• lebron 12
 • Jordan 11 gamma kobe 9

  Moterys sukurtos vyro poreikiams tenkinti? (nuomonė + video)

  Paskutiniai keli dešimtmečiai į istoriją bus įrašyti kaip technologinės pažangos, liberalesnės visuomenės ir, be abejo, iškreipto požiūrio į moteriškąją lytį amžiumi. Sutinku, nereikia tirštinti spalvų, bet tai, ką diktuoja masinės informavimo priemonės akivaizdžiai atskiria vyro ir moters padėtį, pirmajam lipdydamos aistros, valdžios ir galios etiketes, tuo tarpu antrajai – sekso objekto, tuščios asmenybės ir priklausomumo vaizdinį.

  Mes gimstame visiškai tušti. Taip, tiesa, mumyse užkoduota tam tikra, genais perduodama informacija, galbūt atsinešame paveldimas ligas ar polinkius, bet galvoje, tarsi ką tik iš parduotuvės parvežtame kietajame diske, žioji didžiulė informacijos skylė. Vaiko suvokimą formuoja jį supanti aplinka: tėvai, giminės, vėliau draugai, mokykla, reklama, televizija, internetas, muzika… Galybė veiksnių po vieną mažytį baitą rašančių informaciją į šviežią „kietąjį diską“. Tad kai tavo sūnus sės į kalėjimą už moters išprievartavimą, atsigręžk atgal ir akylai peržvelk, kurioje jo vystymosi vietoje įvyko neatleistina sistemos klaida.

  Noriu pakalbėti apie vieną iš rodos mažiausiai pavojingų formuotojų – muzikos rinką. Taip, kalbu apie muzikinius vaizdo klipus, televizijos šou su atlikėjais, mylimų grupių plakatus… Muzikos rinkoje įsigali pornografijos motyvais paremti personažų tipažai. Jaunos atlikėjos pasturgalius judina pasipuošusios tik 20% procentų kūno apdengiančiais drabužiais, vaizdo klipuose be jokių kalbų atsiduoda atsitiktinai sutiktam daugiau mažiau žaviam jaunuoliui, rangosi narvuose bei nuogos fotografuojasi žurnalų viršeliams. O vyrai atlikėjai mėgaujasi galybės laisvo elgesio merginų apsuptimi, demonstruoja prieš jas jėgą, nevengia akivaizdžios moters pirkimo, tapatinimo su daiktu aliuzijos.

  Nelly – Hot In Herre

  Survivor Destiny’s Child

  Ir visai nesvarbu, kokios muzikos žanrui priklausytų atlikėjai: ar country, hip-hop, rock, ar elementariajam pop. Vienur tai išryškinta švelniau, kitur su aštriu „tik suaugusiems“ turiniu, bet mintis visada panaši. Kadaise amerikietė dainininkė Jewel Kilcher kukliai sėdėjo ant baro kėdės, dainavo sau pritardama akustine gitara ir demonstravo nesuvaidintas emocijas. Šiandien ta pati atlikėja puošiasi plačiomis iškirptėmis ir vaizdo klipuose demonstruoja perdėtą seksualumą. Lygiai ta pati situacija ir su kita jos tėvynaine – Mariah Carey. Jei dar 1990-aisiais ji spinduliavo nekaltu žavesiu, tai šiandien nuoga maudosi baseine ir milimetro tikslumu atšlifuotais judesiais rangosi priešais vaizdo kameras. Neabejoju, mergaičių honorarai už tai tik padvigubėjo.

