• lebron 12
 • Jordan 11 gamma kobe 9

  „Garbanotas bosistas“ – rokeriai, dainuojantys gospel tekstais (video)

  GB.jpg Kiekvienąkart į muzikos padangę įžengus naujiems veidams kyla nemaža susidomėjimo banga, kuri muzikantus ir jų kūrybą arba iškelia, arba sumindo. Šį kartą užsukome susipažinti su vienu gan įdomiu Vilniuje susibūrusiu muzikiniu kolektyvu „Garbanotas Bosistas“.

  „Garbanotas Bosistas“ akį patraukia ne vien tik įdomia savo apranga scenoje, bet ir visiškai nauja muzika. Juos pačius ir jų kūrybą apibūdinti trumpai ir suprantamai yra labai sunku. Šiuo metu grupę sudaro Narimantas Besakirskas, kurio darbo įrankiai – dvi lazdelės ir daug būgnų, taip pat Mantas Joneikis, grojantis gitara, Manto brolis Šarūnas Joneikis, grupėje grojantis armonika ir, žinoma, save publikai išliejantis balsu bei ketvirtasis grupės narys – bosinės gitaros savininkas Augustinas Čobotas.

  Apie „Garbanoto bosisto“ atsiradimą bei veiklą teko pasikalbėti su Mantu, idėjiniu grupės lyderiu. „Esame keturi draugai iš Vilniaus. Aš (Mantas) ir Šarūnas esame broliai, o Augustinas yra mūsų kaimynas nuo ankstyvos vaikystės, visi gyvename Naujojoje Vilnioje. Naris (Narimantas) yra vėlesnis, bet nė kiek ne blogesnis mūsų draugas, pasiekęs mus iš Jėruzalės (keliomis prasmėmis). Be grojimo grupėje darome daugybę kitų dalykų“ – apie grupės sudėtį bei veiklą mielai pasakojo vaikinas.

  Muzikinę veiklą draugai vykdo jau trečius metus. Mantas teigė neprisimenantis, kaip ir kam kilo idėja susiburti. Atrodo, visa tai įvyko netyčiom, savaime. Gitaristo nuomone, svarbiausias dalykas, kurio dėka grupė gyvuoja, yra džiaugsmas, kurį patiri: „Manau, kad mes ieškome džiaugsmo, galimybės išsikalbėti ir ryšio su kitais žmonėmis. Svarbiausia, šiaip ar taip, yra džiaugsmas.“

  Vilnius Temperature (+30 °C) | Garbanotas Bosistas – Stone and Heavy Rain | Part 1

  Visi atlikėjai, kaip ir „Garbanotas bosistas“, turi savo įkvėpimo šaltinių. Mantas, pavyzdžiui, semiasi idėjų iš tų, kurie, jo manymu, rizikavo rinkdamiesi savo kūrybinį kelią. „Visi esame labai skirtingi ir, manau, turime skirtingų įkvėpimo šaltinių. Skirtingi idealai atsiranda skirtingu laiku ir skirtingose situacijose. Man stiprybės ir noro kažką veikti suteikia tokių žmonių, kurie stipriai rizikavo rinkdamiesi savo kelią, kūryba. Tuomet atrodo, kad joje sudėta labai daug, viskas, ką žmogus „užstatė“ savo pasirinkimu, nesvarbu, ar tai būtų rašytojas, ar dailininkas, ar muzikantas. Mane žavi besąlygiškas atsidavimas kūrybai. Taip pat visuomet labai įkvepia žmonės, sutikti kasdienėje aplinkoje – tai tie žmonės, kurie kažką daro. Pavyzdžiui, nueinu į koncertą, kuriame kažkas gražiai groja, ir iš karto niežti rankos – nagi, nagi ir aš taip galiu, galėsiu. Reikia bėgt namo dirbti“ – mintimis dalinosi Mantas.

  Gitaristas, paklaustas apie smagiausią grupei nutikusį įvykį, kuriam laikui susimąstė: „Čia gal ne nuotykis, bet tai mus džiugina iki dabar. Dainos „My Jesus“ mes niekada nekūrėme. Tada mes tik buvome pradėję groti. Vienas draugas pasiūlė ką nors įsirašyti, nes jis ruošėsi garsinti koncertą, buvo susistatęs visą aparatūrą ir turėjo 45 laisvas minutes. Mes visai nežinojome, ką galime groti, bet labai norėjosi pamėginti ką nors įrašyti. Pradėjau groti kažkokį neseniai sugalvotą būsimos dainos motyvą, tuomet Augis su Nariu labai greitai susigaudė, kaip reikėtų prisijungti. Šarūnas ant žemės rado lapą su kažkokiais žodžiais, (prieš tai vyko Gospel choro repeticija) ir keletą kartų pamėginus pagroti, ta daina pas mus „atėjo“. Vėliau daug ją šlifavome, kažką pridėjom, kažką atėmėm, bet esmė liko ta pati. Truputį vėliau išsiaiškinome, kad tie žodžiai buvo seno Gospelo „Preciosu Lord“, kurį savo laiku buvo groję Elvis Presley, Little Richard, B.B. King ir Eta James. Tokiomis aplinkybėmis ir gimė mūsų daina“.

