• lebron 12
 • Jordan 11 gamma kobe 9

  Idealizmo kupina „Muzikinė pauzė“ kviečia bučiuoti kaimynus (interviu + video)

  m pauze.jpgKiek mažiau nei prieš metus internetuose atsiradęs dainuojantis fenomenas „Muzikinė pauzė“ jau spėjo savo nepakartojamų dainų žodžių ir melodijų garsus įkalti į linksmų lietuvaičių galveles. Fenomenalios grupės sudedamosios dalys – pusiau broliai Timūras Augucevičius ir Andrius Grabauskas, tačiau į ShiltaLT klausimus atsako Timūras, šiandien likęs vienas muzikiniame ringe. Kodėl? Imkite broliai ir skaitykite.

  Koks gi čia būtų interviu, jeigu pirmasis klausimas nebūtų apie tai, kaip viskas prasidėjo. Kada, kur ir kokiomis aplinkybėmis atsirado „Muzikinės pauzės“ projektas?

  Muzikinė Pauzė prasidėjo Ctv.lt portale. Savo metu tai buvo nevaržomos kūrybos erdvė. Aš ten startavau kaip Riteris Trenkmantas Kanopa seriale „Riteriai“. Lakstėm po miškus ir kovojom su gyvenimiškom problemom. Vėliau reikėjo imtis naujos veiklos ir sugalvojau, kad CTV kanalui reikėtų sveikinimo koncerto. Kadangi esu vienas iš retų žmonių, kuris dažniau renkasi sudėtingą kelią, nusprendžiau, kad iš žiūrovų atsiųstų sveikinimų pačiom įvairiausiom progom, išrinksim tris ir sukursim jiems dar negirdėtas dainas su negirdėta muzika. Pasiūliau savo pusbroliui dalyvauti šioje avantiūroje, jis nesvarstęs sutiko. Kanalas paprašė nufilmuoti bandomąją laidą. Aš tada buvau labai užsivedęs todėl tik per 2 dienas parašiau pirmas tris dainas ir nufilmavom pirmus tris klipus. Montažui sugaišau dar porą dienų ir tada laidelę atidavėm kanalo kontrolinės grupės vertinimui. Po kelių dienų sužinojau, kad kontrolinei grupei nepatiko. Buvau piktas ir labai nusivyliau, nes labai tikėjau šia idėja. Nusprendžiau pabandyti dar kartą. Pakeičiau koncepciją ir CTV sveikinimų koncertas tapo „Muzikine Pauze“. Nuo pat pradžių sulaukėm labai didelio dėmesio ir žiūrovų. Peržiūrų skaičius augo kaip ant mielių. Truputį tyčia pirmoji daina buvo apie miestą, kuriame prabėgo mano vaikystė. Žinojau, kad paatviravęs jautria tema sulauksiu prieštaringų reakcijų. Atsirado piktų ir grasinančių, bet kur kas daugiau buvo supratusių juoką ir palaikančių. Taip mes žygiavom, kol atėjo laikas didinti savo žinomumą. Taip mes atsidūrėme LNK TV etryje.

  Pas ką mokotės vokalo ir sceninio judesio paslapčių? Ar čia įgimtas talentas?

  Atrasti kūno plastikos paslaptis ir išlavinti svaiginantį vokalą padėjo močiutė. Visas savo vasaras praleisdavau kaime ir ji dažnai prašydavo mūsų pašokti, padainuoti, pavaidinti ar kitaip padėt jai įprasminti bulvių skutimo laiką. Ji ruošdavo mums gardžius patiekalus, o mes pasikeisdami ir konkuruodami tarpusavyje rodydavom vieną už kitą geresnes programas. Vaikai labai mėgsta varžytis ir yra nuostabu kai jų aplinkos suaugę tai supranta ir randa laiko tam išnaudoti. Kai rodydavo Dainų dainelę ar Dainų šventę jis vis sakydavo: „Va pažiūrėkit kaip šitie vaikai moka. Ir jūs taip darykit.“ Taigi mano šokimo ir dainavimo galios yra užaugintos per daugybę metų. Beje kai žiūrėdavau televizorių aš pastebėdavau daug dalykų kurie man nepatinka ir sakydavau, kad kamera turi būti taip, šviesa dar kitaip, o vedėjas visai kitas. Žodžiu kaupėsi kaupėsi, kol vieną dieną galėjau parodyti ko verti mano zyzimai.

  Muzikinė Pauzė: Kaimas – Svajonių Rojus

  Kurį laiką rodėtės ir TV ekrane – LNK „Dviračio žyniose“. Ar nepasmerkė jūsų ištikimi gerbėjai už parsidavimą komercijai?

