• lebron 12
 • Jordan 11 gamma kobe 9

  Sraunus: pirmąkart prie pulto – keturiom (interviu + audio)

  Sraunus.JPGVienas iš dalykų, dėl kurių didieji šalies protai laužo galvas – kaip reprezentuoti mūsų žaliąjį kraštą pasauliui. Neriamės iš kailio kaip tik galime – sukam super-informatyvius filmukus, leidžiam knygas, netgi sukuriam kvepalus, iš kurių, deja, plačiai pasišaipoma. Na taip, už pastangas verta pagirti. Tačiau šis interviu skirtas pastebėti, pasigėrėti ir parodyti plačiam skaitytojų ratui jauną elektroninės muzikos kūrėją, kurio muzika, tobulai atspinti lietuvišką temperamentą, orus, žmones, nuotaikas, net ir valiutą, žodžiu – viską.

  Paulius Markutis, prie pulto grojantis dub techno, ambiento ir kitą panašų gėrį, scenoje geriau pažįstamas kaip Sraunus. Iš Panevėžio kilęs ir ten groti pradėjęs jaunuolis, šiandien savo muzikinėmis srovėmis džiugina visus, kas tik turi šaunias ir protingas ausis. Jau nemažą gerbėjų ratą feisbuke turintis Sraunus viename savo poste cituoja Nyčę: ‎”Without music, life would be an error.” Dabar jau nebe Nyčė, o pats Paulius papasakos, kaip jis gyvena, nuo errorų gindamasis muzika.

  Kodėl Sraunus ir kokiom muzikinėm srovėm plauki?

  Pamenu iki Sraunaus buvo daug visokių…vamzdžių. Dabar nebepamenu kodėl būtent Sraunus, norėjosi kažko lietuviško, o ne DJ Magnet. Supanti, muzika lieka labai panaši, tuo pačiu keičiasi. Visgi labiausiai mėgstu kurti tai, ką mėgstu klausyti, ir tai, ko pasigendu muzikinėj padangėj.

  Koks buvo jausmas, kai pirmą kartą atsistojai prie pulto? Ar šiandien ten jautiesi taip pat?


  Pamenu pirmą kartą. Tai buvo dar XX amžiuj, Panevėžio klube „Zelke“. Grojo jame draugai Mindozė, Boobma. Aš šiaip alų gėriau, bet labai norėjau pagrot. Sako eik. Tai ėjau už scenos ir prie pulto atėjau keturiom, kad niekas nepamatytų. Tada ramiai atsistojau, sumiksavau porą kūrinių, išpylė prakaitas ir vėl keturiom grįžau į užkulisius. Buvo labai baisu. Dabar gi nebe.

  Vis dažniau išgirstam apie muzikos kūrėjus iš Panevėžio, kurie gėdos nepadaro nei miestui, nei visai Lietuvai. Kiek įtakos tavo kūrybai turėjo Panevėžys, kuris apaugęs stereotipais, kaip ne pati šauniausia vieta kūrybinėms laisvėms pasireikšti?

  Manau, kad kūrybinei laisvei nereikia multikultūrinio miesto. Svarbu turėti savo kampą. O svarbiausia – turėti tuščią galvą nuo kasdieninių problemų. Po „geros“ nakties man ypatingai gerai sėdisi prie garsų.

  Beveik visuose tekstuose, kuriuos pavyko rasti apie tavo veiklą, dažnai esi apibūdinamas kaip vienas produktyviausių elektroninės muzikos atlikėjų. Kaip čia taip atsitiko – ar naktim nemiegi? Kur semiesi motyvacijos, kad per daug neužsisuktum tame pačiame ratelyje?

  Kas taip rašo? Manau, yra daug produktyvesnių veikėjų, o motyvacija nedaryti šūdo atsiranda dėl to paties begalinio šūdo aplinkui.