  Jewel “Near You Always” (1997)

  Jewel – Intuition (Official Music Video 720p HD) + Lyrics

  Mariah Carey – Someday (1990)

  Mariah Carey – Don’t Forget About Us

  Ko mokomas berniukas? Nuo mažens matydamas, kaip rap’eris Nelly pliaukši pusnuogėms merginoms per užpakalius, kiša už kelnaičių pinigus ar laisto jas alkoholiu. Matydamas, kaip Snoop Dogg koncerte merginos pačios demonstruoja savo krūtis bei leidžiasi žeminamos žolės prirūkiusių atlikėjų. Matydamas, kaip pop klipuose moteriškosios lyties atstovės glosto save stebėdamos praeinančius vyrus, jis suvokia, kad vyras yra padėties šeimininkas. Vyras – visuomenės galva, turtas, galia, nevaržoma aistra. Vyras yra tai, dėl ko gyvena moteris, dėl ko stengiasi ir be ko tiesiog neegzistuotų. Moters vidinis pasaulis, jos jausmai, emocijos, norai / nenorai – neegzistuoja. Moteris vyro vergė ir užgaidų tenkintoja.

  Ko mokosi mergaitės? Ji turi būti graži, nes privalo patikti vyriškajai lyčiai. Ji turi patenkinti vyriškas aistras ir visada nusileisti prieš savo „valdovą“. Jei mergina patiks vaikinui, jos laukia dosnus gyvenimas, viską apmokant grožiu ir „vergės“ statusu.

  snoop dog ft pharell – beautiful

  David Guetta ft Akon Sexy Bitch HQ

  Manote, aš neteisus? Muzika nesugebėtų formuoti tokio mąstymo? Pažvelkime į šiandien Lietuvoje vieną geriausiai žinomų prekinių ženklų – „Olialia“. Tikriausiai net savo pažįstamų rate lengvai surasčiau ne vieną merginą, pačią sumokėsiančią už patekimą ant šios firmos kalendoriaus. Keista, argi tikrai jos svajonė buvo puošti autošaltkalvių garažo sieną, o gatvėj susilaukti nešvankių replikų? Pažvelkime į įvairius socialinius portalus. Merginų nuotraukos pagardintos vos pridengtais kūnais, pražergtom kojom ir doggy style pozomis. Tuose pačiuose tinklapiuose, tos pačios merginos už sąskaitos papildymą siūlosi tau pažerti dar daugiau intymių nuotraukėlių.

  Kaip minėjau. Tai nėra natūralus veiksnys. Merginos pripratinamos prie minties, jog vaikinas turi mokėti jai už jos išvaizdą, vyrą reikia prisivilioti ne vidiniu žavesiu, o mini sijonėliu ir peroksidiniais plaukais. Na, o vyras savaime jau žino, ko tikėtis iš moters. Juk taip užprogramuota.

  Išvados? Lengviausia į viską pažiūrėti iš šono ir tam puikiai tiks retorinis klausimas. Ar norėtum, kad tavo dukra būtent taip įsisąmonintų savo vietą visuomenėje?

  Dem Hoes

  Single ladies – Beyonce Official Music Video

  nuotrauka – rapportoconfidenziale.org  4 Komentarai šiam straipsniui

  1. Vytas sako:

   Todėl pagrindinį vaidmenį vaiko asmenybės vystymuisi turi atlikti ne televizorius, o tėvai. Žinoma, jei vaikas šiuos atlikėjus laiko savo idealais jie turės jam neigiamos įtakos, tačiau jei tėvai sugeba suformuot vaikystėje žmogui teisingas vertybes – kratyt užpakalį jam prieš veidą galimą kiek nori, jo tai nepakeis :)

  2. Liudas sako:

   Dar viena dalyką anksčiau pastebėjau, kad pasikeitė Mariah Carey ir Jewel ne tik įvaizdis, bet ir labai stipriai dainos, kurios jeigu galima taip išsireikšti supopsėjo :) Subanalėjo pačios dainos esmė, perduodama žinutė, atlikėjo potekstė. Lieka kažkas panašaus iš: “I’m so pretty, i only think about my boy,i feel so sexy,  let’s fuck “

  3. Gita sako:

   Aš visa tai įsivaizduoju, kaip didelę sraunią upę, kurioje plaukioja paviršiuje šiuklės, tai tie straipsnyje minimi pavyzdžiai, bet pagrindinė jėga ir galia yra švarus ir šaltas vanduo…