  Garbanotas bosistas – My Jesus

  Žinoma, tikri kūrėjai ir jų kūryba negali išvengti kritikos liežuvių. Kalbėdamas apie tai, „Garbanotojo bosisto“ narys teigė, kad ši tema grupės beveik nedomina: „Nuomonių apie mus yra įvairių, daugelio tikriausiai net mes patys nežinome, bet iš tiesų tai, manau, nėra svarbu. Vieno iš mūsų herojų žodžiais tariant: „I don’t care what the neighbors say, I’m gonna love you each and every day (Led Zeppelin)“

  Nors kurti muziką iš tiesų yra nelengva, Mantas pripažino, kad vieno dalyko scenoje jo grupė niekada nedarytų: „Mes niekada nemėgintume scenoje būti svarbesni už muziką.“ Mantas taip pat pripažįsta, jog grupės nariai nemėgsta tų, kurie scenoje išsipučia, nemyli muzikos, kalba nusukę žvilgsnį. „Nemėgstam ir savęs tiek, kiek taip patys elgiamės“ – neslėpė gitaristas.

  Kalbėdamas apie grupės ateitį, muzikantas teigė, jog ir toliau norėtų daryti tą patį, ką ir iki šiol – pasaulio, atrodo, aukštyn kojomis versti „Garbanotas Bosistas“ neketina – gerai taip, kaip yra. „Norėtume ir toliau turėti apie ką groti, groti ir tikėtis, jog kažkas mūsų klausys ir kuo daugiau žmonių mus išgirs, tuo geriau. Norisi išmokti kalbėti taip, kad suprastų kuo daugiau žmonių, manau, tai didelis privalumas“ – mąstė vaikinas.

  „Dėkojimas. Muzika ir įrašas – ne tas pats. Muzika – daugiau nei aš ir daugiau nei mes keturi, čia slepiasi begalės žmonių džiaugsmas ir skausmas, ne mes visa Tai sukūrėme“ – šiais Manto žodžiais apie „Garbanotą Bosistą“, jų kūrybą ir pačius narius norėtųsi pabaigti pokalbį. Tegul šį vaikinų ketvertuką visuomet lydi sėkmė ir tegu jie niekad nebūna svarbesni už muziką.

  Garbanotas Bosistas – I Still Haven’t Found What I’m Looking For (Liverpool Live Camp)

  nuotrauka iš grupės asmeninio archyvo  Palik komentarą

  Panašūs Naujausi

  Kas tas Lukulia, kam norėtų vožti į snukį ir ką ruošia savo klausytojams (interviu + audio)

  Ar pastebėjote? Gyvename kokiame tai rap‘o renesanse. Pakito atlikėjų flow, rečitatyvas kalamas ant modernaus skambesio instrumentalų, į rinką atplūdo tonos šviežio kraujo. Plačiau»

  Tigris pristato albumą „Džemas 2“: „klausykis ne proto, o muzikos“

  2009-aisiais rap'eris Tigris išleido albumą „Džemas“. Prireikė trijų metų, kol nauja kūrybos dozė įgavo albumo pavidalą, taip gimė „Džemas 2“. Albumo kaltininkas atgailauja ir pasakoja visas su š [...] Plačiau»

  Vaidas Voronavičius – apie „Velnio Akmenį“ ir tikrąjį rokenrolą (video)

  Ar bereikia kartotis, jog vasara - festivalių metas ne tik užsienyje, bet ir čia - Lietuvoje. Raskite savaitgalį, kurio metu nebūtų kur nuvažiuoti. Pavyko? Abejoju. O pasirinkimas taip pat itin p [...] Plačiau»

  Idealizmo kupina „Muzikinė pauzė“ kviečia bučiuoti kaimynus (interviu + video)

  Kiek mažiau nei prieš metus internetuose atsiradęs dainuojantis fenomenas „Muzikinė pauzė“ jau spėjo savo nepakartojamų dainų žodžių ir melodijų garsus įkalti į linksmų lietuvaičių galveles. Plačiau»

  „Mood Sellers“ – rūsio grupė, kurianti teigiamas emocijas nešančią muziką (video interviu)

  Pirmąkart juos pastebėjome 2010-ųjų gatvės muzikos dienoje. Tądien užklupti lietaus ieškojome atokios vietelės ir tolumoje išvydę judrų siuzafoną nedrįsome abejingai nukiūtinti į šalį. Plačiau»

  Sraunus: pirmąkart prie pulto – keturiom (interviu + audio)

  Šis interviu skirtas pastebėti, pasigėrėti ir parodyti plačiam skaitytojų ratui jauną elektroninės muzikos kūrėją, kurio muzika tobulai atspinti lietuvišką temperamentą, orus, žmones, nuotaikas, [...] Plačiau»

  Mark Splinter: „Pagrosim taip, kad kitą dieną neskaudėtų galvos!“ (video)

  Savo pašnekovais aš didžiuojuosi visada. Net negalėčiau sakyti, jog vienais labiau, kitais mažiau. Jeigu jau kalbinu, reiškia - mylimas ir nusipelnęs. Šiandien pirmą kartą tą patį žmogų. Plačiau»

  Arbata su Domantu Razausku #2 (video interviu)

  Kadaise jaukiame kambarėlyje, dvelkiančiame nag champa smilkalais, prie arbatos puodelio turėjome tikrai shiltą pokalbį. Kadangi buvo išsakyta begalė nuomonių ir idėjų, visa tai pavadinome ciklu [...] Plačiau»

  Arbata su Domantu Razausku #1 (video interviu)

  Dar vasaros karščiams nespėjus įsisiautėti, shilta.lt komanda prie arbatos puodelio vakarojo su Domantu Razausku. Rožiniame kambaryje gimė kalbos apie atlikėjo bendražygius. Plačiau»

  Protected with SiteGuarding.com Antivirus