• lebron 12
 • Jordan 11 gamma kobe 9

  „Positivus‘as“ buvo nekoks tai negativus‘as (foto)

  Liepos antrąjį savaitgalį sėdėjome namuose ir skaičiavome aplinkui vykstančius renginius. Viso jų buvo bene šeši. Nesame kokie tai tinginiai ar artrito kamuojami seniokai, tiesiog pumpavome energiją kito savaitgalio pramogoms. O jų būta ganėtinai galingų.

  Į pirmą „Positivus‘ą“ važiavome net nežinodami kokion velniavon lendame. Grįžus dievagojausi, kad tai kone geriausias aplankytas festivalis.  Nes ten buvo visko:

  • Pakeleivius pavežti pasisiūliusi porelė patapo tais žmonėmis, kuriuos per savo vaiko krikštynas norėčiau matyti šalia prie stalo kapojančius šaltieną ir blevyzgojančius apie pošlą jos konsistenciją;
  • Supratau, kad produkto reklamą galima įvynioti net ant šikpopierio, rūpestingai besiteiraujančio: „Ar viskas ok, viduriai neužkietėjo? Tiesa, jei ką, užvartok šitų piliulių.“ Finansine padėtimi besiskundžiantys, su elgetos lazda per rėmėjus slankiojantys ir nemokamais bilietais juos šeriantys Lietuvos festivaliai galėtų pasimokyti verslumo.
  • Prie pankų ir neformalų pripratusios akys šiek tiek nesuvokė ką ten veikia ofisinių gauja ir kaip reikės su ja į vieną ritmą šokti, bet pasirodo, kad ta auditorija vietomis net fainesnė.

  Tai buvo prieš tris metus. Nuo tada sau tyliai prižadėjom, kad į Latvijos pakraštę varysime tol, kol pabos, ir tempsime ten savo draugus, kad pamatytų, jog neverta švaistytis festivaliams, kurių pagrindiniai headliner‘iai ežeras, miškas ir purvynas.

  Šiais metais mūsų buvo dešimt. Netikėtai sutikus kitą lietuvių draugų būrelį šis skaičius padidėjo kone dvigubai, tad palapinių miestelyje bet kuriuo paros metu galėjai išgirsti gimtą žodį, pakapoti kaimyno užlaikytos šlapenkės ar pasivaišinti rytine cigarete.

  Jei atvirai, tai viskas čia buvo lygiai taip pat kaip ir kitus du kartus. Tas pats pozityvas, tos pačios nurautos galvos ir nuotykių ieškojimas, toks pat geras muzikos grupių sąrašas. Vien ko verti tokie vardai kaip „The XX“, „Crystal Castles“, „Sigur Ros“. Tiesa, xx‘sų pamatyti taip ir nesugebėjome, mat vos tik išvykę sužinojome, kad mūsų favoritai scenon žengs sekmadienio pavakare. Sekmadienio pavakare?! Kažkoks nevykęs pokštas, bet žinant kaip šią grupę sunku prisišaukti ir kaip vyksta visas reikalų derinimas, nė kiek neužpykome, tiesiog ramiai nurijome susikaupusį liūdesio gumulą ir taškėmės toliau.

  „Crystal Castles“ buvo labai gerai. Iki skausmo pažįstama muzika, žaviai pasileidusią mergiote primenanti vokalistė ir nuolatos trypianti minia. Po šios, fizinio lavinimo pamoką primenančios atrakcijos, jaučiausi atjaunėjęs kokiais penkiais metais. Tuo tarpu „Sigur Ros“ užkilusias emocijas nukilino iki visiškos savianalizės. Tokios muzikos negalima klausyti stovint bukoje bandoje ir linguojant atsirėmus į mergiotę. Patartina susirasti atokų žolės plotelį, pasirūpinti alkoholiu ir stipriai užsimerkti. Būtent taip ir darėme. Tikiu, kad iš šono atrodėme kaip beviltiški narkomanai arba alaus pakirsti silpnakiaušiai, bet emocijos siūbavo taip, jog rodos pabuvojau ne tik Latvijoje, bet ir privačiu lėktuvu perskridau visą Islandijos pakrantę.