  Kad jau nesitaškai funky bytais, kaip manai, ar tavo grojamam dub techno įtakos turi lietuviška rūpintojėlio prigimtis? Kodėl pasirinkai tokį stilių, kurio kol kas gana tvirtai laikaisi?

  Rūpintojėlio? Įdomiai čia sugalvojai. Gal ir nieko. Dub ramybė, taika, rimtis – rūpintojėlis. Kodėl? Kai gimiau, palatoj laukė gyvenimo būdo vadybininkas su muzikos stilių sąrašu. Liepė rinktis vieną. Kadangi akapelų jau buvau prisirėkęs mamos pilve, pasirinkau raidę abėcėles pradžioj – išėjo dubas. Iš tikrųjų, negaliu pasakyti kodėl dubas. Taigi ir atmosferini ambientą labai myliu, ir dnb, ir seną gerą house. Svarbu, kad kuo labiau viskas plauktų, organiškai derėtų. Muzika turi gydyti.

  Pirma, kur tikrai niekada negrotum? Antra, ant kokios scenos (ar prie kokio kolegos) veržtumeisi, net jeigu kojos ir rankos būtų sugipsuotos?

  Negročiau prospekto pube, nes visai neįdomu groti, kai publika laukia kada baigsi. O sugroti norėčiau visų didžiausių festivalių ambiento scenose.

  Susigrojai su blikmuzik ir padovanojai išalkusiems klausytojams paskutinį savo albumą „Blogas“. Ar toks bagotas, ar nieks neperka, ar kokios kitos priežastys paskatino dalytis muzika nemokamai?

  Muzika reikia dalytis! Duok Die, kažkam norisi ją išgirsti. O šiais laikais, manau, iš tokios muzikos turtų nesusikrausi, todėl kvaila ją pardavinėt. Visvien jau kitą dieną po albumo išleidimo linkomanijoje radau „Blogą“.

  Naujausiam tavo albume „Blogas“ radau ne tik 7 puikius gabalus, kuriuos laikiau „ant rypyto“ keletą dienų, bet ir 30 juostinių nuotraukų, kuriom nors ir sienas būtų galima tapetuoti. Viena iš jų puikiai atspindi albumo turinį viršelyje. Kas čia – dovanėlė klausytojams ar dar vienas tavo talentas?

  Albumų viršeliai yra ne mano vieno. Prisidėjo draugas Eugenijus Kaminskis arba Ogis. Jo ir yra didžioji dalis nuotraukų. Jos labai puikios ir tinkančios mano muzikai. Ačiu, Ogi! Pats irgi fotografuoju. Labai neseniai pradėjau, tačiau labai patinka.

  Papasakok, kokio dydžio dabartinė tavo diskografija?

  Hm, nuėjau į abletono projektų properties… 1986 failai. Jei padalinus iš kokių 10, tai galėčiau išleisti beveik 200 albumų. Realiai diskografija labai bardakiškai sudėta čia: http://www.discogs.com/artist/Sraunus

  Tavo galva, kuo lietuviška elektroninė muzika išsiskiria pasauliniame kontekste?

  Nesu įvairiausios pasaulio muzikos guru, bet iš to, ką girdėjęs, galiu drąsiai teigti, kad lietuvių elektroninė muzika labiau emocionali, pasižymi savo nepaviršutiniškomis išraiškomis. Mes esame tyli, santūri tauta, užtai visa gylybė ir pasireiškia muzikoje.

  Po 10 metų srovė tave bus nubloškusi į?..

  Kokia srovė?

  Gyvenimo?

  Po 10 metų mąstau jau būti pilnam fiziniam pasirengime kelionei į Marsą. Nepatinka planuoti, nes dievas juokias, kaip sako.

  Ką groji – žinom, o ko klausai? Parekomenduok ką nors, geriausiai atspindinčio tave patį ir kažką tokio, ką būtina gyvam esant perklausyti.

