• lebron 12
 • Jordan 11 gamma kobe 9

  Tigris pristato albumą „Džemas 2“: „klausykis ne proto, o muzikos“

  2009-aisiais rap’eris Tigris išleido albumą „Džemas“. Prireikė trijų metų, kol nauja kūrybos dozė įgavo albumo pavidalą, taip gimė „Džemas 2“. Albumo kaltininkas atgailauja ir pasakoja visas su šiuo įvykiu susijusias aplinkybes:

  Kodėl „Džemas“? Ir kodėl vėl „Džemas“?

  Visų pirma apie tai ką man reiškia žodis „džemas“. Džemas, kaip muzikinė improvizacija a.k.a. jam session, man primena laisvės siekimą, kai mėgaudamasis ir nevaržomas darai muziką iš širdies. Taip kūriau abu albumus, taip jie ir vadinasi. Abu „Džemai“ yra pozityvios energijos užtaisai, kurių melodijos yra persmelktos džiazu bei fanku. Idėjine ir muzikine prasme antrasis albumas yra lyg pirmojo tęsinys, tačiau reikia nepamiršti ir esminių skirtumų. Rap‘avimo technikos atžvilgiu pirmasis ir antrasis „Džemai“ skiriasi kaip Tadas Blinda nuo ponų. Pirmajame albume buvo naudojami žodžių galų „užtempimai“, o antrajame vyrauja žodžių „pagreitėjimai“.

  Ką norėjai pasakyti?

  Žinutė paprasta – klausykis ne proto, o muzikos. Tiesiog atsipalaiduok ir mėgaukis džemu, nes jis neša gerą nuotaiką, teigiamas mintis ir jausmus. Be to dar noriu įpūsti ir šiek tiek saulės į lietuviško hip-hop‘o padangę, kuri yra gana apsiniaukus. Nesakau, kad ši padangė turi būti vien saulėta, tiesiog ji turi būti įvairi.

  Kas žygiavo drauge?

  Grupė „Shiaurė“ man visada patiko dėl savo pozityvios muzikos, todėl jos nariai Wtk ir Mtw pasirūpino beveik visa muzika albume. Prie jų prisidėjo ir Mdz, su kuriuo kartu buvome „Mental Crew“ grupėje. Didelis dėkui ir Kshysiakui už intrumentalą bei Dominykui Rukšėnui, pagyvinusiam albumą trimito garsais. Mtw albumui skyrė labai daug laiko– instrumentalai, įrašai „Shiaurė rec.“ studijoje bei dainų suvedimai, todėl nusprendžiau dar labiau jį pakankinti ir padaryti kartu feat‘ą. Taip gimė gabalas „Šūdas atsitinka“.

  Viršelis?

  Viršelio idėją (įgrūsti mane į džemo stiklainį) sugalvojo mūza Erika Lapajevaitė. Ji nufotografavo mane Kuršių Nerijos kopose. Tada Tomas Misevičius įfotošopino į stiklainį bei piešė vaisines bangas.

  Buvai pradingęs?

  Studijavau Lazerinių technologijų magistrą Vilniaus Universitete ir dirbau Lazerinių tyrimų centre, todėl rap‘ui kartais pritrūkdavo laiko. Tikėkimės, kad įstojus į doktorantūrą, muzikai galėsiu skirti daugiau dėmesio.

  Kaip monetizuosi albumą?

  Iš muzikos niekada nesitikėjau uždirbti, nesitikiu ir dabar, nes ją darau dėl malonumo, o ne dėl litų. „Džemas 2“ albumą įkėliau į internetą, kad jį išgirstų kuo daugiau žmonių (tai man yra svarbiausia). Pirmąjį „Džemas“ albumą išleidau cd pavidalu, tai turėjo savo pliusų. Tokiu būdu su savo klausytojais gali susitikti akis į akį, pabendrauti ir tai teikia daug džiaugsmo.

  Albumą siųskis čia.

  nuotrauka – džemas.lt  Palik komentarą

  Panašūs Naujausi

  Kas tas Lukulia, kam norėtų vožti į snukį ir ką ruošia savo klausytojams (interviu + audio)

  Ar pastebėjote? Gyvename kokiame tai rap‘o renesanse. Pakito atlikėjų flow, rečitatyvas kalamas ant modernaus skambesio instrumentalų, į rinką atplūdo tonos šviežio kraujo. Plačiau»

  Vaidas Voronavičius – apie „Velnio Akmenį“ ir tikrąjį rokenrolą (video)

  Ar bereikia kartotis, jog vasara - festivalių metas ne tik užsienyje, bet ir čia - Lietuvoje. Raskite savaitgalį, kurio metu nebūtų kur nuvažiuoti. Pavyko? Abejoju. O pasirinkimas taip pat itin p [...] Plačiau»

  Idealizmo kupina „Muzikinė pauzė“ kviečia bučiuoti kaimynus (interviu + video)

  Kiek mažiau nei prieš metus internetuose atsiradęs dainuojantis fenomenas „Muzikinė pauzė“ jau spėjo savo nepakartojamų dainų žodžių ir melodijų garsus įkalti į linksmų lietuvaičių galveles. Plačiau»

  „Mood Sellers“ – rūsio grupė, kurianti teigiamas emocijas nešančią muziką (video interviu)

  Pirmąkart juos pastebėjome 2010-ųjų gatvės muzikos dienoje. Tądien užklupti lietaus ieškojome atokios vietelės ir tolumoje išvydę judrų siuzafoną nedrįsome abejingai nukiūtinti į šalį. Plačiau»

  Sraunus: pirmąkart prie pulto – keturiom (interviu + audio)

  Šis interviu skirtas pastebėti, pasigėrėti ir parodyti plačiam skaitytojų ratui jauną elektroninės muzikos kūrėją, kurio muzika tobulai atspinti lietuvišką temperamentą, orus, žmones, nuotaikas, [...] Plačiau»

  Mark Splinter: „Pagrosim taip, kad kitą dieną neskaudėtų galvos!“ (video)

  Savo pašnekovais aš didžiuojuosi visada. Net negalėčiau sakyti, jog vienais labiau, kitais mažiau. Jeigu jau kalbinu, reiškia - mylimas ir nusipelnęs. Šiandien pirmą kartą tą patį žmogų. Plačiau»

  Arbata su Domantu Razausku #2 (video interviu)

  Kadaise jaukiame kambarėlyje, dvelkiančiame nag champa smilkalais, prie arbatos puodelio turėjome tikrai shiltą pokalbį. Kadangi buvo išsakyta begalė nuomonių ir idėjų, visa tai pavadinome ciklu [...] Plačiau»

  „Garbanotas bosistas“ – rokeriai, dainuojantys gospel tekstais (video)

  Kiekvienąkart į muzikos padangę įžengus naujiems veidams kyla nemaža susidomėjimo banga, kuri muzikantus ir jų kūrybą arba iškelia, arba sumindo. Šį kartą užsukome susipažinti su vienu gan įdomiu [...] Plačiau»

  Arbata su Domantu Razausku #1 (video interviu)

  Dar vasaros karščiams nespėjus įsisiautėti, shilta.lt komanda prie arbatos puodelio vakarojo su Domantu Razausku. Rožiniame kambaryje gimė kalbos apie atlikėjo bendražygius. Plačiau»

  Protected with SiteGuarding.com Antivirus