  Pasmerkimo nebuvo. Buvo palaikymas ir linkėjimai nenusivažiuoti. Dėl komercinės Muzikinės Pauzės pusės kalbos nėra daug, nes mūsų veikla labiau primena labdarą nei biznį. Tiek CTV tiek Dviračio Šou nemokėjo tiek kad apsimokėtų sugaištas laikas ir resursai dainos ir klipo kūrimui. Ėjimas į TV eterį buvo normali evoliucija. Net ir šiandien esu įsitikinęs, kad Muzikinė Pauzė dar neišnaudojo viso savo potencialo. Turiu didelių idėjų dėl koncertų, albumo ar kitų akcijų, bet tam neužtenka laiko ir energijos, nes reikia duonai užsidirbti. Vis sapnuoju kaip man skambina kažkokia avantiūristė prodiuserė ir sako: “Timūrai, gal nori, kad aš būčiau tavo. Mes išleisim albumą ir apkeliausim Lietuvą linksmindami žmones. Žmonės eis į Muzikinės Pauzės Superšou ir nenorės eiti namo, nes ten bus labai gera. Ar aš galiu tau padėti?” Jei tai išsipildytų būtų nuostabu.

  Kokią žinutę savo kūryba nešate tautai?

  “Kaimyną pabučiuok!”. Vat ir visa žinutė. Apsunkę mūsų tautiečiai, nes mums rūpi įvairiausi nereikšmingi dalykai, visur ieškom gyvenimo prasmių ir dar viens kitą nusodinam, kai lauke debesuota. Blogai taip. Aš labai palaikau emigruojančius, nes tai padeda mūsų pavargėliam kvadratinėm galvom tapti ekstravertais. Išvažiuoja koks nors Deividas iš kaimo į Dubliną ir pamato, kad jis gali, jis moka ir yra vertas. Liūdniausia, kad žmogui reikia išvažiuoti, jog tai suprastų. Būtų idealu jei visi vienu įpu išvažiuoja ir paskui grįžta. Apsivalę, išsilaisvinę. šviesesni. Aš savo kūryboje noriu įkvėpti jaunimą tiesiog imtis ir daryti. Noriu įkvėpti savo pavyzdžiu, kai paprasti bičai iš provincijos ėmė kamerą, susikaupė, parašė dainą, įmetė į internetą ir dabar telike dirba. Reikia tik mąstyti plačiau, nei akys mato. Kažkas sakys idealisto svajonės, bet būtent idealizmo mūsų širdyse labai trūksta.

  „Tik čia naujausias Lietuvos folkloras“ – taip rašot savo feisbuke. Bet folklorą dauguma įsivaizduoja kaip armonikas plėšančius diedelius raudonais žandais. Ar vykdot lietuviškos liaudies muzikos transformaciją?

  Aš svajoju apie vienintelę transformaciją, apie pokytį žmonių mąstyme. Tautiečių galvose dar per daug sovietinio dvoko. Kalbu apie nepotizmą, “atkatus”, pažįstamus ir panašų brudą. Svajoju, kad žmonės taptų atviri sau ir kitiems. Ir kuo greičiau. Noriu, kad išmoktume vertinti ką turime kol tai turime. Noriu, kad žmonės dainuotų mūsų dainas savo švenčių metu, niūniuotų važiuodami autobuse ar bučiuodami savo meilę. Juk gyvenam čia ir dabar, o ne rytoj ar vakar.

  Kiek laiko trunka, kol nuo pirminės idėjos kūrinys atsiranda youtubėj? Kaip vyksta tikrų šedevrų gamyba?

  Nėra jokios paslapties. Visi kas kažką kuria žino, kad geram rezultatui reikia laiko ir dar kelių mažmažių, bet laikas yra esminė dedamoji. Naują kūrinį visada pradedu nuo to kas man užkliūna ir ką įdomaus apie tai galiu pasakyti. Stengiuosi nustebinti ir klausytojus ir žiūrovus, nes Muzikinė Pauzė nėra tik dainos. Klipai atima kur kas daugiau laiko ir jėgų. Turiu sarašą temų apie ką kurti dainas, klausau labai įvairios muzikos ir domiuosi vizualiaisias menais. Kiekvienas naujas kūrinys yra šių trijų dalykų derinys. Visada siekiu, kad pasirinktas muzikos žanras turėtų ryšį su dainos tema, žodžiai netikėti ir intriguojantys, kostiumai originalūs o galų gale viskas derėtų. Dažnai nesu patenkintas rezultatu. Visada griaužiu save apgailestavimais, kad nespėjau to nepadariau ano. Laiko sunaudojam įvairiai, bet visada reikia suktis greitai, kaip minėjau reikia ir duoną užsidirbti. Pavyzdžiui dainą “Parkas” filmavom anksti ryte prieš darbą. Susitikom dar tamsoj ir laukėm kol nušvis. O kol filmavom ir tikrieji parko prižiūrėtojai ėmė dirbti ir buvo smagu kai viena iš jų pakliuvo į kadrą. Romantikos ir nuotykių netrūksta.