  4. Lena sako:

   Ačiū labai už nuostabiai parašytą, tikslų straipsnį. Dėl tokių straipsnių man vis labiau patinka šis tinklapis. Dar geriau yra žinoti, kad vaikinas išsakė savo nuomonė, o ne kokia perdėtais užsidegusi feministė:) Aš nuolatos pagalvoju šia tema, ir tokie dalykai kaip šitoks moters įvaizdžio stereotipas, labai stabdo visokeriopą visuomenės vystymąsį, ypatingai muzikoje. Nes jeigu moteris, ji privalo būt su 10 cm sluoksniu make-up’o ant veido ir dainuoti kokias balades virpančiu balsu apie meilę. Čia dar geriausiu atveju. Na, sorry už  tokį ilgą komentarą, bet jau kai pasipila, tai pasipila:))

  Palik komentarą

  Panašūs Naujausi

  Dienos kai twerk‘inu subinę pagal Miley Cyrus (video)

  Po Miley Cyrus pusnuogio nepraustaburniško pasirodymo „MTV“ apdovanojimuose, net lietuviškosios muzikos slaugytojai drėbtelėjo savo neigiamas nuomones. Neva tai nekokybiška, neva tai mokyklinio ž [...] Plačiau»

  Ar seksualinėms mažumoms yra vietos lietuviškuose festivaliuose?

  Kol kritinė masė tautiečių oro špagomis vaikė pseudoslibinus, įvardinamus seksualinių mažumų vardu, sąmoningi piliečiai savyje ugdė toleranciją. Visgi iki visuotinės empatijos lietuviams dar tolo [...] Plačiau»

  M.A.M.A. apdovanojimų pokštuose Alekna ir M.Palubenka

  Pranešimai spaudai trimituoja, neva tai muzikos apdovanojimų „M.A.M.A“ organizatoriai į trylika nominacijų jau surinko po šešis kandidatus, dabar užsidaro tamsiuose kambariuose ir kankinančiai sp [...] Plačiau»

  „Nemoki-nerašyk“ arba „Kaip nereikėtų formuoti pranešimo spaudai“

  Kasdien gaunu šūsnis pranešimų spaudai, kuriuos formuoja žmonės, vėliau verkšlenantys, kad visi yra gaidžiai, neva tai ignoruojantys jų mega‘super‘osom žinutes. Gal derėtų. Plačiau»

  Shilta.lt žengia penkis žingsnius atgal

  Na tai ką, nutraukiame ilgai trukusią tylą ir vėl pagarsinam muzikos grotuvus. Shilta.lt toli gražu dar ne laikas anapilin, tad troliai, užuodę sumažėjusį post‘ų kiekį, o vėliau išjungtą puslapį, [...] Plačiau»

  Muzikos kritikų sapalionės apie tarptautinius vandenis (audio)

  Nori pradėti tarptautinę karjerą? Muzikos rinkos guru tau patars laikytis griežtų „elementarių“ gairių: Pseudonimui rinkis lengvai ištariamą (dar geriau anglicizmais dvelkiančią) frazę [...] Plačiau»

  Neprotingas promo yra neprotingas

  Kone visi internetiniai kanalai rėkauja apie olimpinį auksą iškovojusią plaukikę Rūtą Meilutytę. Šalia sėdintis bendradarbis, lyg sugedusi blėšinė, savo erzinančiu balsu, lyg koks kaimietis žiopl [...] Plačiau»

  „AGATA“: ar tu nejuokauji?

  Senokai besklaidžiau rss feed‘ą, tad nieko keisto, jog susikaupė galybė dėmesio vertų postų, tarp kurių šviečia krūva Lietuvos gretutinių teisių asociacijos „AGATA“ blevyzgų [...] Plačiau»

  Lankytojai, klausytojai

  Būdamas mėgėju entuziastu, nusprendžiau apsilankyti Baltijos elektronikoje. Rašydamas būsiu perdiem atviras ir šališkas, tačiau nepagalvokite, jog noriu įkasti renginiui. Plačiau»