  Mano favoritas – Vladislav Delay – Entain. Visas albumas yra tiesiog genialus ir pilnas magijos. Po 10 metų klausymo man jis ne tik neatsibodo, bet kuo toliau, tuo labiau darosi geresnis. Nes jis tikrai turi kažką stebuklingo. Paskutiniu metu mane įkvepia senieji Monolake bytai ir atmosferos. Rekomenduoju Monolake – Honkong. Apskritai muzikoje esu labai didelis konservatorius, turbūt todėl nieko per daug ir nenustebinsiu.

  nuotrauka iš asmeninio archyvo  Palik komentarą

  Panašūs Naujausi

  Kas tas Lukulia, kam norėtų vožti į snukį ir ką ruošia savo klausytojams (interviu + audio)

  Ar pastebėjote? Gyvename kokiame tai rap‘o renesanse. Pakito atlikėjų flow, rečitatyvas kalamas ant modernaus skambesio instrumentalų, į rinką atplūdo tonos šviežio kraujo. Plačiau»

  Tigris pristato albumą „Džemas 2“: „klausykis ne proto, o muzikos“

  2009-aisiais rap'eris Tigris išleido albumą „Džemas“. Prireikė trijų metų, kol nauja kūrybos dozė įgavo albumo pavidalą, taip gimė „Džemas 2“. Albumo kaltininkas atgailauja ir pasakoja visas su š [...] Plačiau»

  Vaidas Voronavičius – apie „Velnio Akmenį“ ir tikrąjį rokenrolą (video)

  Ar bereikia kartotis, jog vasara - festivalių metas ne tik užsienyje, bet ir čia - Lietuvoje. Raskite savaitgalį, kurio metu nebūtų kur nuvažiuoti. Pavyko? Abejoju. O pasirinkimas taip pat itin p [...] Plačiau»

  Idealizmo kupina „Muzikinė pauzė“ kviečia bučiuoti kaimynus (interviu + video)

  Kiek mažiau nei prieš metus internetuose atsiradęs dainuojantis fenomenas „Muzikinė pauzė“ jau spėjo savo nepakartojamų dainų žodžių ir melodijų garsus įkalti į linksmų lietuvaičių galveles. Plačiau»

  „Mood Sellers“ – rūsio grupė, kurianti teigiamas emocijas nešančią muziką (video interviu)

  Pirmąkart juos pastebėjome 2010-ųjų gatvės muzikos dienoje. Tądien užklupti lietaus ieškojome atokios vietelės ir tolumoje išvydę judrų siuzafoną nedrįsome abejingai nukiūtinti į šalį. Plačiau»

  Mark Splinter: „Pagrosim taip, kad kitą dieną neskaudėtų galvos!“ (video)

  Savo pašnekovais aš didžiuojuosi visada. Net negalėčiau sakyti, jog vienais labiau, kitais mažiau. Jeigu jau kalbinu, reiškia - mylimas ir nusipelnęs. Šiandien pirmą kartą tą patį žmogų. Plačiau»

  Arbata su Domantu Razausku #2 (video interviu)

  Kadaise jaukiame kambarėlyje, dvelkiančiame nag champa smilkalais, prie arbatos puodelio turėjome tikrai shiltą pokalbį. Kadangi buvo išsakyta begalė nuomonių ir idėjų, visa tai pavadinome ciklu [...] Plačiau»

  „Garbanotas bosistas“ – rokeriai, dainuojantys gospel tekstais (video)

  Kiekvienąkart į muzikos padangę įžengus naujiems veidams kyla nemaža susidomėjimo banga, kuri muzikantus ir jų kūrybą arba iškelia, arba sumindo. Šį kartą užsukome susipažinti su vienu gan įdomiu [...] Plačiau»

  Arbata su Domantu Razausku #1 (video interviu)

  Dar vasaros karščiams nespėjus įsisiautėti, shilta.lt komanda prie arbatos puodelio vakarojo su Domantu Razausku. Rožiniame kambaryje gimė kalbos apie atlikėjo bendražygius. Plačiau»

  Protected with SiteGuarding.com Antivirus