  Muzikinė Pauzė: Parkas

  Jeigu surinktume 100 skirtingo amžiaus, profesijos, lyties ir gyvenamosios vietos žmonių, kiek iš jų galvotų, kad tai, ką darote, nėra jokie pokštai, o rimti muzikiniai kūriniai estrados padangėje?

  Žinokit būtų labai įvairiai, bet dauguma būtų besišypsančių ir trepsinčių į ritmą. Labai rimtai į mūsų kūrybą reaguoja tik žmonės su vidinėm problemom. Jie viską mato pro pilkus akinius, todėl ir mūsų dainos juos tik liūdina. Juos dažniausiai džiugina kitų nelaimės. Visi kiti kas atranda Muzikinę Pauzę man parodžius, būna sužavėti ir skleidžia tik teigiamas emocijas. Žinau, kad esam labai populiarūs vaikų tarpe. Esu girdėjęs istorijų kaip jie moka visas mūsų dainas, jas nuolat dainuoja ir mėgsta rengtis panašiai kaip mūsų personažai. Mano širdis dainuoja kai tai išgirstu.

  Ar „Sūnų“ dainos „Mamai“ veiksmingumą išmėginote su savo pačių mamomis?

  Žinoma. Visi teisingi išradėjai savo išradimus bando patys ant savęs. Daina mamai pasirodė kaip tik pirmą gegužės savaitę. Žinojau, kad mano mamai bus labai smagu jei aš jai prisipažinsiu, kad dainą rašiau jai. Man sesuo pasakojo, kad kai mama žiūrėjo klipą – ji apsiverkė. Aš linkęs manyti, kad iš džiaugsmo. Šią dainą esu dainavęs telefonu ir savo uošvienei. Tada užsidirbau daug pliusų. Žmonės kalba, kad dainos dainavimas vyresnio amžiaus moteriai padeda pelnyti jos palankumą. Siūlau išbandyti ir skaitytojams.

  Muzikinė Pauzė: Brangioji Mama

  Jūsų rimčiausi konkurentai Lietuvos scenoje?

  Šiuo metu mes neturime konkurentų. Pradžioje mums sakė: “Čia kaip Suopis ir Rambynas, ane?” Reikėjo susitaikyti su tuo, kad jei išgarsėji internete būsi lyginamas su pirmu ryškiausiu pavyzdžiu. Tada sugalvojau, kad būtų smagu surengti koncertą kur vyktų Muzikinės Pauzės ir Suopio su Rambynu dainistata. Tada būtų visiem laikam nuspręsta kas yra kas :) Nors kai pagalvoju…. mes turim konkurentų. Mes niekada nepavergsim širdžių kaip tai darydavo Nelly Paltinienė, Dinamika ar Studija. Rimtai sakau, trūksta tokių artistų šiandien.

  Bene labiausiai intriguojantis „Muzikinės pauzės“ projektėlis – „Wet mirage“. Ar tai – bandymas laužyta anglų kalba prasiveržti į tarptautinius vandenis?

  „Wet Mirage“ yra geriausia, kas mums buvo nutikę. Man gal mažiau, nes teko filmuotis be akinių, bet mano porininkas tikrai liko pasitenkinęs. „Topless Girls“ yra kūrinys-reklama. Reikėjo padidinti žinomumą reprezentuojant prekę. Aš esu dirbęs viešbutyje ir nusprendžiau padaryti lengvai ironizuotą pagražintos tiesos atspindį. Oj kiek daug piktų žiūrovų buvo dėl tos laužytos kalbos, bet tokia yra realybė. Dauguma žmonių iš Lietuvos kalba su baisiu akcentu. Porininkas po klipo premjeros sakė, kad gal reikėjo dainuoti taip kaip mokam, bet vis dar tikiu, kad tai buvo teisingas sprendimas. Mano draugai užsieniečiai labai teigiamai įvertino šį mūsų kūrinį.

  Wet Mirage – Topless Girls

  Ką pasakytum žmonėms, kurie teigia, jog „Topless girls“ yra nevykusi Lietuvos reklama pasaulyje?

  “Kaimyną pabučiuok!” Didžioji dalis atsakymo į šį klausimą yra ketvirto klausimo atsakyme. Pridurti galiu tik John Cleese žodžius: “Kvailys niekada nežino, kad jis yra kvailys. Jam neužtenka protinių sugebėjimų pakiti aukščiau savo ego.” Juk ir Lukašenka nesuprastų juokų apie save.

  Ar kūrinių atlikėjai turi prototipus realybėje? Jeigu taip, ar nebijote užsitraukti jų rūstybės?

