• lebron 12
 • Jordan 11 gamma kobe 9

  Nostalgiškasis pasaulio tango (video)

  Mieczysław Fogg Prasiautus Eurovizijos škvalui, mes vėl grįžtame į „Vogtos Dainos“ su dviem kūriniais, kurie tikrai gali nustebinti patekus šion skiltin. Kažkada minėjome maestro Stasio Povilaičio draugiškus santykius su kaimynais lenkais, na o šį kartą tuo pačiu žodžiu minime ir gerbiamą Antaną Šabaniauską.

  Dar vėlyvais 1936 metais kompozitorius Jerzy Petersburski sukūrė nostalgijos prisotintą tango „eilutę“, kuri buvo perrašyta ne vieną ir ne du kartus vengrų, rusų ir net amerikiečių. Didžiausią pasisekimą gavo lenkas Mieczyslaw Fogg su savąją versija, kuri ligi šių dienų mums yra artimiausiai pažįstama.

  Dažnai „The Last Sunday“ (lenk. „To Ostatnia niedziela”) buvo prilyginama “savižudžių tango” dėl liūdno skambesio bei „depresinių“ lyrikų. Antro Pasaulio Karo metu žydų koncentracijos stovyklose prieš egzekucijas dažnai ši daina nuskambėdavo kaip atsisveikinimas iš likimo pakirstų ir paskutines akimirkas skaičiuojančių kalinių. Todėl net ir dabar filmų susijusių su šia tematika garso takeliuose galime išgirsti ir lyrišką, gedulą keliančią melodiją.

  Kaip bebūtų, Antanas Šabaniauskas irgi nusprendė prisidėti prie skambių vardų ir sudainuoti „Paskutinį Sekmadienį“ savaip. Tikrai už širdies griebiantis šlageris iki šių dienų įsiamžino ne vienoje širdyje. Antano atminimui nedažnai ir kiti Lietuvos atlikėjai uždainuoja šį kūrinį, kad ir kaip gaila dabar jau nebe buvusio atlikėjo, o savo gerbėjams.

  Mieczysław Fogg – Ostatnia niedziela, 1936

  Antanas Sabaniauskas – Paskutini Sekmadieni

  D.Dolskis – Paskutinis Sekmadienis

  Neda Malūnavičiūtė – Paskutinį Sekmadienį

  16Hz “Paskutinį sekmadienį”

  nuotrauka iš muzyka.wp.pl  1 Komentarai šiam straipsniui

  1. Sandra Sereikaite sako:

   Naujas!

  Palik komentarą

  Panašūs Naujausi

  „How Do You Do!“ kaip du kart du (video)

  Kuris laikas eteryje vis šmėžavo senas, geras rokenrolas, bet šiam kartui turiu jus nuvilti, kad vėl gi grįžtame prie KĮŽ dalyvių, tačiau tuo pačiu ir neprasto švediško rock‘o bei klubinės muziko [...] Plačiau»

  Pavogtas rokenrolas užvaldo pasaulį (video)

  Paskutiniu metu mano kolegė Klaudija tapo apsėsta tiek seno gero, tiek ir naujesnio rock‘n‘roll‘o. Tikriausiai mane pradėjo veikti jos (ne)bloga įtaka, kad šis „Vogtų dainų“ įrašas yra skirtas bū [...] Plačiau»

  Irenos Starošaitės žygdarbiai, ne auksu žiba (video)

  Šį kartą į vagilkų suolą sodiname žymiausio, pop padangės, žemaičio žmoną - Ireną Starošaitę. Ne kartą viešint pas močiutę kaime ir kenčiant visu garsu leidžiamą „Pūką“, teko paklausyti šios poni [...] Plačiau»

  „Lollypop“ saidainiukų karas! (video)

  „Mes turime vardinę Coca-Cola, piceriją; esame lietuviškasis „Playboy“ variantas ir mokame dainuoti!“. Kažkaip taip įsivaizduoju, turėtų skambėti „Olialia“ pupyčių šnekos (aut. pastaba: asmeniška [...] Plačiau»

  Billie Myers prieš Viliją Matačiūnaitę (video)

  Dauguma Lietuvoje organizuotų realybės šou primena pigias originalių laidų kopijas, tad nenuostabu, kad ir dalyvių muzikinius gabumus vainikuoja „vogtos“ dainos. Netikėtai atrasta „Kelias į Žvaig [...] Plačiau»

  Lietuviškas pop prieš kroatišką (video)

  Šiam kartui per daug nesiplėsiu į visokias smulkmenas ir tuščiažodžiavimus. Ant pjedės stalo keliam Edmundą Kučinską su kūriniu „Meilės laiptai“ ir kroatų pop atlikėją Oliver Dragojevič su daina [...] Plačiau»

  Kaip vyrai dainavo „Mažyte mano, tu šiąnakt nuostabi“ (video)

  Turbūt neatsiras nei vieno, kuris nežinotų labai žymaus bliuzo veikėjo – Eric Clapton. Beveik 40-tį metų scenoje besisukiojantis britas yra sukūręs ne vieną hit‘ą, o to pasekoje nemažai atsirado [...] Plačiau»

  Kai į „Lietuvos Dainos“ titulą pretendavome su danų kūriniu (video)

  Jau šiandien daugiau nei pusė Europos sėdės prie žydrųjų televizijos ekranų ir balsuos už kaimynines šalis „Eurovision 2011“ konkurse. Iš tiesų nesu tikra kaip karštai tautiečiai yra pasiryžę pal [...] Plačiau»

  „Geriausias nemokamas dalykas gyvenime“ tik „Tau ir Man“ (video)

  Lietuvos bulvarinės spaudos niekaip neatsikratanti garsioji Tarasovų šeimynėlė pateko ir į mūsų akiratį. Kažkada senai senai buvo užėjusi mada „ šeimyniniams duetams“ ir kaip iš gausos rago pasip [...] Plačiau»