  Kaip ir galima tikėtis, tokio tipo festivaliuose detalios dienotvarkės dėliotis neverta. Dažna grupė, „galima favoritė“, nuvilia, o dar dažnesnis noname‘inis band‘as išneša visą tavo esybę. Būtent taip nutiko kai netikėtai užklydome kokių tai keturių dj‘ėjų kolektyvą (pažadu sužinoti kokiu pavadinimu juos pristato koncertmeisteriai). Sprintas ant bėgimo takelio, nevalingai tabaluojančių rankų kalba suburtas vietinių šokėjų būrelis ir plačiai iššiepti dantys.

  Žodžiu, „Positivus‘as“ buvo nekoks tai negativus‘as ir ketvirtas kartas tikrai bus. Tikimės, kad po metų mūsų judės tiek, kad transportacijai prireiks dviejų ikarus‘o autobusų.

  Festivalio nuotraukos mūsų facebook kanale:

  https://www.facebook.com/festivaliai

  nuotraukos – Žilvinas Svitojus  3 Komentarai šiam straipsniui

  1. c2c sako:

   Tas 4 didžėjų kolektyvas kartais ne C2C ?

  2. Aivaras Ventis sako:

   Tikrai taip :)

  3. Marius sako:

   KoncertmeisterIAI

  Palik komentarą

  Panašūs Naujausi

  Mes irgi buvome „Loftas Fest 2013“ (video + foto)

  Mes irgi buvome „Loftas Fest 2013“. Nuolatos gurkšnojome alų. Nevalgėme vietos maisto, nes ėjome submarinų į „Lukoil‘ą“. Miegojome namie, o popiet trenkdavomės į Vilniaus pramoninį rajoną. Plačiau»

  Gatvės muzikos stipriakai ir madingų garsų folder‘iai (video)

  Mes taip pat savaitgalį klausėme gatvinės muzikos. O ji šiek tiek mutavusi. Jei kadaise vyravo gitaras brazdinantys paaugliai, tai dabar stipriakai ir madingų garsų folder‘iai. Galbūt dėl to keič [...] Plačiau»

  „Loftas Fest `12“ – labiau gerai nei šiaip sau (foto reportažas + video)

  Po „Loftas Fest `12” jau spėjo atsigauti net patys neramiausi. Visgi praėjo viena savaitė. Tuo tarpu mes žeriame savo įspūdžius. Foto, video ir teksto pavidalu. Kas buvo ok?.. [...] Plačiau»

  „GaDi 2012“ – prisvilęs vasaros festivalių sezono atidarymas (foto reportažas)

  Kiekvienas festivalis randa savo nišą. Vieno, lyg antro gimtadienio laukia metalinės muzikos mėgėjai, kitas puiki vieta hipsterių saviraiškai, trečias atveža pasaulines pop žvaigždes. Per ilgus m [...] Plačiau»

  „Luumm“ pasirodymas „Indie Kirtimuose“ (video)

  Gerokai už Vilniaus centro, mitais ir legendomis apipintame sostinės mikrorajone - Kirtimuose, jau pusę metų vyksta gyvų koncertų ciklas, skirtas alternatyviosios muzikos melomanams. Plačiau»

  Įkvėpimas per prievartą (video)

  Žinote tą jausmą, kada nueini į renginį ir publika tau atrodo kaip dienos veiklos centro neįgalieji stebintys keliaujančio lėlių teatro pasirodymą. Visi tau atrodo per jauni, nežinantys, kaip rei [...] Plačiau»

  Jamie Woon: „Tikiuosi čia grįžti“

  Neeilinių renginių serijoje „Tuborg Loftas Live“ vakar pasirodė pasaulinio lygio žvaigždė Jamie Woon. Tik įžengęs į „Loftą“ jis ištarė: „Labai gerai jaučiu šią vietą, labai patinka“. Po koncerto [...] Plačiau»

  Avangardo veteranų „I.V.T.K.Y.G.Y.G.“ jubiliejinis koncertas abejingų nepaliko

  Grupei „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ šis mėnuo buvo tikrai įtemptas. Spaudos dėmesys, kasdienės repeticijos ir viską sekančios gerbėjų akys. Visgi dabar kompanija gali atsipūsti – jubilie [...] Plačiau»

  „Kick“ (fotoreportažas)

  „Kick“ organizatoriai skelbė: tai didžiausias ir purviniausias visų laikų dubstepo bangeris Lietuvoje Shilta.lt komanda ten buvo ir parnešė fotoreportažą: nuotraukos Karle Dru [...] Plačiau»