kurorte vyksiantį rugpjūčio 8-11 dienomis. Plačiau»

„The Rasmus” Karklėje nusiteikę „paošti” su vietiniais

Stipriai sugroti, stipriai įdegti ir rytą atsibusti nežinia kieno palapinėje - šiaurietišku santūrumu nepasižymintys „The Rasmus” nekantriai laukia susitikimo. Plačiau»

Naujausiame „Airbourne“ albume – seksas, alus ir rokenrolas liejasi laisvai (video)

Melodingo roko gerbėjai simpatiją Australijai jaučia dėl dviejų ten gimusių ir šios šalies muziką garsinančių grupių. Viena jų – prieš 40 metų susibūrę „AC/DC“, kita – jaunesnės kartos atstovai „ [...] Plačiau»

Grupė „Testament“: „Mes niekada nesiekėme būti madingais“ (video)

Šiemet trisdešimties metų jubiliejų švenčianti thrash metalo grupė „Testament“ nuo pat metų pradžios leidosi į pasaulinį koncertinį turą. Aplankę tokias egzotiškas šalis kaip Kosta Rika, Peru, Či [...] Plačiau»

„Loftas Fest“ 2013 pre-party vyks gatvėje šį ketvirtadienį (video)

Miesto festivalis „Loftas Fest“ artėja, paruošiamieji darbai įpusėjo, visame pasaulyje žinomi atlikėjai jau turi po aviabilietą į Lietuvą – kas iš kur, dienos programa ir konferencija „What’s Nex [...] Plačiau»

„Velnio akmenyje“ – death metalo veteranai „Vomitory“ (video)

Šių metų festivalio „Velnio akmuo“ lankytojai turės neeilinę galimybę gyvai pamatyti ekstremaliosios muzikos sunkiasvorius „Vomitory“. Tai – viena iš paskutinių progų pasimėgauti ant scenos atlie [...] Plačiau»

Karklės festivalyje – spalvinga klubinių erdvių rikiuotė (video)

Galvoti apie patogią avalynę šokiams ant smėlio po vaiskiu vasaros dangumi ar ryškiomis rugpjūčio žvaigždėmis – jau pats metas. Tarptautinio muzikos, kitų menų ir vasariškų pramogų festivalio „Ka [...] Plačiau»

Madingieji italai „Tale Of Us“ po ilgų derybų „Loftas Fest 2013“ festivalio programoje (video)

„Loftas Fest“ pristato dar vienus svarbius ir Lietuvoje jau kurį laiką labai lauktus svečius – italus „Tale Of Us“. Jie pasirodys pirmąją festivalio naktį kartu su amerikiečiu Toro Y Moi, pasauli [...] Plačiau»