• lebron 12
 • Jordan 11 gamma kobe 9

  Kai į „Lietuvos Dainos“ titulą pretendavome su danų kūriniu (video)

  Chanée & N'Evergreen Jau šiandien daugiau nei pusė Europos sėdės prie žydrųjų televizijos ekranų ir balsuos už kaimynines šalis „Eurovision 2011“ konkurse. Iš tiesų nesu tikra kaip karštai tautiečiai yra pasiryžę palaikyti mūsų atstovę Eveliną Sašenko su daina „C‘est Ma Vie“, kadangi subjektyviai vertinant daina nėra viena įsimintiniausių. Tačiau europietiškos karštinės vedina parinkau ir keletą kūrinių tinkančių šiai rubrikai.

  Praeitais metais vykusiame „Eurovizija“ konkurse Osle, danų atstovai atsiuntė porelę „Chanée & N’Evergreen“ atstovauti savo šalį. Su kūriniu „In A Moment Like This“ šiauriečiai užkariavo ne vieną širdį ir užėmė kilmingą 4-tąją vietą.

  Tais pačiais metais Lietuvoje vykusiame muzikiniame šou „Lietuvos Daina“ Evelina Anušauskaitė su Ruslanu pristatė naują dainą „Akimirka“. Sulietuvinta Danijos dueto versija, tapo dar vienu top‘ų viršūnes „mušančiu“ hit‘u. Tačiau kas labiausiai man užkliuvo, kad buvo renkama Lietuvos daina, bet originalas – deja ne mūsų.

  Keista man, kodėl renginio organizatoriai praleido „pasiskolintą“ kūrinį į rinkimus. Juk turėtume kaip tik reprezentuoti savo šalį ir pabrėžti tautiškumą, o ne skolintis kaimyninių šalių idėjas bei išvertus tekstą perdainuoti nieko bendra su tėvyne neturinčius kūrinius.

  Chanée & N’Evergreen – In A Moment Like This (Denmark)

  Evelina Anusauskaite ir Ruslanas – Akimirka (LT Daina 2010)

  Rubrika „Vogtos Dainos“ nesiekiame pasmerkti atlikėjų už „pasiskolintas“ dainas.

  Tikslas – parodyti, kad ne viskas kas lietuviškai skamba yra lietuviška.

  nuotrauka iš infomagasinet.dk  4 Komentarai šiam straipsniui

  1. Sandra Sereikaite sako:

   Na prasidedančios "Eurovizijos" tematika:)

  2. laura sako:

   NA siaip pagal,, Lietuvos dainos” nuostatus buvo aiskiai parasyta -,, Galima atlikti uzsienio autoriu kurinis, svarbiausia lietuviu kalba” . Projektas  yra LIETUVOS daina, o ne ,, LIETUVISKA daina ” .   Ir jei tauta sia daina rinko kaip geriausia, jai kelia uzkirto komisija. O komisija nera Lietuva :) manau, kad visi viska puikiai supranta. Siuo atveju nelabai buvo atkreipta demesys i puplikos nuomone :) . Reikejo kitaip projekta pavadinti :)

  3. Sandra Sereikaitė sako:

   Na taip Laura, iš dalies su tavimi sutinku, bet čia jau apskritai patys atlikėjai turėtų pagalvoti, kad na cover’is yra cover’is. O juk dainų lietuviškų yra tikrai daug ir labai gerų, nei kad imti tokią dainą kaip ši ir perdainuoti. Lai savo koncertuose gerbėjams suka, o ne konkursuose:)

  4. Beatrice Mikutaite sako:

   man tai labai patinka sita daine ir mes su mama jos klausomes pasileidusios ja visu garsu…:)

  Palik komentarą

  Panašūs Naujausi

  „How Do You Do!“ kaip du kart du (video)

  Kuris laikas eteryje vis šmėžavo senas, geras rokenrolas, bet šiam kartui turiu jus nuvilti, kad vėl gi grįžtame prie KĮŽ dalyvių, tačiau tuo pačiu ir neprasto švediško rock‘o bei klubinės muziko [...] Plačiau»

  Pavogtas rokenrolas užvaldo pasaulį (video)

  Paskutiniu metu mano kolegė Klaudija tapo apsėsta tiek seno gero, tiek ir naujesnio rock‘n‘roll‘o. Tikriausiai mane pradėjo veikti jos (ne)bloga įtaka, kad šis „Vogtų dainų“ įrašas yra skirtas bū [...] Plačiau»

  Irenos Starošaitės žygdarbiai, ne auksu žiba (video)

  Šį kartą į vagilkų suolą sodiname žymiausio, pop padangės, žemaičio žmoną - Ireną Starošaitę. Ne kartą viešint pas močiutę kaime ir kenčiant visu garsu leidžiamą „Pūką“, teko paklausyti šios poni [...] Plačiau»

  „Lollypop“ saidainiukų karas! (video)

  „Mes turime vardinę Coca-Cola, piceriją; esame lietuviškasis „Playboy“ variantas ir mokame dainuoti!“. Kažkaip taip įsivaizduoju, turėtų skambėti „Olialia“ pupyčių šnekos (aut. pastaba: asmeniška [...] Plačiau»

  Billie Myers prieš Viliją Matačiūnaitę (video)

  Dauguma Lietuvoje organizuotų realybės šou primena pigias originalių laidų kopijas, tad nenuostabu, kad ir dalyvių muzikinius gabumus vainikuoja „vogtos“ dainos. Netikėtai atrasta „Kelias į Žvaig [...] Plačiau»

  Lietuviškas pop prieš kroatišką (video)

  Šiam kartui per daug nesiplėsiu į visokias smulkmenas ir tuščiažodžiavimus. Ant pjedės stalo keliam Edmundą Kučinską su kūriniu „Meilės laiptai“ ir kroatų pop atlikėją Oliver Dragojevič su daina [...] Plačiau»

  Kaip vyrai dainavo „Mažyte mano, tu šiąnakt nuostabi“ (video)

  Turbūt neatsiras nei vieno, kuris nežinotų labai žymaus bliuzo veikėjo – Eric Clapton. Beveik 40-tį metų scenoje besisukiojantis britas yra sukūręs ne vieną hit‘ą, o to pasekoje nemažai atsirado [...] Plačiau»

  Nostalgiškasis pasaulio tango (video)

  Prasiautus Eurovizijos škvalui, mes vėl grįžtame į „Vogtos Dainos“ su dviem kūriniais, kurie tikrai gali nustebinti patekus šion skiltin. Kažkada minėjome maestro Stasio Povilaičio draugiškus san [...] Plačiau»

  „Geriausias nemokamas dalykas gyvenime“ tik „Tau ir Man“ (video)

  Lietuvos bulvarinės spaudos niekaip neatsikratanti garsioji Tarasovų šeimynėlė pateko ir į mūsų akiratį. Kažkada senai senai buvo užėjusi mada „ šeimyniniams duetams“ ir kaip iš gausos rago pasip [...] Plačiau»