„Velnio akmenyje“ – death metalo veteranai „Vomitory“ (video)

Šių metų festivalio „Velnio akmuo“ lankytojai turės neeilinę galimybę gyvai pamatyti ekstremaliosios muzikos sunkiasvorius „Vomitory“. Tai – viena iš paskutinių progų pasimėgauti ant scenos atliekamais jų kūriniais, kadangi metų pabaigoje grupė žada visiems laikams nutraukti savo veiklą.

Nepripažindami jokių kompromisų, „Vomitory“ visada kritikavo visus, pataikaujančius madai ir siekiančius perėjūniškai „užsikalti“ kuo daugiau pinigų. Tuo metu, kai daugybė kitų death metalo atstovų ėjo aplinkkeliais ir klystkeliais, ši grupė demonstravo konservatoriškas pažiūras ir nė per žingsnį nesitraukė nuo senojo stiliaus. Tik būdami ištikimi savo muzikai ir idėjoms, „Vomitory“ užsitarnavo gerbėjų pagarbą ir atsidavimą.

Vomitory “Regorge in the Morgue” (OFFICIAL VIDEO)

Daugžodžiauti apie „Vomitory“ nėra prasmės. Kolektyvo kūryba – greita, smarki, tvoskianti kieta energija, o jų albumai – laikomi chrestomatiniais death metalo pavyzdžiais. Dainų žodžiais perteikti gilių prasmių ketveriukė nesistengia – svarbiausia, jog jie derėtų su visuma, turėtų šiurkštumo užtaisą ir domintų klausytoją. Sąvoka „melodingas“ grupei svetima, o kiekvienas albumas pasižymi vis didesne jėga ir grubumu.

Daugiau kaip du dešimtmečius mirties ir šleikštulio vėliavą nešę „Vomitory“ nusprendė išsiskirstyti, nepaisydami turimos šlovės. Dažnai minimi didžiausių Švedijos death metalo titanų kontekste, jie geba išlikti nuoširdūs, paprasti ir be jokių žvaigždžių simptomų – tokius juos Lietuvoje ir išvysime pirmą ir paskutinį kartą.

Vomitory-Hollow Retribution

nuotrauka ir informacija – „Velnio Akmuo“



Palik komentarą

Panašūs Naujausi

Lietuvoje koncertuosiančio Joe Satriani naujausias albumas užkariavo gerbėjų širdis (video)

Gitaristas Joe Satriani įgauna pagreitį. Muzikantas skersai išilgai keliauja po pasaulį – Europoje jo koncertinis turas baigsis tik liepos viduryje, po to jis tęsis JAV. Plačiau»

Savo ambasadą festivalyje „Satta Outside“ vienai nakčiai įkurs Los Andželo „Low End Theory“

Prieš dvejus metus Šventosios vasaros estradą nušlavęs amerikietis The Gaslamp Killer ir vėl ruošiasi į festivalį „Satta Outside“, šiemet kurorte vyksiantį rugpjūčio 8-11 dienomis. Plačiau»

„The Rasmus” Karklėje nusiteikę „paošti” su vietiniais

Stipriai sugroti, stipriai įdegti ir rytą atsibusti nežinia kieno palapinėje - šiaurietišku santūrumu nepasižymintys „The Rasmus” nekantriai laukia susitikimo. Plačiau»

Naujausiame „Airbourne“ albume – seksas, alus ir rokenrolas liejasi laisvai (video)

Melodingo roko gerbėjai simpatiją Australijai jaučia dėl dviejų ten gimusių ir šios šalies muziką garsinančių grupių. Viena jų – prieš 40 metų susibūrę „AC/DC“, kita – jaunesnės kartos atstovai „ [...] Plačiau»

Grupė „Testament“: „Mes niekada nesiekėme būti madingais“ (video)

Šiemet trisdešimties metų jubiliejų švenčianti thrash metalo grupė „Testament“ nuo pat metų pradžios leidosi į pasaulinį koncertinį turą. Aplankę tokias egzotiškas šalis kaip Kosta Rika, Peru, Či [...] Plačiau»

„Loftas Fest“ 2013 pre-party vyks gatvėje šį ketvirtadienį (video)

Miesto festivalis „Loftas Fest“ artėja, paruošiamieji darbai įpusėjo, visame pasaulyje žinomi atlikėjai jau turi po aviabilietą į Lietuvą – kas iš kur, dienos programa ir konferencija „What’s Nex [...] Plačiau»

Karklės festivalyje – spalvinga klubinių erdvių rikiuotė (video)

Galvoti apie patogią avalynę šokiams ant smėlio po vaiskiu vasaros dangumi ar ryškiomis rugpjūčio žvaigždėmis – jau pats metas. Tarptautinio muzikos, kitų menų ir vasariškų pramogų festivalio „Ka [...] Plačiau»

Madingieji italai „Tale Of Us“ po ilgų derybų „Loftas Fest 2013“ festivalio programoje (video)

„Loftas Fest“ pristato dar vienus svarbius ir Lietuvoje jau kurį laiką labai lauktus svečius – italus „Tale Of Us“. Jie pasirodys pirmąją festivalio naktį kartu su amerikiečiu Toro Y Moi, pasauli [...] Plačiau»

Toliau pildomas festivalio „Bliuzo naktys 2013“ atlikėjų sąrašas (video)

Dvidešimtąjį jubiliejų atšventęs festivalis „Bliuzo naktys“ ir toliau intensyviai ruošiasi šiųmečiam lietuviškajam Vudstokui. Ta proga, liepos 5-6 dienomis Lūksto ežero pakrantę Varniuose okupuos [...] Plačiau»