  Žinoma, kad turi. Visus juos galima rasti mūsų gatvėse. Netikiu, kad mes savo dainomis esame kažką įžeidę. Na gal politikus su daina apie merą, bet juk dauguma jų to ir nusipelno – gero antausio. Savęs nebeapkraunu mintimis apie nelaimėlius priskrętusius prie kompiuterių ir rėkaujančius savo siaurą pasaulio suvokimą per interneto komentarus. Jie grėsmingi tik patys sau. Galų gale visiem neįtiksi, na nebent esi Stalinas.

  Muzikinė Pauzė: Tavo Miesto Meras

  Kodėl šiuo metu „Muzikinė pauzė“ yra pauzėje?

  Nutiko nelaimė ir mano šokėjėlis-dainorėlis Andrius emigravo. Jis išvyko ir žiema atėjo. Tai labai nedėkingas metas filmavimui. Planuoju, kad nauji kūriniai atsiras atšilus orams. Todėl šio metu yra laisva vieta „Muzikinėje Pauzėje“ aktyviam ir drąsiam žmogui. Greit paskelbsiu apie konkurso sąlygas „Muzikinės Pauzės“ Facebook’o svetainėje. Tad jei kažkas iš skaitytojų laukia savo šanso į šlovę siūlau nepraleisti progos. Tapti mūsų FB draugu ir nesnausti kai prasidės konkursas.

  nuotrauka iš asmeninio albumo  Palik komentarą

  Panašūs Naujausi

  Kas tas Lukulia, kam norėtų vožti į snukį ir ką ruošia savo klausytojams (interviu + audio)

  Ar pastebėjote? Gyvename kokiame tai rap‘o renesanse. Pakito atlikėjų flow, rečitatyvas kalamas ant modernaus skambesio instrumentalų, į rinką atplūdo tonos šviežio kraujo. Plačiau»

  Tigris pristato albumą „Džemas 2“: „klausykis ne proto, o muzikos“

  2009-aisiais rap'eris Tigris išleido albumą „Džemas“. Prireikė trijų metų, kol nauja kūrybos dozė įgavo albumo pavidalą, taip gimė „Džemas 2“. Albumo kaltininkas atgailauja ir pasakoja visas su š [...] Plačiau»

  Vaidas Voronavičius – apie „Velnio Akmenį“ ir tikrąjį rokenrolą (video)

  Ar bereikia kartotis, jog vasara - festivalių metas ne tik užsienyje, bet ir čia - Lietuvoje. Raskite savaitgalį, kurio metu nebūtų kur nuvažiuoti. Pavyko? Abejoju. O pasirinkimas taip pat itin p [...] Plačiau»

  „Mood Sellers“ – rūsio grupė, kurianti teigiamas emocijas nešančią muziką (video interviu)

  Pirmąkart juos pastebėjome 2010-ųjų gatvės muzikos dienoje. Tądien užklupti lietaus ieškojome atokios vietelės ir tolumoje išvydę judrų siuzafoną nedrįsome abejingai nukiūtinti į šalį. Plačiau»

  Sraunus: pirmąkart prie pulto – keturiom (interviu + audio)

  Šis interviu skirtas pastebėti, pasigėrėti ir parodyti plačiam skaitytojų ratui jauną elektroninės muzikos kūrėją, kurio muzika tobulai atspinti lietuvišką temperamentą, orus, žmones, nuotaikas, [...] Plačiau»

  Mark Splinter: „Pagrosim taip, kad kitą dieną neskaudėtų galvos!“ (video)

  Savo pašnekovais aš didžiuojuosi visada. Net negalėčiau sakyti, jog vienais labiau, kitais mažiau. Jeigu jau kalbinu, reiškia - mylimas ir nusipelnęs. Šiandien pirmą kartą tą patį žmogų. Plačiau»

  Arbata su Domantu Razausku #2 (video interviu)

  Kadaise jaukiame kambarėlyje, dvelkiančiame nag champa smilkalais, prie arbatos puodelio turėjome tikrai shiltą pokalbį. Kadangi buvo išsakyta begalė nuomonių ir idėjų, visa tai pavadinome ciklu [...] Plačiau»

  „Garbanotas bosistas“ – rokeriai, dainuojantys gospel tekstais (video)

  Kiekvienąkart į muzikos padangę įžengus naujiems veidams kyla nemaža susidomėjimo banga, kuri muzikantus ir jų kūrybą arba iškelia, arba sumindo. Šį kartą užsukome susipažinti su vienu gan įdomiu [...] Plačiau»

  Arbata su Domantu Razausku #1 (video interviu)

  Dar vasaros karščiams nespėjus įsisiautėti, shilta.lt komanda prie arbatos puodelio vakarojo su Domantu Razausku. Rožiniame kambaryje gimė kalbos apie atlikėjo bendražygius. Plačiau»

  Protected with SiteGuarding.com Antivirus